Jump to content
etoiles

Salavat ve Tevhidin Önemi

Recommended Posts

Evet dediğiniz çok doğru ben bir ara günlük ayetel kürsiyi okumaya başladım okuduğum zaman yerimde duramıyordum sıkıntı basıyordu evi gezip de okuyordum belli bir süre sonra zaten bıraktırıldım.  Yalnız ben bu zikiri uzun zamandır çekiyorum bu zamana kadar hiçbir şey okuyamadım çekemedim bu zikirle alakası var diye düşündüm çünkü rüyanda gösteriliyormuş okuman gereken ayet, sure vs öyle diyorlar tesadüf mü bilmiyorum. İlk başlarda koruma yapıyordum, bunun yanında sure okuyordum abdestli yatıyordum buna rağmen rahatsız ediyorlardı. Takip etmiyorum zaten karşıma çıkınca bu tarz haberler nedir ne değildir diye öğrenmek istedim yanlış yapmaktan korktum sadece.

benim de korktuğum şey buydu slında şöyle ki bu muharrem karabay denen adam kendisinin marifet makamında olduğunu söylüyormuş işte o üveysilik yapan öğretmenlere yol gösteriyormuş şöyle yapın böyle yapın gibi, ben bunu görünce dedim bilmeden o adamın muridi mi oldum ona mı hizmet ediyorum diye. Bu yaşayanlardan yardım almak işi tarikat gibi durumları bana açıkçası pek doğru gelmiyor dini bile kullanan insanlar oluyor,artık kimseye güvenemiyoruz. En iyisi hiçbir yere bağlanmadan beklenti içinde olmadan zikri yapmak sadece Allah rızası için yapmak.

ben, peygamberlere, peygamberimize onu yakınlarına ailesine sahabilere, erenlere ermişlere, nebilere ölmüşlerimize hediye ediyorum sadece. Benim de takıldığım kısım bu ben de zikirlerde hediye kısmına rastlamadım hiç duymadım. İşte sitelerde biri çıkıyor şöyle dua var zikr var diyor biz de hemen inanıp okumaya başlıyoruz sorgulamıyoruz çoğu zaman. Sözettiğim kişilerle hiçbir bağlantım yok olmadı olamaz da zaten. Her şeyi Allah'tan istemeliyiz kişilerden medet umulur mu? Allah kötü niyetli insanların şerrinden korusun hepimizi. 

Yok sadece belirtmek istedim aslında hala içim rahat değil o kadar yıl çektim bu zikri ama bu tarz haberlere hiç rastlamadım da şimdi bir hafta öncesine kadar önüme çıkması, araştırmam, bilmiyorum tesadüf mü değil mi. Diğer sitelerde de herkes 1fatiha 11ihlas ve başka bir şey okunmaması kısmına çok takılmış ayrıca peygamberimizin sünnetine uymuyor diyenler var sanırım en iyisi biraz düşünüp öyle karar vermek devam edip etmeyeceğime ayrıca şu sitede o kadar insan var kimse de gelip yorum yapmaması yardımcı olmaması garip.

erci, 6 saat önce yazdı:

Yok sadece belirtmek istedim aslında hala içim rahat değil o kadar yıl çektim bu zikri ama bu tarz haberlere hiç rastlamadım da şimdi bir hafta öncesine kadar önüme çıkması, araştırmam, bilmiyorum tesadüf mü değil mi. Diğer sitelerde de herkes 1fatiha 11ihlas ve başka bir şey okunmaması kısmına çok takılmış ayrıca peygamberimizin sünnetine uymuyor diyenler var sanırım en iyisi biraz düşünüp öyle karar vermek devam edip etmeyeceğime ayrıca şu sitede o kadar insan var kimse de gelip yorum yapmaması yardımcı olmaması garip.

Belkide kimse bu zikri çekmiyordur. okumuyordur, o yüzden de yorum yapmazlar. Maviş güzel güzel açıklamış. Sen ne istiyorsun oku veya okuma mı demeliyiz. 

Kaç senedir okuyorsun ki hala arayış içindesin. Elalem ne der, başkası ne kadar okumuş kime bağlı vs, boşver. 

Önce kendine bak tamamen arındı mı? 

Belki bana kızacaksın, lakin sen daha kendini bulamamışsın. Bizim söylediklerimize de İnanmayacaksın, akıl veriyorum diye...

sormam gerekir gönülden bağlı olarak mı ( zannetmiyorum) yoksa sadece birşeyler elde edeyim diye dilden mi. Zikir çekiyorsun. O insanların yaşadıklarını bende yaşarmıyım diye ikilem içindemisin.???? 

Şöyle söyleyeyim burada sonay26 vardı çokta güzel yazılar yazdı. Onları bul oku. 

Veysel Karani hk. Yazılar var onları oku. 

Gerçekten ne istiyorsun söyle yardımcı olalım. Yalnız başkalarını karıştırma.kim ne okur veya yaparsa yapsın. Herkes kendinden mesuldur. Sen zikrini önce kendi kurtuluşun sonra Allah için yap. 

Bende yıllarca okuyorum. Hiç bir zararı yok, okuduğumuz tövbe, salavat, süre ve kelimei tevhit.... 

Sadece İnancım Allah, Kuran, Hz. Muhammed. Rabbim ümmeti Muhammed in yardımcısı olsun. 

Bir yazı paylaşacağım oku istersen.

Annesi Veysel Karani Hazretlerine' ne sordu:

" Oğlum bütün bir gece sabaha kadar nasıl ibadet halinde olabiliyorsun? Buna nasıl dayanabiliyorsun?

