Jump to content
ege

Kötü Sözlerle Melekleri Kaçırmayalım

Önerilen İletiler

Oluşturuldu: (düzenlendi)

Ben de bu tuzağa çok düşüyorum, ve muhtemelen çoğunuz biliyordur ama, ben yine de hatırlatmak adına paylaşayım istedim.

Peygamber Efendimiz (asm) ile Hazret-i Ebû Bekir (ra) oturup sohbet etmekteydiler. Bir adam geldi ve Hazret-i Ebu Bekir’e sövüp saymaya ve hakaret etmeye başladı. Hazret-i Ebu Bekir (ra) yüzünü çevirdi ve cevap vermedi. Peygamber Efendimiz (asm) tebessüm buyurdu. Ama adamın çenesi açılmıştı bir kere; kötü sözlerini ve hakaretlerini gittikçe arttırdı. Bu defa Hazret-i Ebu Bekir de (ra) adama cevap vermeye, hakaretlerini iade etmeye başladı.

Peygamber Efendimiz de (asm) oradan kalkıp ileriye doğru yürüdüler. Hatasını anlayan Hazret-i Ebu Bekir (ra) derhal adamı bırakıp Peygamber Efendimiz’e (asm) yetişti ve özür diledi. Peygamber Efendimiz (asm) buyurdular ki:

“Evvelce senin yanında bir melek zahir olmuş; adama hak ettiği cevapları veriyordu. Sen adama cevap vermeye ve hakaretlerini iade etmeye başlayınca melek gitti, orada şeytan peydah oldu. Ben şeytanın bulunduğu yerde bulunmam!”

Kötü sözümüzle meleği kaçırmak ve şeytanı dâvet etmek hiçbirimizin içine sinmez, değil mi?

tarihinde ege tarafından düzenlendi
  • Like 3
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana kötü söz söyleyene asla cevap vermem. Iyiki vermiyorum.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öylemi diyorsun peki. 

Yine üstüne üstüne geliyorlar patlama noktasına geldiysemde genede sus mu diyorsun. Belkide mükafatım oradadır. 

Melekler versin cevaplarını

Peki susuyorum öyleyse ya sabır ya Selamet. 

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel kıssa ders alırım inşaAllah , keske sabredebilsem en kızdığım  yanımsa , birisi bana kızdığı bir durumu  anlatıyor , bakıyorum ben ondan önce kızmaya başlamışım ...bu huyumdan hiç hoşlanmıyorum ...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap