Jump to content
etoiles

Salavat ve Tevhidin Önemi

Recommended Posts

Ivy, 1 saat önce yazdı:

Diger yaptigim yorum silinmis buyrun

Benim de yorumum silinmiş ilginç. Merak ettiğim şey şu bu zikiri ilk defa burada görüp başlamıştım. Son birkaç gündür üveys üveysilik ile ilgili haberler karşıma çıktı. veyselkarane diye google'de yazınca zaten çıkıyor. Muharrem Karabay diye bir adam başında bu işin kadınlı erkekli sohbetler yapılıyor zikiri çekenlere üveys deniliyor rüya yorumu için bu kişileri arayıp yorumlatman gerekiyor kitapları var bunları alman lazım ve adam peygamberi gördüğünü kitaplarında saçma sapan şeyler yazdığını gördüm sitelerde hepsi mevcut kimileri diyor ki bu zikiri çekenler bilmeden murid edinmiş oluyor şeyhlere muridlere bağlamışlar aynı zamanda cinlere davet niteliğindeymiş aslında ben de çok kötü şeyler yaşadım şunu merak ediyorum şimdi bu zikiri çekenler bu adamı murid mi edinmiş oluyor yaptığımız için bir günah işliyor muyuz lütfen birileri beni aydınlatsın.

Zikrin icinde herhangi birinden el alma dedigimiz icazet alma durumu gecmiyor ki o kisinin muridi olunsun

Rüya yorumlatmaya gelince onlarin yorumlaması gerekmiyor zaten bi süre sonra rahmani ruya gorursunuz

dediğim gibi ben bunları daha yeni gördüm ben burada görüp başlamıştım ama bu zikiri çekenler şöyle anlatıyor sayılı zikir olması, günde muhakkak iki kere yapılması, sadece bu zikirin yapılması bunun yanında başka bir zikir vs çekmememiz, rüyada hayvanların görülmesi, ışıkların görülmesi cin davetini işaret ediyor çoğu insan bunalıma girmiş intihar etmek istemiş. Bir çoğunu ben de yaşadım. Ben bu zikire başladım ama asla kendime üveys demiyorum. Bu adam bu insanları kandırdığı çok açık benim korkum ben de bu zikiri yaparak günah mı işliyorum onların bir parçası mı oluyorum sonuçta zikir aynı kafam çok karışık bırakmayı düşünüyorum.

Bu zikirden baska zikir yapilmamasi konusu soyle; size ismi azaminiz olan esma ayet yada sure ilham edilir bir sure sonra onunla amel etmeniz icin

Ben hem bu zikri yaptim hem esmaul husnayi yuksek sayilarda okudum ne cin ne peri gelmiyor

Allah rizasi ucin yapılan ibadetlerde şerli durumla karsilasilmaz rahat olun

• Like 1

yalnız internette anlatılanlar yani üveys olanların anlattıkları inanılmaz şeyler bir de anlamadığım neden hediye etme kısmı var amaç sadece zikretmek değil mi?

Okudugumuz tüm dualar ve zikirler en basta Peygambere hediye edilir bu duanin ve zikrin adabidir sonrasinda da hediye etmek istedigin ruhlara hediye edersin

yapılan bir sürü zikir çeşidi var ben açıkçası hiçbirinde hediye etme kısmını görmedim sadece tövbe istiğfar çekmek ya da kelimei tevhid çekmek doğal geliyor ama burada nedense hediye kısmı araya giriyor kimileri bu hediye kısmının yapılmaması lazım ancak o zaman bir zikir oluyormuş diyorlar okuduğum kadarıyla.

Ivy, 7 1 2019 - 17:56 yazdı:

Bu zikirden baska zikir yapilmamasi konusu soyle; size ismi azaminiz olan esma ayet yada sure ilham edilir bir sure sonra onunla amel etmeniz icin

Ben hem bu zikri yaptim hem esmaul husnayi yuksek sayilarda okudum ne cin ne peri gelmiyor

Allah rizasi ucin yapılan ibadetlerde şerli durumla karsilasilmaz rahat olun

Canım bize ismi azamımız olan esma ayet yada sure nasıl ilham edilir.

maviş, 21 dakika önce yazdı:

Hediye kısmını açıklayayım kardeşim, okuduğun zikirlerin sevabını hediye ettiğin kimseler peygamberler melekler evliyalar şehidler ve anne baban ve sevdiğin herkes, hediye ettiğin din büyükleri ahirette sana şefaat edecek yine hediye ettiğin anne baban ve sevdiklerinede sen şefaat edeceksin yani senin hediye ettiğin sevap onların defterinde olacak günahları silinecek bundan güzel birşey varmı?)paranteze kadar olan kısım kendi fikrim   ) şimdi burada ismail hakkı hazretlerine bakalım.   Kimlere ne kadar hediye ediyorsan bir o kadar sevapda senin defterine yazılıyor buyuruyor yani sevabın katlanarak  sana geri geliyor bu büyük bir kazanç değilmi ?

Evet anlıyorum, ben yıllardır bu zikiri yapıyorum ama kafama takılan şey internette bu zikirle ilgili  yazılanlar söylenilenler üveysilik, öğretmenlik yapanların anlattıkları. Bilip bilmeden acaba dedim sevap kazanmak yerine günah mı işliyorum diye sonuçta ben de burada gördüm ve başladım, art niyet var mı yok mu bilemiyor insan. Bir de bu zikri öneren adamın söyledikleri yaptıkları iyice içime kurt düşürdü bırakmayı bile düşünüyorum.

Eğer bu zikrin orijinali buysa tamam o zaman ben sandım ki bu zikiri bu adam oluşturmuş dolayısıyla ben zikiri çektikçe o adama veya kurduğu topluluğa hizmet ediyormuşum gibi hissettim çünkü nette bakın adamın akıl almaz sözleri var ondan korktum ben. Başlarda ben de çok sıkıntı yaşadım diğer varlıklardan, sonra sayılı zikr olması rüyalarda evliyalardan ders almak gibi şeyler ters geldi. Allah doğrusunu gösterir inşallah.