O büyük ALLAH dostu cevap verdi:

"Ey güzel annem! İbadetimi özene bezene yapıyorum Kalbim huşu ile öyle genişliyorki, yorulmak nedir bilmediğim gibi, yeryüzü ve her türlü bedeni hislerle alakam kesiliyor. Birde bakıyorum ki sabah oluvermiş!"

" Nedir bu huşu hali ey Üveys?"

" Huşu odur ki, bir bedene mızrak saplansa, canın ondan haberdar olmamasıdır''

Allahım bizlere de böyle namaz kılmayı nasib et

Allaha emanet. 

Sana çektiğim zikri de yazayım. 

Edited by hacersş
  • Like 1

hacersş, 40 dakika önce yazdı:

Belkide kimse bu zikri çekmiyordur. okumuyordur, o yüzden de yorum yapmazlar. Maviş güzel güzel açıklamış. Sen ne istiyorsun oku veya okuma mı demeliyiz. 

Kaç senedir okuyorsun ki hala arayış içindesin. Elalem ne der, başkası ne kadar okumuş kime bağlı vs, boşver. 

Önce kendine bak tamamen arındı mı? 

Belki bana kızacaksın, lakin sen daha kendini bulamamışsın. Bizim söylediklerimize de İnanmayacaksın, akıl veriyorum diye...

sormam gerekir gönülden bağlı olarak mı ( zannetmiyorum) yoksa sadece birşeyler elde edeyim diye dilden mi. Zikir çekiyorsun. O insanların yaşadıklarını bende yaşarmıyım diye ikilem içindemisin.???? 

Şöyle söyleyeyim burada sonay26 vardı çokta güzel yazılar yazdı. Onları bul oku. 

Veysel Karani hk. Yazılar var onları oku. 

Gerçekten ne istiyorsun söyle yardımcı olalım. Yalnız başkalarını karıştırma.kim ne okur veya yaparsa yapsın. Herkes kendinden mesuldur. Sen zikrini önce kendi kurtuluşun sonra Allah için yap. 

Bende yıllarca okuyorum. Hiç bir zararı yok, okuduğumuz tövbe, salavat, süre ve kelimei tevhit.... 

Sadece İnancım Allah, Kuran, Hz. Muhammed. Rabbim ümmeti Muhammed in yardımcısı olsun. 

Bir yazı paylaşacağım oku istersen.

Annesi Veysel Karani Hazretlerine' ne sordu:

" Oğlum bütün bir gece sabaha kadar nasıl ibadet halinde olabiliyorsun? Buna nasıl dayanabiliyorsun?

O büyük ALLAH dostu cevap verdi:

"Ey güzel annem! İbadetimi özene bezene yapıyorum Kalbim huşu ile öyle genişliyorki, yorulmak nedir bilmediğim gibi, yeryüzü ve her türlü bedeni hislerle alakam kesiliyor. Birde bakıyorum ki sabah oluvermiş!"

" Nedir bu huşu hali ey Üveys?"

" Huşu odur ki, bir bedene mızrak saplansa, canın ondan haberdar olmamasıdır''

Allahım bizlere de böyle namaz kılmayı nasib et

Allaha emanet. 

Sana çektiğim zikri de yazayım. 

Bu öfkenin nedeni nedir acaba merak ediyorum daha önce yazdıklarımı okudunuz mu ve anladınız mı? Bizim insanımızda anlamadan bilmeden hemen yargılama özelliği var. Arayış içinde değilim, benim kalbime mi girdiniz de gördünüz nasıl zikir yaptığıma karar veriyorsunuz. Ben bu sitede gördüm okumaya başladım zaten ama üç dört yıldır bu siteye girmedim dolayısıyla bu zikr nedir ne değildir bile bilmiyorum her şunu okuyun diyene inanırsak işimiz var birkaç güne öncesine kadar karşıma bu tarz haberler çıkınca ve biraz araştırınca daha beter yorumlar çıktı kafamda soru işaretleri oluştu en güzeli bu sitede görüp başladım buraya sormaya geldim. Ne bileyim ben böyle bir zikir var mı yok  mu bilip bilmeden sevap kazanalım derken ya günaha giriyorsam diye korktum kaygılandım yardım istiyorum ne var bunda abartacak. Sorma nedenim şu kim ne kadar okumuş ya da okuyor mu diye değil belki işin doğrusunu bilenler vardır diye benim bilgim yok olanlar anlatır yol gösterir diye. 

Edited by erci

Yazdığım yazıda öfke yok. Belkide her yazıya öfke ile cevap verdiğin için kimse yazmıyordur. Ve Ayetel kürsi konusunda çektiğim zikri yazdım. 

Neyse ben seni anlamamışım sen bildiğin yolda devam et. Yolun açık olsun

Edited by hacersş

hacersş, 1 dakika önce yazdı:

Yazdığım yazıda öfke yok. Belkide her yazıya öfke ile cevap verdiğin için kimse yazmıyordur. Ve Ayetel kürsi konusunda çektiğim zikri yazdım. 

iyi misiniz acaba? çünkü okumadan yanıt veriyorsunuz, gününüzde değilsiniz sanırım, çatacak insan arıyorsunuz bence siz.

erci, 1 dakika önce yazdı:

iyi misiniz acaba? çünkü okumadan yanıt veriyorsunuz, gününüzde değilsiniz sanırım, çatacak insan arıyorsunuz bence siz.

Neyse ben seni anlamamışım sen bildiğin yolda devam et. Yolun açık olsun

şimdi baktım ben de evet belki de alıp okumak daha yararlı olabilir.