Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

1 Hafta Boyunca Dereotu Tüketirseniz...

Recommended Posts

1 hafta boyunca dereotutüketirseniz

1 hafta boyunca dereotu tüketirseniz...

1 hafta kullanım ile mucizevi bir biçimde kilo vermenize olanak sağlayacak dereotunun diğer faydaları yazımızın devamında yer alıyor, okuyup bilgi alabilirsiniz.

DEREOTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

-Bir miktar kıyılmış dereotunu yemeklerden yaklaşık 15 dakika önce tüketerek kendinizi uzun süre tok hissedebilirsiniz.

-Dereotu içeriğinde bol miktarda fosfar,magnezyum, bakır,demir,çinko ile A ve C vitaminleri yer alır.

-Bir tutam dereotu tüketimi ile günlük A vitamini ihtiyacınızın %43'ünü,günlük C vitamini ihtiyacınızın ise %40'ını karşılayabilirsiniz.

-Sindirim sisteminde meydana gelen hazımsızlık, mide ağrısı vb. sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan doğal bir yöntemdir.

-Gaz söktürücü etkisi vardır.

-Bol miktarda kalsiyum içeren dereotu kemik sağlığını korur.

-Hıçkırık tedavisinde dereotu kullanılabilir.

-İçeriğinde yer alan B vitamini ve yağlar sayesinde uykusuzluğu önler ,sakinleştirici etki yaratır.

-Doğal bir insülin olarak şeker hastalarının kullanımı için uygundur.

-Kanser tedavisinde kullanılır.

-Romatizma, iltihap, gut, artrit ve eklem iltihabı hastalıklarının neden olduğu ağrıları tedavi eder.

-Adet düzensizliklerinde olumlu etkiye sahiptir.

-Ağız ve diş hastalıklarına karşı önleyici etkisi vardır. Dereotu yaprakları kullanımı ağız içi enfeksiyonlarını tedavi edebilirsiniz.

-Depresyonu azaltmaya yardımcı olur.

-Kolesterolü düşürür.

--Solunum yolu hastalıklarında tedavi edici etkisi bulunur.

• Like 1
  • Thanks 1

Ben çok severim dereotunu hele lahana dolması ve bakla çorbasına çok yakışan bitki. 

• Like 1

Ben pek sevmiyorum ama bu kadar faydasını öğrendikten sonra yerim herhalde... :)

• Like 1

Esasında yemesende büyük kayıp değil. Bizim memleketten bir komşu dereotu gördüğü yerde ezer kokusundan bile hazzetmezdi. Sonuç adam 90yaşında ve son derece sağlıklı maşallah. 

• Like 1

Bazen ömür ve sağlık da genetik oluyor. Bazı aileler uzun yaşıyor. Benim baba tarafım da uzun ömürlü oluyor ama anne tarafına çektiysek yandık... :D

• Like 1

Ne bileyim Renan, bende aynı şeyi düşünmüştüm de babamın babası çok yaşadı, anneannem de çok yaşadı bizimkiler erken gitti. 

• Like 1

annem ile Istanbuldaydik göz kapaklarim oldukca kapaliydi aslinda yorgunluktan olmasa gerek annem kizip duruyordu ac gözlerini yumma gözlerini , diye felan disarda günese dahi bakamiyacak haldeydim isik bana cok dokunuyordu kahvaltida iki gün arka arkaya ilk defaydi birer bag dereotu tüketip cay ictim beni hemen tok tutmustu sonra farkina varmadim gözlerim faltasi gibiydi yani normale döndü demek bircok vitamin eksikligindenmis

• Like 1