Jump to content

Önerilen İletiler

Bir aydır kilo verme ile uğraşıyorum. Evet sizlerle de paylaşıyorum, belki denemek isteyen olur.4 kilo verdim azar azar emin adımlarla ilerliyorum inşallah.

Yağ yakma ile bulduğum uyguladığım karışımlar. ...gözünü seveyim şu netin valla 😊

(Tarçın bal ikilisi)

Bir litre kaynamış su 

İki yemek kaşığı bal 

İki yemek kaşığı toz tarçın 

Bir limon

Suyu kaynadıktan  hemen sonra ocaktan alıp tarçını ekleyip karıştırın. On beş dk sonra bal ekleyip karıştırın. Limon suyunu.şişeye koyup her gece yatmadan önce bir bardak içiliyor.

Not:ben iki hafta boyunca yaptım her içtiğimde sirke içmişim gibi ateş bastı.Tadı güzel ama korkmayın ☺

(Ceviz suyu)

Geceden Kabuğundan ayırdığımız bir cevizi bardağa koyup su ekliyoruz.sabaha kadar bekliyor, sabah aç karnına içiyoruz.

Not:iki haftadır da bunu yapıyorum.Bugün bitti.

(Zerdeçallı süt karışımı) 

Bir bardak süt 

Bir tutam Zerdeçal

Yeşil çay 

Sütle çayı kaynatıyoruzz yaprağı yoksa sallamada oluyormuş, demlendirirsiniz.Sonra Zerdeçalı ekleyip içiyoruz. 

Not:Buna da bugün başlıyorum.Bana kolay gelsin .Haftaya yazarım inşallah verip vermediğimi. 

Şimdi neden iki hafta diye sorarsanız, kendimce düşündüm tabi ki,vücut alışınca bazı şeylere zorlaşıyor. 

Yediklerime de dikkat ediyorum .

Uygulayıp uygulamamak size kalmış. 

Ben Lalyüreğim 

Hadi eyvallah 😉

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Matcha çayı var int. Araştır iç,

yağ yakıyor eğer düzgün uygular ve yemekleri azalırsa haftada 4kilo veriyorsun. Lâkin berresu ya yaramadı. 

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim hasimatom var o yüzden ise yaramamis olabilir. Çünkü bende hicbir uygulama sonuç vermiyor.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hacersş, Bir saat önce yazdı:

Matcha çayı var int. Araştır iç,

yağ yakıyor eğer düzgün uygular ve yemekleri azalırsa haftada 4kilo veriyorsun. Lâkin berresu ya yaramadı. 

Sevgili Hacer,ben kendi deneyimi mi paylaştım .Fikir istiyor olsaydım onunla ilgili paylaşırdım. Sonuçta kilolu bir insan değilim ki vereceğim 7 kilo sadece ve 4 kg  gitti.Artı sağlıklı olarak ve yavaş bir şekilde vermeye çalışıyorum. Hizlı verilen her kilo geri alınıyor.

Midesine güvenen dediğiniz otla çayla denesin lakin benim işim olmaz. 

Yine de teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berresu, 39 dakika önce yazdı:

Benim hasimatom var o yüzden ise yaramamis olabilir. Çünkü bende hicbir uygulama sonuç vermiyor.

Bir arkadaşim aşırı kilolu ve denemediği diyet Dr kalmadı. Yaptırmadiği tahlil kalmadı. İki aydır spora gidiyor yine sonuç yoktu.D vitamini yok denecek kadar düşükmüş.O zaman kiloda vermiyormuş. Onu dengeye getirdiler, şimdi on kilo verdi spora devam ediyor.Ille bir yerde bir eksik oluyor. İyice araştırmak gerekiyor. Umarım siz de bir şekilde çözüme ulaşırsınız ,en kısa zamanda.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
lalyüreğim, 1 saat önce yazdı:

Sevgili Hacer,ben kendi deneyimi mi paylaştım .Fikir istiyor olsaydım onunla ilgili paylaşırdım. Sonuçta kilolu bir insan değilim ki vereceğim 7 kilo sadece ve 4 kg  gitti.Artı sağlıklı olarak ve yavaş bir şekilde vermeye çalışıyorum. Hizlı verilen her kilo geri alınıyor.

Midesine güvenen dediğiniz otla çayla denesin lakin benim işim olmaz. 

Yine de teşekkür ederim. 

Evet haklısın densizlik ettim kusura bakma

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sütlü Zerdeçallı karışım dan bir haftadır içiyorum. Bir haftada 300 gr gitmiş. Yalnız bu hafta akşam yemeklerini azıcık abarttım. Oyüzden olabilir. Toplamda iki haftada bir kg gitse yine iyi deyip sevinicem böyle giderse....

Beş haftada 4 kg 600 gr giden.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Ben bal tarçın ve limon karışımını denicem inşallah bende de faydası olur bende hızlı değil yavaş kilo verme tarafındayım birde günlük minumum 40 dk yürüyüş eklemeye çalışıcam  

iki hafta sadece birini tek başına yaptın dimi aylık 4 kilo verip 2 ayda 8 kilo versem kalıcı süper olur tabi birde vucutta yağdan vermek lazım sudan vermek istemem 

tarçın şeker isteğini dengeliyor diye biliyorum birde benim uykumu kaçırır hep dinç tutar 

tarihinde beliza tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
beliza, 13 saat önce yazdı:

Ben bal tarçın ve limon karışımını denicem inşallah bende de faydası olur bende hızlı değil yavaş kilo verme tarafındayım birde günlük minumum 40 dk yürüyüş eklemeye çalışıcam  

iki hafta sadece birini tek başına yaptın dimi aylık 4 kilo verip 2 ayda 8 kilo versem kalıcı süper olur tabi birde vucutta yağdan vermek lazım sudan vermek istemem 

tarçın şeker isteğini dengeliyor diye biliyorum birde benim uykumu kaçırır hep dinç tutar 

Benim de günlük yaklaşık bir saatlik yürüyüşüm var.Hızlı değil tabi ki.İşe gidip gelme ,onu saymadım. 

Evet ,iki hafta sadece birini uyguladım.Sonra diğeri, şimdi de Zerdeçal lıdayim.Cumartesi bitiricem bunu da.Başka bir tarif dikkatimi çekmese diğer hafta tekrar tarçınlı karışıma başlarım. 

Tarçınlı tarif de,şeker isteği olmuyor. Tadı da güzel. 

Umarım sizde faydasını görürsünüz. 

Kolay gelsin. 

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok imrendim bak şimdi, not alayım ben de deneyeyim.. Gerçi ceviz suyu hazırlamıştım ben ama bir aydır dolapta duruyor öylece.. 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap