Jump to content
hacersş

Çocuk Ruhluyum Ben

Önerilen İletiler

gönderildi (düzenlendi)

Yorma beni, Ege ben dert yanacam sizde yardım edeceksiniz o kadar :)

Ege, Her yazdığın yazıya önem veriyorum. 

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şuan ki durumuma baktığım zaman alışkanlıklarımızdan, alıştıklarımızdan vazgeçmenin ne kadar zor olabileceğini gösteriyor.

Günün yorgunluğunu üstümden atıp kendimle başbaşa kaldığımda aklımla yüreğim arasında gidip geliyorum. Yüreğim sürekli duygusal düşünüp kararsızlığa sürüklemeye çalışıyorken beynim mantıklı bir şekilde geçmiş ile şimdi zaman arasında bağlantı kurup resmi net bir şekilde görmemi sağlıyor.

Durumlar istediğimiz gibi gitmedi mi beklenilenin tersi karşımıza çıktığı zaman genelde uzun bir talihsizlikler zinciri ile mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Kimimiz çetin bir mücadeleye girerken kimimiz baştan mağlup olmayı seçiyoruz. Bazen de bir mücadeleden sonra yerine diğeri, diğeri,diğeri gelmeye devam ediyor. Sonuçları umut ettiğimiz gibi olmuyor ve sürekli mücadele içine giriyoruz...İsyan etme aşamasına geliyoruz ve bazen isyan edip inancımızı kaybetmeye başlıyoruz ve hayat boyle devam ederken bir ışık aydınlatıyor olduğumuz yeri.. Yavaş yavaş iyi olan şeylerle karşılaşmaya başlıyoruz.

Sonra çevremize, dünyada olup bitenlere baktığımız zaman ne kadar büyük acılarla yaşamak zorunda olan kişileri görüyoruz. Onların derdini görünce kendi derdimizden utanıyoruz.

Şükrediyoruz; sağlığımız için, görebildiğimiz, duyabildiğimiz, yürüyebildiğimiz, dokunabildiğimiz için, sevdiklerimiz için şükrediyoruz ve hayatın geçici bir sahne olduğunu zamanı gelince oyunun bitip sahneden ayrılacağımızı bir kere daha iyi anlıyor ve bize verilen hayatı laikiyle yaşayıp yaşatmak için silkenip ayağa kalkıyoruz.

Allah her yerde inancını kaybetme, değişmekten korkma iyi ol, iyiye kucak aç, merhametli ol sana sunulan güzellikler kapının önünde durup içeri almanı bekliyor olacaktır.

Not:

Bu bir alıntıdır. Beğendiğim için paylaştım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cesaret veren özlü sözler 

Istatistikler ne derse desin. Her durumda başarıya  giden bir yol vardır.

Batan güneş için ağlamayın; yeniden doğduğunda ne yapacağınıza karar verin.

Üşenme. Erteleme. Vazgeçme.

Peşlerinden gedecek cesaretiniz varsa; bütün rüyalar gerçek olabilir.

Dualarınıza dikkat edin .Gerçekleşebilirler

Yalnız işsiz olanlar değil. Daha iyisini yapabilecekken yapmayanlar da başı boştur.

Daima ara, bugün altın ararken bakır bulursun. Yarın bakır ararken altın...

Size yol gösterilebilir fakat yalnız yürümek zorundasınız.

Başarısızlık ecel değil. Öğretmen. Yenilgi değil. Gecikme. Çıkmaz sokak, değil virajdır

iç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır
Deha, insanın kendi ateşini kendi yakmasıdır

Kendine güven kazanmanın en Mükemmel yolu, başarısızlığa imkan vermeyecek derecede iyi hazırlanmaktır.
Alıntı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
Her gün aynaya baktığım zaman aynı insanı görüyorum.
Dışarıdan görülen benle içimdeki ben arasında dağlar kadar fark var. İç dünyam karmaşık olduğu sürece dışarıdan elde edilenlerin hiç bir önemi kalmıyor. Doldurulması gereken boşluklar dolduktan sonra bazı şeylerin tadını çıkarabilirim.
Çocukluktan itibaren boş kalan bazı duygular hep aynı boşlukta olmaya devam edecek.
Ama önemli olan doldurulması imkansız olana takılmadan diğer ihtimaller üzerinde durup şimdiki zamanı daha yaşanılası bir yer yapmaya çalışmak, çabalamak...

İyi olanı ektim ve şimdi toprağın dibindeyim.

Ektiğimin sağlıklı bir şekilde çıkması için toprağın altındaki parazitler ile karşılaşmam lazım. Ya toptan yok edeceğim ya da varlıklarını kabulleneceğim.
Sanırım önemli olan toprak iyi olduktan sonra ürünün çıkmaması için bir engel yok.

Yeter ki oturup bekleme kalk bir şeyler yap..

Kişiliksiz, ikiyüzlü insanlardan nefret ediyorum. Nasıl olurda kişiliklerini satarlar anlayamıyorum
Vicdanlarını yok edip sanki hep böyle devam edeceklerini zannedip yanılıyorlar

Bir insan yanındaki kişinin ihtiyacı varken nasıl olur onu görmezden gelir?
Aç bir insanın karşısında tıka başa yemek, yeme  gibi bir şey....
Bu dünya da herşey gelip geçici bugün var yarın yokuz; aslında bunu özümseyip ona göre yaşamak ve çevrendekileri görmezden gelmeyi bırakıp olması gerektiği gibi davranılsa hiç bir kayıpları olmaz bilakis kazançları olur .
Hepimiz bir etten kemikten yaratıldık ve hepimizin gideceği yer belli.
Alıntı

Çok şükür ki ben bazı şeylerin farkındayım

Çevrende o kadar  güzel ayrıntılar varkı , yeter ki doğru bakmasını bilelim.
Sizin havanız bozuk olsa da yine dışarı çıkın nefes alın keşfedin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kader; yolun tamamını değil,sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir. Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse, ne hayatın hakimisin,... Ne de hayat karşısında çaresiz.

Sen ol da, ister yâr ol ister yara. Lütfun da başım üstüne, kahrın da

Söylediklerimin hepsinden vazgeçtim, pişman oldum. Çünkü ne sözde mana, ne de mana da söz kaldı.

şems-i Tebrizi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ben çok güçlüyüm çünki sebeblerim nedenlerim var, ayakta duracak halim yokken hayatta duracak nedenlerim var. 

Güçlüyüm; çünkü zayıflıklarımı biliyorum.

Güzelim; çünkü kusurlarımın farkındayım.
Bilgeyim; çünkü hatalarımdan çok şey öğrendim.
Gülebiliyorum; çünkü üzüntü nedir iyi biliyorum.

Hadi inş. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ey Rabbim,

"Sana hüznümü ve kırıklığımı şikayet ediyorum."

Sana insanları ve olayları şikayet etmiyorum. Aksine o olayların içindeki halimi şikayet ediyorum..

Sana başıma gelenleri şikayet etmiyorum Rabbim; ama başıma gelenler karşısında kırılmalarımı, üzüntülerimi, yıkılışlarımı şikayet ediyorum..

Sana, beni kıranları değil,  
O, kullarına karşı kırılan kalbimi şikayet ediyorum..

İnsanların beni yanlış anlamasını  değil; yanlış anlamaları karşısında, senin her şeye şahit olduğunu unutarak, kalbimin burukluk ve hüzün içinde kalışını  şikayet ediyorum..

Sana öfkemi şikayet etmiyorum Rabbim; öfkemi kontrol edemeyen aklımı şikayet ediyorum. 

Besledigim ümitleri yıkan insanları değil, senin rahmetinden ümit kesen nefsimi sana sikayet ediyorum..

Ağlayan gözlerimi, ürpermeyen kalbimi, kendi hatalarımı görmeyen nefsimi şikayet ediyorum..

Sana hasta kalbimi şikayet ediyorum ve beni benden almanı ve kendinde kılmanı  diliyorum..

Amin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

ÖMÜR DEDİĞİN

Hayata ha şimdi,ha sonra başlayım derken bir bakıyorsun tükenmiş ömür.
Avucunda son kullanma tarihi çoktan geçmiş bir yığın tecrübe kalıyor…
Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor…

“Gençlik bir kuştu, tutmak istedim tutamadım,
Yaşlılık bir paçavra, satmak istedim satamadım”

Bir ikindi gölgesi ömür dediğin. Gece olur duramazsın, güneş vurur kalamazsın. Sade bir ikindilik, kısa bir dinlencelik…

Dünyaya ait ne varsa harcanıp gidiyor. Yiyip içmeler, gezip tozmalar, gülüp eğlenmeler. Evin, arabanın taksitleri, filanca yerde yaptığın tatil, almalar vermeler, saçıp savurmalar, senin sandığın, saklayıp durduğun altınlar, azıcık bile vermeye kıyamadığın paralar…
Hepsi bir bir kaçıyor senden,yada istemesen de sen onlardan ayrılmak zorunda kalıyorsun…

Bir secde yerleri kalıyor geriye. Alnında mıh gibi çakılı kalıyor. Bozulmuyor, kokmuyor, yitmiyor… Bir o bize kalıyor… Okşanmış bir yetim başı, öpülmüş anne eli, alınmış bir baba duası…

Reyyan kapısından geçmek için vize mahiyetinde, saklanmış savm’lar… Gizliden şöyle,kimseye çaktırmadan bir fakirin eline tutuşturulmuş, birileri görür diye korkulmuş sadakalar kalıyor…

Masivadan sıyrılıp, vakit saat dinlemeden açılmış eller, tek O’ndan istemeler, tek O’na gönderilmiş dilekçeler kalıyor…

Yürekten söylenmiş Elhamdulillah, acizce, kulca edilmiş nasuh bir tevbe, isyanları yıkayan gözyaşları kalıyor…

Mümince gülüşler, şeker tadında sözler….

Kimsenin etini yemeden, kırıp dökmeden, gözünde yaş bırakmadan geçirilmiş günler kalıyor.

Biraz dur, bekle biraz…Arada bir arkana dön ve geriye neler bıraktığına bak. Harcanmış yıllarını seyret usulca. Bak nasıl bitiyor ömür dediğin…

Bir KAPIYA bir kere gidersin,
ikincisinde utanırsın,

Ama bir KAPI var ki her gün gidersin, gitmelere DOYAMAZSIN..

Çünkü bilirsin seni KAPISINDAN kovmayacak bir tek O VARDIR..

Her gün,her gün icini dökersin,bir O SIKILMAZ senden,bir O affeder seni,bir O yüzüne vurmaz AYIPLARINI..

Seni senden daha iyi bilendir...

O RABBİM Sevdiği kulları hatırına hatalarımızı ve günahlarımızı affetsin.

Alıntı 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uyumadan uyandım yine aynı dünyaya , karar verdim kalmaya, baktım dedim ki aynaya, acelen ne ? Olacaklar olacak , bir gün nasılsa . . Yaşa . Yaşa, seni sevenler var hala.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hızla değişen ruh halimi açıklamak üzere bir kılıf buldum : havalardandır ! 

Kesin:D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap