Jump to content
  • 0
Elmayra

Bir Hayvanın Acı Çekmeden Hemen Ölebilmesi İçin Bir Dua Var mıdır?

Question

Selamun Aleykum

Ben forumu uzun yıllardır takip etmekteyim yalnız yeni üye oldum. Sıkıntı köpeğimiz yaşlandı ve çok rahatsız. Veteriner ameliyat icin yaşlı dedi ama uyutulmasi için de daha erken dedi. Acı çeken bir hayvan icin Allah a nasıl yakarılır .Dilek duaları uygun mudur bilmiyorum ama köpegimin acı çekmemesini diliyorum. Bugüne kadar bir çok dua forum u okudum ama buna benzer bir şey hiç görmedim..  düşmanına okuncak tarzı var. Ama ben yaşlı hayvanın hastalığından ötürü acı çekmesini istemiyorum.

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

iyi dualarda bulunmak varken ne bu ölüm dualarin meraki ??  Bircok dualar okunabilir acisini dindirebilirsiniz yaninda asiriya kacmadan ve kafasini sisirmeden youtube den sureler dinletebilirsiniz.. Sifa Allah`tan .. Acil sifalar diliyorum

• Like 1

• 0

Geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun. Buraya yazmışsınız ya şöyle bir içim sızladı. Bizim oğlumuz da on yaşını geçti. Ufak tefek rahatsızlıkları olsa da zaman zaman,  şimdilik durumu iyi. Bol bol Ayetel Kürsi okuyun ona. Biz öyle yapıyoruz. İnşallah Allah yardım eder...

• Like 1

• 0

Çok teşekkürler ilginiz icin .Acı çekmese ölmesini istemem (tuvaletini yapamıyor çok kötü).  

• 0

aklima yeni geldi, lokman suresi okuyun üfleyin , ya hayyü ismi serifi zikri cekin üfleyin her namaz ardindan sifa icin duada bulunabilirsiniz . Dilediginiz dilek dualarinda da sifa icin niyet edebilirsiniz

• Like 1

• 0

Küçük tuvaletini yapamıyorsa sonda taktırabilirsiniz. Sorun büyük tuvaletse okulun hocalarına sorup size yazayım ona göre davranın...

• 0

Buyuk tuvaletini yapamiyor icten kese olusmus . sıvı ağırlıklı verin dedi veteriner . Ve Cangirl75 çok teşekkürler deneyeceğim. 

• 0

Başka veterinere götürün. Ne saçma bir açıklama yapmış veteriner!  Hayvan acı çekiyor da, tedavisi de mümkün değilse  yaşına mı bakılırmış? Veteriner vebal alabilirim diye çekinmiş olabilir, hayvan acı çeksin, kendi kendine acı çekerek ölsün diye bir düşünceye girmiştir ama bu çok yanlış.

• 0

Acı çeken bir hayvana hayırlısının olması şifa bulması yada rahatlaması için dua edilir,ölmesi için dua okunmaz.Benimde evde iki kedim var onların acı çekmelerine asla dayanamam ama  bu durumlarda bize düşen elimizden geleni yapmak gerisi rabbimizin takdiri.Allah zaten görüyor  acılarını ne zaman dilerse o zaman yanına alır.Çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

• 0
İη¢ιѕєℓ, 3 dakika önce yazdı:

Acı çeken bir hayvana hayırlısının olması şifa bulması yada rahatlaması için dua edilir,ölmesi için dua okunmaz.Benimde evde iki kedim var onların acı çekmelerine asla dayanamam ama  bu durumlarda bize düşen elimizden geleni yapmak gerisi rabbimizin takdiri.Allah zaten görüyor  acılarını ne zaman dilerse o zaman yanına alır.Çok geçmiş olsun Allah şifa versin.

Sen elinden geleni yapıp hayvanı veterinere götürmüşsün, veteriner sana, 'bu hayvan ölene kadar acı çekecek' diyorsa, ve bu hayvan tuvaletini yapamadığı için acı çekiyorsa,  'ben elimden geleni yaptım' sınıfına girmiyor mu?  İnsan, evrenin merkezindedir, her lütuf insan içindir, diğer canlılar insanların yeme içmesi, seyahat etmesi,ihtiyaçlarının giderilmesi  vs gibi yardımı dokunması için yaratılan canlılardır.  Nasıl ki besi hayvanları telef olmasın diye, etinden faydalanılması için  kesiliyorsa, diğer hayvanlar da, tedavisi mümkün değilse, ve acı çekiyorsa, uyutulabilir. İnsan için ötenazi tartışılabilir ama, bu hayvanlar için geçerli değildir. 

• 0
ege, 3 dakika önce yazdı:

Sen elinden geleni yapıp hayvanı veterinere götürmüşsün, veteriner sana, 'bu hayvan ölene kadar acı çekecek' diyorsa, ve bu hayvan tuvaletini yapamadığı için acı çekiyorsa,  'ben elimden geleni yaptım' sınıfına girmiyor mu?  İnsan, evrenin merkezindedir, her lütuf insan içindir, diğer canlılar insanların yeme içmesi, seyahat etmesi,ihtiyaçlarının giderilmesi  vs gibi yardımı dokunması için yaratılan canlılardır.  Nasıl ki besi hayvanları telef olmasın diye, etinden faydalanılması için  kesiliyorsa, diğer hayvanlar da, tedavisi mümkün değilse, ve acı çekiyorsa, uyutulabilir. İnsan için ötenazi tartışılabilir ama, bu hayvanlar için geçerli değildir. 

O senin düşüncen ege senin için geçerli olmayabilir,ben asla böyle bir kararı vermem hayvanların uyutulmasına da karşıyım.Herkesin doğrusu kendine.

• Like 1