Jump to content
hacersş

Çocuk Ruhluyum Ben

Önerilen İletiler

Oluşturuldu: (düzenlendi)

Adını yaşamak koyduğum bu yolda

çocuk ruhluyum ben. Evet delilikte var bünyemde, aklımdan zorum da olur zaman zaman, gözümü kararttığımda. Küsmedim hiç hayata, insanları maskeleriyle de sevdim ben, acımasız olmadım, her daim hesaplaştım vicdanımla, çok mutlu oldum, mutsuzluğum oldu umutsuzluğumda.

Kendimi bozupta yine kendimde bulmuşluğum çoktur.. uzaklaşmadım hiç  Allah'a

Bazen denize bakıp içten huzurlu bir nefes çekmişliğim var.. adını yaşamak koyduğum bir yolda, düşe kalka gidiyorum iştee..

Bir köpeğin masum bakışına merhamet duymuşluğum, yaşlı bir insanın önümde sendelemesine kahrolmuşluğum, hiç ayırmadan bütün çocukları sevmişliğim var..

Gerçek, hepsi gerçek bunların.. sevdiğimde oldu herkes gibi.. sevgilim gibi değil insan gibi, sevdiğim gibi sevdiklerim.. benimcesine sahiplendiğim kıskandığım,

Hani derler ya; üzülme geçecek diye, hangi yaraların kanaması dindi ki.. hangi acı unutuldu ki.. sadece zaman çare derler ya evet bu doğru, zamanla o kadar çok canın yanmıyor ama yaran hep aynı yerde duruyor olay bu..

Mutluluk insanı tatlı yapıyor..

Başarı ışıltılı..

Zorluklar güçlü.. 

Hüzünse insanı İNSAN yapıyor.

Yenilgi mütevazı..

Demem o ki;  ALLAH'a asla "neden ben" diye sormayın.. ne olacaksa oluyor zaten..

Not: ben bunu bir yerde okudum ama hatırlamıyorum. İçimden geldi yazdım. 

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 4

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Beni kaybetmeyi başaranı

Asla kazanmak için uğraşmam. 

Bu sadece sevgiliye söylenen söz mü? 

Hayır: anne babaya, eşe, dosta, akrabaya, evlada kırıldığında herkese söylenir. Benimde kırıldıklarım üzüldüklerim var. Hani ne demişler besle büyüt danayı tanımasın anayı xD

Anayız kırılmayız elbette kırılmaya gücenmeye hakkımız yok... . Benim dert sığınağım burası olsun bari... 

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dertleşme köşen hayırlı olsun o zaman.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Aman ne derdim olacak benim Allah ım var çok şükür. 

Derdi veren Rabbim Dermanını da veriyor, dermanı bulanlar dan olalım. İnşallah 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yine çocuktum bugün bizi  gezdirdiler. Altın park da trene bindik. Japon botanik bahçesi yapmışlar çok güzel, hiç görmediysem abartısız 12 gelin, 4 nişanlı çift dış çekim yapıyorlarmış. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harika çok beğendim. Yer yer kalbimden kopan satırlara benzettim. Çok içten.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 2 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. Aman ne derdim olacak benim Allah ım var çok şükür. 

Derdi veren Rabbim Dermanını da veriyor, dermanı bulanlar dan olalım. İnşallah 

Dertleşmenin anlamını bildiğini düşünüyorum.  1. yorumda dertleşmişsin, içini dökmüşsün. Anlamı o!

Bir tek senin Allah'ın yok.  Ne tuhaf bir cevap vermişsin Hacersş?

• Sad 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Benim dertleşmem değil notu okumadın sanırım. Birisinin yazısını okumuştum. Aklımda kalanları yazmıştım. Kendimce eklemede yaptım. 

Ege birde dövseydin bari, 

Allah ım bana güç ver Allah ım bana sağlık ver vs vs nesi kötü anlamadım. Benim Allah ım var demek ne demek, bunun neresi kötü anlamadım. 

Ya kırdığın gönlü ALLAH seviyorsa ? 
Bilemezsin..Bilseydin ödün kopardı; Dokunamazdın...
Hz.Mevlana...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, 12 saat önce yazdı:

Benim dert sığınağım burası olsun bari... 

Bundan dolayı 'Dertleşme köşen hayırlı olsun' dedim.  Buna cevaben  'Aman ne derdim olacak benim Allah ım var çok şükür.' demişsin. Yanı orada aynen duruyor yazdığın.

Yazılanı anlamıyoruz gibi bir duruma giriyoruz. Kırmak da istemem kimseyi ama,  ne diyeceğini şaşırıyor insan.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
ege, 7 saat önce yazdı:

Bundan dolayı 'Dertleşme köşen hayırlı olsun' dedim.  Buna cevaben  'Aman ne derdim olacak benim Allah ım var çok şükür.' demişsin. Yanı orada aynen duruyor yazdığın.

Yazılanı anlamıyoruz gibi bir duruma giriyoruz. Kırmak da istemem kimseyi ama,  ne diyeceğini şaşırıyor insan.

Sen beni anladın ben seni anladım. Dertleşebilirimde bunda sıkıntı yok. Kardeşim olarak seni görüyorum kırılıyorum. Dertsiz sıkıntısız insan yok. Derdim yok diyende yalan söyler. Çok şükür ki yaradan yardımcı oluyor. Netice de insanız hatamız da olur kusurumuz da olur. Affola. Ben sana teşekkür ederim bir  sıkıntılı anımda sanki senin ablanmışım gibi yardıma koştun. Fikrine tabiki saygı duyarım. Bu sitede değer verdiğim insanlar dan birisisin. Sağol. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap