Jump to content
Sign in to follow this  
ege

Damat Öyle Bir Yanıt Verdi ki... Nikah İptal Oldu, Ortalık Karıştı

Recommended Posts

Damat öyle bir yanıt verdi ki... Nikah iptal oldu, ortalık karıştı

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde nikah memurunun sorusuna damat "Hayır demek ne mümkün" diye cevap verince nikah memuru nikahı iptal etti. Gelin ve damadın nikah memurunu ikna edememesi üzerine çıkan gerginliğe polis müdahale etti.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde damadın cevabı nikahı iptal ettirdi.

Turgutlu Belediyesi Nikah Salonunda Hatice Koşman ve Turgut Dinçer Güneri nikah masasına oturdu. Nikah memuru Ali Akça'nın "Hatice Koşman'ı eş olarak kabul ediyor musunuz?" sorusuna damat Dinçeri, "Hayır demek ne mümkün" cevabını verince nikah memuru Ali Akçay nikahı iptal etti.

Gelin, damat ve misafirlerin ikna etmeye çalıştığı memur, nikahı kıymaya ikna olmayınca gerginlik yaşandı. Güvenlik görevlilerinin çağrısı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri de memur Akça'yı ikna edemeyince nikah işlemleri iptal edildi.

• Like 1

benim bildigim

hayir demek ne mümkün

hayir demek ne mümkün

hayir demek ne mümkün  kadar denir..

aynen

dinimizde ki

Ben seni boşadım

Ben seni boşadım

Ben seni boşadım  der gibi..

gayet masumane bi söz sevdiğine hayır dememek ne mümkün..saçmalamış nikah memuru

Tabi ki saçmalamış. Neyse ki düğün sahipleri çok ama çok iyi niyetliymiş. Yoksa  bu haber yerine 'Nikah memuru dayak yedi' diye haber yapılırdı. Damat heyecandan ne diyeceğini şaşırabilir. Memur durumu anlatıp 'evet' demesi  gerektiğini izah edebilirdi.

Damat kelime oyunu yapınca, nikah memuru kızmış meğer. Bu haber tam olarak gerçeği yansıtmıyormuş.  Damat önce "hayır" demiş, bir kaç saniye sonra, "demek ne mümkün... Evet"  deyince, nikah memuru  "ben bu nikahı kıyamam" demiş.  Belediye başkanı bu nikahı bizzat kıyacakmış ama, nikah memuruna da sahip çıkmış.

Nikâh memuru gayet doğru bir karar vermiş. Şimdiki gençler herşeyi oyun zannediyor hicbir işin ciddiyeti kalmadı. Nikâh memurunun görevi evet sözünü duyup nikâhı kıymak. "Hayır demek ne mumkun" her yöne çekilebilir. Damat tehdit ediliyordur korkudan bunu söylemiş olabilir. Hatta bozulan nikah ertesi gün tekrarlanmaz onun bir müddeti var.

Nikah sırasında ''Hayır demek ne mümkün, tabii ki evet'' yanıtı nedeniyle memurun nikahını kıymadığı gelin Hatice Koşman, amacının sadece şaka yapmak olduğunu söylüyor. Damat Turgut Dinçer Güneri ise memura tepkili: ''15 dakika dil döktük, ikna olmadı. Yaptığımız tüm masraflar boşa gitti''

DAMAT: YAPTIĞIMIZ MASRAFLAR DA BOŞA GİTTİ

Damat Turgut Dinçer Güneri, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Hatice yol boyunca bir sürpriz yapmak istediğini söyledi. Youtube’dan videolar izlemişti, gittiği birkaç nikâhta da böyle yanıtlar verildiğini görmüş. Ancak memur nikâhı iptal etti. Uzun bir metinden oluşan nikâh kıyma prosedürünü gösterdi ama okuyamadık.

Ben yanıt vermeden bitti. Kendisi çok sertti, ‘Hayır’la ilgili bir kelime geçtiğinde nikâhın kıyılamayacağını söyledi. 50-60 davetli vardı, akrabalarımız araya girdi ama ikna olmadı. 15 dakika boyunca dil döktük. Salı günü tekrar nikâh tarihi alacağız. Yaptığımız masraflar da boşa gitti.”

Yaptığı şaka sonrası pişman olan gelin Hatice Koşman ise yaşananlarla ilgili “Moralim çok bozuk, ben şaka yapmak istemiştim. Yeniden tarih alacağız. Tabii ki böyle bir şaka yapmayacağım” dedi.

Gelin artık hayatında Hayır demez, daha öncede İstanbul da yaşanmıştı böyle bir  olay hiç mi okumadılar veya duymadılar. demek ki youtube da iyi örnek değil...

Damat beye pahalıya mal olmuş şaka..Gelin süpriz yapmak isterken kendi süprizle karşılaşmış..