Jump to content
Renan

Eş, Aile, Sevgili İçin Aranılan Terkip ve Dualar...

Recommended Posts

Dip not: konuşama tarzını iyi ayarla azarlar gibi yada hesap sorar gibi değil sohbet eder gibi. Tel ettiği zaman bile özlemle konuş. 

Okunur ayeti ezberine al bol bol oku sayıya takılmadan aklına geldikçe oku 

hacersş, 04.02.2018 - 10:43 yazdı:

Dip not: konuşama tarzını iyi ayarla azarlar gibi yada hesap sorar gibi değil sohbet eder gibi. Tel ettiği zaman bile özlemle konuş. 

Okunur ayeti ezberine al bol bol oku sayıya takılmadan aklına geldikçe oku 

Anladım Allah razı olsun,  o kızıyor sayıyor ben seni seviyorum diyorum :) inşallah kalbi yumuşar bana 

sarsici06, Bir saat önce yazdı:

Anladım Allah razı olsun,  o kızıyor sayıyor ben seni seviyorum diyorum :) inşallah kalbi yumuşar bana 

Ay üzüldüm sana sanırım benim kızımın yaşındasın yanımda olsan çok güzel akıllar verirdim de uzak olduğun için sadece senin anlatımları la bir kaç öneri verebilirim. Önce neden bu kadar hırçın ve kırıcı olduğunu öğren bunu sormadan önce içinden 51 besmele çek veya Allahümme ya vedud ağzını bağla dilini tut deki karşında konuşamaz sende ne oluyor ne bitiyor öğrenirsin. Çocuk olunca birşey diyemedim sabır çek.. Yoksa vur..... Tekmeyi derdim. Anladığım kadarı ile eşini seviyorsun Rabbim sabrın mükafatını versin inş. 

hacersş, 3 saat önce yazdı:

Ay üzüldüm sana sanırım benim kızımın yaşındasın yanımda olsan çok güzel akıllar verirdim de uzak olduğun için sadece senin anlatımları la bir kaç öneri verebilirim. Önce neden bu kadar hırçın ve kırıcı olduğunu öğren bunu sormadan önce içinden 51 besmele çek veya Allahümme ya vedud ağzını bağla dilini tut deki karşında konuşamaz sende ne oluyor ne bitiyor öğrenirsin. Çocuk olunca birşey diyemedim sabır çek.. Yoksa vur..... Tekmeyi derdim. Anladığım kadarı ile eşini seviyorsun Rabbim sabrın mükafatını versin inş. 

Ailemde bebeğe kıyamıyor yoksa sonu ayrılmak olurdu,  Allah sizden razı olsun cok guzel bilgiler verdiniz esim beni sucluyor hep oyüzden bu kadar katıymıs amin inşallah Allah razı olsun 

• Sad 1

Arkadaşlar  iyi geceler buraya  yazmamin  sebebini  durustce  yazmak  istiyorum  ben 1 şenedir nişanlıyım   6 aydirda nikah  yaptık  eşimin ailesi beni istemiyor  yalan iftira  hakaret ediyor  bizi bosatmaya  çalışıyor  artik canımdan  bezdim boşanma aşamasındayız  eşimi çok seviyorum  oda beni seviyordu  eşimin annesi ve bacısı  buyu  vs isleriyle  çok uğraşıyo o kadar canımı yakıyorlar ki  onlara  tebbet  suresi okumak istiyorum  nişanlım  eşek gibi  olmus iyi kötü ayrım etmeden  ailesi ne derse yapiyo bana  çok kotu davranıyo  arkadaşlar nolur yardım edin   allah rızası için  çok canım acıyı  eşimi çok seviyorum  onu tekrar bana bağlamak benim  sözümü  dinlemesi pişman olması  için  ailesinin  benden  uzak durması  için napmaliyim

Bir senelik nişanlısınız ve  6 aylık da evlisiniz. Çok farklı hoş bir anlatımınız olmuş

Edited by ege

ege, 11 saat önce yazdı:

Bir senelik nişanlısınız ve  6 aylık da evlisiniz. Çok farklı hoş bir anlatımınız olmuş

1 sene  önce nişanlandık  lojman için nikah yapmak  zorunda  kaldık bunu  anlatmaya  çalıştım 

• Like 1

Şeyda4455, 9 saat önce yazdı:

1 sene  önce nişanlandık  lojman için nikah yapmak  zorunda  kaldık bunu  anlatmaya  çalıştım 

Yani 6 aylık evlisiniz. Allah yardımcınız olsun.

Tebbet suresi çok farklı bir suredir. Peygamber efendimize destek çıkmak, ona moral vermek için inmiştir. Ben tam vakıf değilim,  iyice araştırın. Tamamen haklıysanız illa ki adalet yerini bulacaktır.

Kaynananız ve kızını anlatmışsınız, ben insanların bu denli kötü olabileceklerine inanmaz istemiyorum.

Guest Isimsiz35

Merhaba normalde bu siteye üye değilim ve sadece bu soruyu sormak için üye oldum , umarim bana yardim edebilecek birileri cikar .... Benim yıllardır sevdiğim biri var,en başta ikimizde birbirimizi seviyorduk ,sonra bi yanlış anlaşılma oldu, oturup konusabilmek gibi bi sansimizda yoktu kisacasi bitti . Ama ben yıllardır etkisinden kurtulamadım içimde bi ukte olarak kaldı sürekli de aklımın kalbimin bi köşesinde varlığını hissediyorum ,yıllarca kabullenmek istemesemde artık kabulleniyorum unutamadigimi , yaklaşık 7 sene oldu o beni çoktan unutmuştur biliyorum ama insanın içindeki ben unutmadım ya o da beni unutamamissa diye bi umut oluyor ,bu zayıf ama insanın aklını bulandiran ihtimalle 7 senedir uğraşıyorum  ,yoluma da bakamıyorum , o yüzden artık benim hakkımda ne düşünüyor gerçekten ogrenmek istiyorum yoksa bu mesele böyle bitmiycek ,kisacasi onun benim hakkimda ne düşündüğünü öğrenebilmem için( rüyada veya başka bi şekilde) helal yollarla büyü vs. olmadan bi esma, bi dua , bi uygulama varmı? Eger bilen varsa ve soylerse gerçekten çok mutlu olurum .artık bazi seylerin bu şekilde devam etmemesi gerekiyor çünkü ,şimdiden teşekkür ederim.

Günaydın hoş geldin estanbul ailemize o zaman. Kaç yıl berâberdiniz ki, 7 yıl geçtiğine rağmen unutamadın. 

Muhakkak fırsat çıkmıştır lakin değerlendirememişiniz dir. 

Tamamen kendinizi içinize kapatmayın bir yolunu bulup öğrenebilirsiniz. 

Birşeyler söyleyeceğim ama sanırım kadınsın, çünki en çok kadınlara dert oluyor o çoktan evlenmiş mutlu olmuştur çocuğu bile vardır. affına sığınarak senden büyüğüm çünki yavrum sende mutlu olmaya bak kendi yuvanı kur. 

Bu hayat ın tekrarı yok, üzülmeye değmez. Önce sağlık sonra huzur dolu bereketli yıllar dilerim. 

Çok yolları var, önce telefon mesaj karşılıklı konuşma ama bütün yolların tıkandıysa istihare çeşitleri var onları okuyabilirsin. Dualar bu sitede mevcut. 

Allaha emanet.