Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Çamaşır Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? ..

Recommended Posts

Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar? 

ÃamaÅır suyu lekesi nasıl çıkar? Ä°Åte çamaÅır suyunun zararları

Çamaşır suyu lekesinin çıkmasının mümkün olmadığı düşünülür. Genellikle bayanlar temizlik yaparken üzerine sıçrayan bu lekelerden oldukça şikayetçidir. Bu nedenle de temizliği eski kıyafetler ile yapmayı tercih ederler. Ancak kullanmış olduğunuz bir kıyafete çamaşır suyu lekesi sıçradıysa o zaman haberimizi ayrıntılı bir şekilde incelemenizde fayda var. Çünkü bu leke için bir çözüm mevcut. Kara kara düşünüp kendinizi üzmek yerine hemen uygulamaya geçelim ve bu lekeden kurtulalım.

ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Birçok ünlü markanın bile çözü üretemediği çamaşır suyu lekesinden kurtulmak aslında hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar basit. Sadece bir tek madde ile hem de hiç çaba sarfetmeden sizi kara kara düşündüren bu maddeden kurtulabilirsiniz. Bu lekeyi kıyafetinizden çıkartmak için ihtiyacınız olan maddeler bir pamuk ve metil alkol.

Bir avuç dolusu pamuğu hazırlayınız. Metil alkolü ise boş bir kaba doldurunuz. Daha sonra hazırladığınız pamuğu metil alkol dolu kaba batırınız. Daha sonra kıyafetinizde çamaşır suyu sıçrayan yerlere bu pamuğu bırakınız. Bir gece bekledikten sonra pamuk ve metil alkolün mucizevi etkisi sizi hayrete düşürecek. Hiç çıkmaz diye düşündüğünüz çamaşır suyu lekelerinin yok olduğunu göreceksiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bunun hiç mantığı yok. Bunu yazan kendi deneyip  yazmıştır herhalde ama, aldığı sonucun resmini  falan çekerek paylaylaşsa iyi olurdu.

Çamaşır suyu  kimyasal bir madde sonuçta, kıyafete bulaştığında renk yapıcılarını parçalayarak renksizleştirir. Çamaşır suyu bulaşan kısım, kumaşın ham haline döner. Bunun geri dönüşü mümkün değil. Metil alkol ile olsa olsa,  çamaşır suyu bulaşmamış kısımdan rengi yumuşatarak renksiz kısımda bulaştırabilir ancak. Çok da hoş bir görüntü olacağını düşünmüyorum. 

Edited by ege
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben de denemeyi düşünüyordum. Doğru söylüyorsun, çamaşır suyu leke bırakmaz rengi yokeder. Dolayısıyla hiç bir işe yaramaz... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...