Jump to content
Sign in to follow this  
ege

Öğretmenin Saçı Uzun Erkek Öğrenciye Toka Taktığı İddiası

Recommended Posts

Öğretmenin saçı uzun erkek öğrenciye toka taktığı iddiası

ÃÄretmenin saçı uzun erkek öÄrenciye toka taktıÄı iddiası

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bir ortaokulda görevli öğretmenin, saçı uzun olduğu gerekçesiyle erkek öğrencisine toka taktığı iddia edildi.

Çanakkale’de bir erkek öğrencinin saçına toka taktığı iddia edilen öğretmene öğrencinin ailesi tepki gösterdi.

Olay, 4 gün önce Çanakkale’nin Gökçeada ilçesindeki Gökçeada Ortaokulunda meydana geldi. İddiaya göre 30 Mart Cuma günü sabah saatlerinde diğer arkadaşlarıyla birlikte okula girmeye hazırlanan 6’ncı sınıf öğrencisi E.K'ya (12) İngilizce Öğretmeni G.U. tarafından saçı uzun olduğu gerekçesiyle durdurularak saçına toka takıldı. Aynı saatlerde bayrak bağışı için okula gelen öğrencinin annesi Türkan K. bu durumu gördü. Eşinin durumu bildirmesi üzerine okula gelen Osman K. (48), oğluna toka takan öğretmene tepki gösterdi.

Anne Türkan K., oğluna yapılan davranışın kabul edilebilir bir davranış olmadığını belirterek, “Cuma sabahı bayrak bağışı için okula gittiğimde gördüğüm manzara karşısında hayretler içinde kaldım. Oğlum bütün okulun karşısında toka takılmış vaziyette duruyordu. Bu olaya dayanamadım ve eşimle paylaştım. Biz davamızın sonuna kadar peşindeyiz" dedi.“400 KİŞİNİN ÖNÜNDE BÖYLE ŞAKALAŞMA MI OLUR?”

Baba Osman K. ise, “Ben sadece oğluma tokayı kimin yaptığını sordum. Bana İngilizce öğretmeninin taktığını söylediler. Ben de İngilizce öğretmeniyle görüşmeye çıktım. 'Siz mi taktınız' dedim. 'Evet, ben taktım. Biz şakalaşıyorduk, eğleniyorduk. Kötü bir amaç yoktu' dedi. Ama olay bize çok ters geldi. 400 kişinin karşısında çocuğu dikip şakalaşmak, eğlenmek nasıl oluyor. Biz hayretlere düştük, şaşırdık. Okul yönetimi de bize çok ters davrandı. Tabii ben de o sinirle haliyle onlara bağırdım, hakarette bulundum. Ama kesinlikle darp olayı olmadı. Yani hakarette bulunduğum için kendilerinden özür dilerim. Aynı şeyi zaten kendilerinden bekliyorum. Çünkü onlar da bana bağırdılar. Olay bu şekilde gerçekleşti. Sonra kendileri suç duyurusunda bulunmuşlar. Haklı onlar, suçlu biziz gibisinden. Bu şekilde süreç devam ediyor" diye konuştu.

“ÇOK SERT BİR ŞEKİLDE YUMRUĞUMUZU MASAYA VURMASINI BİLİRİZ”

Gökçeada İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Konyar ise, okul bahçesinde yaptığı konuşmada İngilizce Öğretmeni G.U'ya velilerin sosyal medya üzerinden linç girişimi başlattığını belirterek, “Cuma günü okulumuzda münferit bir olay yaşandı. Biz haklıyı haksızı aramanın derdinde değiliz. Biz haksızsak zaten hesabını vereceğiz. Amma herkes şunu iyi bilsin, bu bir veliye gelip okulu basıp, terör estirme hakkı asla vermez. Biz bunu asla kabul emiyoruz. Daha da çirkin olanı yine bu velilerimizin sosyal medya da bir linç kampanyaları başlatmaları. Daha da kötüsü ben 20 yıldır burada çalışıyorum. Maalesef adada yaşayan vatandaşların çanak tutması. Arkadaşların hiçbiri yalnız değil. Biz biriz, biz çok güçlüyüz. Arkadaşlar, gerektiği zaman çok sert bir şekilde yumruğumuzu masaya vurmasını biliriz. Bunu herkes iyi bilsin. Ayağını denk alsın" şeklinde konuştu.

Edited by ege
  • Like 1

Şimdi olayın neresinden bakacağım bilemedim. Bizim zamanımızda ellerinde koyun kırpma makası ile beklerdi müdürler hele bir uzun saçlı git yandığımın resmidir. Öğretmene kızıcam 400 kişinin önünde niye rezil ettin çocuğu, ailesine kızıcam 400 kişi uygun da bir senin çocuğun niye uygun değil, En başta Velide suç 400 kişi içinde bir sen mi çıktın. Olan garibim masum yavruya olmuş. 

Okumuş insanın cahilinden kork. 

• Like 1

Hacersş, alttaki link tıklarsan, okul müdürünün bir de videosu var. Oradaki konuşmasını dinlersen şaşırırsın. Okul müdürü nasıl tehdit edebilir anlayamadım.

Küçük yaştaki bazı çocuklar saçını kesmek istemiyor.  Veliler de çocuklarına kıyamadığından izin veriyor. Doğruydu-yanlıştı beni hiç bağlamaz. Ama öğretmenin çocuğa toka takması cidden çok iğrenç.  Baba orada terör estirmiş, hakaret etmiş, kimse kusura bakmasın ama, bence az bile yapmış.

Edited by ege
  • Like 2

Hangi çağdayız yahu, herşey tamda sıra saça başa gelmiş... 

Ağlanacak halimize gülüyoruz o çocuğun psikolojisini hiç düşünen yok çok çok başarılı bir çocuk olacaktı belkide şimdi içinde hep bir ürkeklik olacak. Bence bu olaya el atılmalı eğitime mi gönderiyoruz, çocuğumuzu rezil edilsin diye mi gönderiyoruz. eğitimci bu zihniyette ise yandık ki ne yandık. 

İnşallah etkilenmemiştir çocuk. 

Edited by hacersş
  • Thanks 1

Bizim lisede bir bayan bir erkek müdür yardımcısı kapıda makasla bekler. Erkeklerin saçları tren yolu kesilir. Kızların etek boyu uygun değilse bayan müdür yardımcısı etekleri keserdi. Kimsenin velisi okulu basmazdı.

• Like 2

Eskiden öyleydide şimdi herşey serbest iletişim kuvvetli herkes herşeyi biliyor, birde hadlerini bilseler tehdit etmeseler daha iyi olacak. Anne baba suçluysa bir o kadar eğitimciler suçlu olan çocuğa olmuş bir saç yüzünden çektiği rezilliğe bak. Ben kızım sınıfta arkadaşı yüzünden dayak yedi sınıfını değiştirmek istedim müdür imkansız dedi kızdım ilkokul dördüncü sınıfında okulu değiştirdim. Herkes karşı çıktı Hacer yanlış yapıyorsun diye, herkesi karşıma aldım okulu değiştirdim hatta öğretmeni bile kendim seçtim o öğretmene kurban olurum onun sayesinde kızım iyi bir kurumda ve yüksek mevkide şimdi. Evlatlar, kimse de kusura bakmasın kimseye de yem edilemez. Kolay büyümüyor bu çocuklar 

Edited by hacersş
  • Like 2

berresu, 2 saat önce yazdı:

Bizim lisede bir bayan bir erkek müdür yardımcısı kapıda makasla bekler. Erkeklerin saçları tren yolu kesilir. Kızların etek boyu uygun değilse bayan müdür yardımcısı etekleri keserdi. Kimsenin velisi okulu basmazdı.

Haklısın, eskiden öyle şeyle vardı ve kimse sesini çıkarmazdı. İyi niyetli olduğunu biliyorum ama,  eski zamanlarda olanlar doğruydu diye bakarsak, şimdi "rezillik" diye adlandırdığımız onlarca şey, bu mantıkla onlarında doğru olduğu anlamına gelir. Yine emekliler kuyruklar da ölsün, yine haliç kanalizasyon gibi koksun, hastaneler malum, çöp dağları da geri gelsin madem. Eskiden öyleydi ve kimse ses çıkarmazdı çünkü :)

• Like 2

Eskiden saygı denen bir değer vardı şimdi veliler böyle yaparak büyüklere saygı kavramını kaybettiriyor. O öğretmenin davranışını haklı bulmuyorum ama öğretmene büyüklere saygı şart.

• Like 2

Aman berresu eskiden saygı yoktu korku vardı. Empati yapmak gerek, şimdi bile biz çektik evlatlarımız çekmesin diye şımartıyoruz dozu kaçırıyoruz bu sefer de bize çemkiriyorlar. Ben halen öğretmenlerimden nefret ederim. Bandoya girmek istemiştim boyum kısa diye kabul etmediler. Çok büyük yaralarım var da neyse. Çocuklukta yapılanlar unutulmuyor vesselam. Çocuklarımın öğretmenleriyle de gurur duyarım. İşte her öğretmen öğretmen değil. 

Ayrıca şimdiki erkekler küpe de takıyor, tokada takıyor çokta gurur yapılacak birşey değil ama çocuk küçük ve içinde yara olarak kalacak bu durum. 

Edited by hacersş
  • Like 2

Her şeyin bir karşılığı ve karşıtı vardır, olmalıdır da.  Saygı isteyen kişi, saygıyı hak edecek davranışlarda bulunmalı. 

Dünya dengeden ibarettir. Tahterevalli'yi düşün, karşılıklı  denge olmayınca çok saçma ve anlamsız olur. Biri, diğerinin oyuncağı, kuklası olur.

• Like 2