Jump to content
Renan

Eskiden İlaç Olarak Kullanılıyormuş...

Önerilen İletiler

Eskiden ilaç olarak kullanılıyormuş

Eskiden ilaç olarak kullanılıyormuÅ...

KETÇAP

1930'lu yıllarda ketçap ilaç olarak kullanılmıştır. Çinlilerin bir icadıdır. "Ke" şeklinde telaffuz edilen domates ve güney Çin'de "dshap" şeklinde telaffuz edilen "su" kelimelerinin birleşmesinden oluşmaktadır.

PATATES

İçeriğindeki su ve kimyasallar dolayısıyla patates, Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabilir. Dolayısıyla internetiniz daha iyi çeker.

PEYNİR

Dünyada en çok çalınan yiyecek peynirdir. Her yıl yüzde 4'ü kayboluyormuş.

FISTIK EZMESİ

Bilim insanları yüksek karbon içeriğinden dolayı, fıstık ezmesini elmas haline getirmeyi düşünüyor.

SARIMSAK

Sarımsak, içerdiği kimyasallar nedeniyle, uzun süre direkt cilde temas ettiğinde üçüncü dereceden yanıklara neden olabiliyormuş.

• Like 1
  • Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sarımsak ta ilginç miş. 

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sarımsağın yakması için çok uzun süre temas etmesine gerek yok ben sivilcelerimin fazla olduğu bir zamanda sürmüştüm çeneme biraz bekletmiştim 5 yada 10 dakika yakmıştı neyseki izi kalmadı

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Askerdeyken saçı dökülen biri sarmısağı ezip, geceden başına sürüp bağlamıştı. Gece vakti onun çığlıklarıyla uyandık. Küçücük sarımsak parçaları kafasını delmişti. Yara içinde kalmıştı aylarca. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Elmastan hiç hoşlanmam herşeyden yapılabiliyormuş zaten. Altından vazgeçmem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Likörü de Alman askerleri II. Dünya Savaşı'nda ağrı kesici olarak kullanıyorlarmış.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap