Jump to content
  • 0
BalveBadem

İnsan Allah'a Küsebilir mi?

Soru

1. Buna hakkı var mı?

2. Bu isyan etmek midir?

3. Gönül incinirse insan nasıl davranmalı...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu soruya 46 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 0

Bana kalırsa siz sakinleşemediğiniz için kendi sorununuzu tam olarak teşhis edemiyorsunuz, her mesajınızda ayrı birşeyden bahsediyorsunuz, daha önceki konularınız da böyleydi. Sorununuz nefsinizse ,ki güçlü olduğunu yazmışsınız, eğer öyleyse güçlü nefs çok daha kolay kırılır, şanslısınız ve bunun çok yolu var. İlaç sektörüne kobay olup antidepresan kullanmaktansa, kendinizi mutlu edecek şeyler bulabilirsiniz, psikologlar bile artık bunun en iyi yolunun, başkalarını mutlu etmekten geçtiğini kabul ediyor. Çıkıp birkaç sokak hayvanı bile besleseniz olur. Dost diyorsanız, o şansınıza, kimse sürekli yanınızda olmayacaktır, bahsettiğiniz bir insan dostluğuysa, bir şekilde kendinize yetmeyi öğrenmelisiniz. Tabii yaşınız itibariyle, çok normal yaşadığınız şeyler. Öncelikle sakin olun, tepkisel davranmamayı öğrenmeye çalışın. Allah kolaylık versin.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 0

Bu arada ben bir önceki mesajınızı okumadan yorum yazmışım, yazdıklarımın  çoğunu yok sayabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 0
BalveBadem, 12 saat önce yazdı:

En çok zoruma giden özgür stil beyfendi 

Sen kimsin ki Allah'a küsüyorsun deme stiliniz.

Sen güçlü olabilirsin. Göğüsleyebilirsin. Ya bir gün güçsüz olsaydın. Ya başkalarının ipoteğinde yaşasaydın. Ya gideceğin hiç bir yerin olmasaydı. Hiç dostun olmasaydı. Işin olmasaydı. Sevenlerin olmasaydı. Kafani alıp gidebileceğin özgürlüğün sana tanınmasaydı. Eleştirilseydin sürekli. Bak özgür beyfendi. Ben de sana sınavım. Ben de senin suratına vuruyorum farklı gerçeklerin olabileceğini. Bir Allah var diyeceksin ona yasla kendini. Dayanamazdım ki zaten. Ona yaslanmasam burada olamazdım ki zaten. Kullarımı kınamayın diyor yaradan. Aynı günaha düşmeden öleceğiniz ne malum.  

Siz free siniz beyfendi eyvallahiniz yok. Takır takır sayarsınız da ..

Neyse

Özgür stil, kanatlım, free her neyse işte, bu kadar problem olacak bir şey yok bence, senin anlattığın şeyler sıradan değil ama kimisi acısından beslenir, gördünüz mü ben ne çok çekmişim diye anlatmak için, mecnun aşık ya o yüzden inler kanını leyla'ya katmak için. Cimrilik mi? Sadece senin tanıdığın o insana mahsus bir durum mu, bu sence? Kimi 10 kilo kaldırır, kimisi 50 veya 100 herkesin gücü nasıl farklı farklıysa kimisi aşırı cimride olabilir. E sen onca kazan ama harcama bence o adama acınır sadece.

Beni bu kadar ciddiye aldığını bilmiyordum balve badem oysa ben sadece içimden geçeni açık yüreklilikle dile getiren biriyim. Her zaman değil yada çok açık değil belki ama kimi şeyler mahrem kalmalı. 

Onca şeyin üzerine biraz da bana karşı kırılmış gibisin, özür dilerim. En başta kendini böyle ifade etmiş olsaydın belki daha farklı konuşurdum. Bu gün ve yarın benim en yoğun çalıştığım günler o yüzden fırsatım olur mu bilmiyorum fakat fırsat bulduğumda ayrıntılı bir yazı kaleme alırım senin için.

İnsan bir çok şey olabilir, ama sıkıntı, problem bastırılmak, üzülmek v.s. tekrar tekrar aynı şeyleri yaşayıpta bunları içinde tutuyorsa, bir gün bir nokta gelir sürekli şişirilen bir balon misali patlarsın, tüm duygularını dışarı akıtmak zorunda kalırsın. Sende böyle yapıyorsun sanırım, ama elinde imkanın olmadığı için sinir stres atacak bir ortam, dertleşecek bir dost yok, öyle mi!? Bu seni kaçınılmaz bir sona götürür, ona ne istediyse vermişsin sanki şimdi de tüm hayatını, yaşamını, hatta ahiretini mi istiyor senden sanki ne, VE eğer dikkat etmezsen sanırım bunları da alacak senden!

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 0

Bal ve badem inanki buradaki insanlar özünde çok iyi ler ve sana yardımcı olmaya çalışıyorlar. Kelin merhemi olsa kendi başına sürer diye söz vardır ya aynen öyleyim. Ne ateşler kaynıyor aşmı pişiyor taşmı pişiyor bilen yok. Bende çok karmaşığım herkesin kendine göre derdi ve problemi var. İnanki bu sitede kötü art niyetli kimse yok yönetim öyle güzel işliyor ki  kötü kişileri barındırmıyor.burada hepimiz kardeş dost arkadaş anne babayız. Gerçekten burası benim ailem. Burada yazılanları okuyorum iyiki böyle konu açmışsın ki ben bile bu yaşıma rağmen eksik tarafımı buluyorum. Aslında hepimiz bir noktayız hepimiz bir hiç iz sadece hiç...... 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 0

Gidecek başka kapınız varsa küsün. İnsana anasından babasından daha merhametli olan yaraticisina küsülür mü?

Ha !şöyle olabiliyor ,o kadar çok uğraşır didinirsin,kulluk görevini tam yaparsınız yine de işiniz ters gider .O vakit çoğu insan yargılamaya başlıyor hiç inanmayanin  bile bir eli yağda bir eli balda .Ben görevimi yaptığım halde böyle oluyor gibi....

Yine de yanlış bir düşünce .

Lakin,Allah sevdiği kulunun imtihana sokar.Defalarca. ....acaba vazgececekmi sabır edip boyun eğecek mi günahlarindan arındırmak için.

Dünyada çekilen her hastalık dert keder günahlara kefarettir. 

Buyrun şimdi küsün! 

Ve unuttuğu kullarda var herşeyi verdiği. Onların hesabı ahirete. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
  • 0

bu konu pek derin en güzel aydinlatici Abdulkadir Geylani dir onun kitaplarini okumani tavsiye ederim onun kitaplarinda ben kendimi buldum ve az cok hala yasiyorum ve de tavsiyelerini uyguluyorum acikcasi beni hayata bagliyor

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap