Jump to content
Renan

Protein ve Kas İlaçları Kullanan Milli Sporcu Antrenmanda Öldü...

Önerilen İletiler

Protein ve kas ilaçları kullanan milli sporcu antrenmanda öldü

Protein ve kas ilaçları kullanan milli sporcu antrenmanda öldü

Adana'da protein ve kas ilaçları kullanan milli sporcu Cengiz Aydoğan, antrenman yaparken hayatını kaybetti. 2012 yılında bilek güreşi müsabakasında Türkiye birincisi olan Aydoğan, önümüzdeki günlerde yine Türkiye genelinde yapılacak bilek güreşi turnuvasına hazırlanıyordu.

Edinilen bilgiye göre olay, 5 Mart günü Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi'nde meydana geldi. 2012 yılında bilek güreşi müsabakasında Türkiye birincisi olan milli sporcu Cengiz Aydoğan (39), önümüzdeki günlerde yine Türkiye genelinde yapılacak bilek güreşi turnuvasına katılmak için kendi spor salonunda antrenman yapmaya başladı. Aydoğan bir süre çalıştıktan sonra saat 14.00 gibi rahatsızlanarak yere düştü. Spor salonunun doktoru, Aydoğan'a müdahale etti ancak yeterli olmayınca olay yerine gelen ambulansla milli sporcu hastaneye kaldırıldı. Aydoğan hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

PROTEİN VE KAS İLAÇLARINA BAĞLI KALP KRİZİ

Doktor tarafından Aydoğan'ın ölümü şüphe uyandırınca, polis konuyu araştırmaya başladı. Polisin yaptığı araştırmada sporcunun protein ve kas ilaçları kullandığını, son zamanlarda fazla kilo aldığı için nefes almakta zorlandığını tespit etti. Ayrıca Aydoğan'ın önümüzdeki günlerde katılacağı müsabakalar için yoğun antrenman yaptığı da öğrenildi. Aydoğan'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna kaldırılırken, burada yapılan ön otopside de Aydoğan'ın kesin ölüm nedeninin kalp krizi olduğu, buna ise kullandığı protein ve kas ilaçlarının neden olduğunun tahmin edildiği öğrenildi. Ancak Aydoğan'ın kesin ölüm nedeni otopsinin sonuçlarında ortaya çıkacak.

protein-ve-kas-ilaclari-kullanan-milli-sporcu-antrenmanda-oldu-1520579034845.jpg&mw=550

ANNESİNİN AĞITLARI YÜREK YAKTI

Aydoğan'ın cenazesi yakınları ve arkadaşları tarafından yapılan otopsinin ardından morgdan alındı. Anne Fatma Aydoğan ağıtlar yakarak gözyaşlarına boğuldu. Aydoğan'ın ağıtları adli tıp önünde bulunan herkesin yüreğini burktu.

protein-ve-kas-ilaclari-kullanan-milli-sporcu-antrenmanda-oldu-1520579035951.jpg&mw=550

Cengiz Aydoğan'ın cenazesi Mıdık mezarlığına götürülerek burada toprağa verildi. Kuzeni Mert Aydoğan ise kuzeninin yeni müsabakalara çok yoğun bir şekilde hazırlandığını, antrenman yaptığı sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini söyledi.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/03/09/protein-ve-kas-ilaclari-kullanan-milli-sporcu-antrenmanda-oldu

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bunlarda bize ibret işte. Hiç bir şey canından kıymetli değil derler ya adamcağız hiç dinlememiş anlaşılan, kazanma hırsı.. Neyse Allah rahmet eylesin 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah rahmet eylesin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

protein tozundan abimde kas gelistirmek icin kullaniyordu bende biraz kullandigimda kabizlik yapmisti..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1000 kere söylüyor hocalar kullanmayın şu steroidleri diye ama dinleyen yok. Kimisi vücut yapıcam diye atlara vurulan iğneleri bile kullanıyor. Bu böyle ölen kaçıncı sporcu, ne diyelim, yazık.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Freestyle, 09.03.2018 - 19:54 yazdı:

1000 kere söylüyor hocalar kullanmayın şu steroidleri diye ama dinleyen yok. Kimisi vücut yapıcam diye atlara vurulan iğneleri bile kullanıyor. Bu böyle ölen kaçıncı sporcu, ne diyelim, yazık.

Bana bir şey olmaz zihniyetinden kaynaklanıyordu belki de.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet bizim halkımız da var öyle bi yersiz gurur, bunun sonucu da başarılı iş kadınları kadar acıdır muhakkak. Yav bu arada renan abla ağır abla oldu galiba :P konuşmuyor, yorum yapmıyor, bayağı bir ağır takılıyor be!?

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İşimi bitireyim konuşacağım sana ben...:PGüzel yorumlar yazıyorsunuz katılamıyorum.Elim boşalınca da sohbet bitmiş oluyor...xD

• Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eceli bu ilaçlardan gelmiş ne desek boş. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Renan, 2 saat önce yazdı:

İşimi bitireyim konuşacağım sana ben...:PGüzel yorumlar yazıyorsunuz katılamıyorum.Elim boşalınca da sohbet bitmiş oluyor...xD

Hee tabi tabi hiç bitmeyen o işlerin biterde yazarsın belki. konuş bana sen ama ne zaman konuşacaksın onu ben bile merak eder haldeyim valla :D

tarihinde Freestyle tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap