Jump to content
Mira

Esma-ül Hüsna Hakkında Her Şey...

Recommended Posts

Esma-ül Hüsna konuları hakkında birçok üyenin sıkıntısı göz önüne alınarak açılmış bir konudur.

Bu konuyla ilgili paylaşmanız için bir sabit konu açmaya karar verdim.

Esma'lar hakkında her türlü konuyu bundan sonra açtığım başlık altından paylaşınız ve Bu konunun dışında Esmalar Hakkında bağımsız konu açmamanız rica olunur..

Guest merca

esmaları özel günlerimizde çekebiliyormuyuz???

Guest iwant2believe

belli bi sayiya bagli kalarak mi cekmek lazim yoksa sayisiz mi? ayrica sayiyla cekince bazi durumlar oluyomus kisiye agirlik cokmesi, halsizlik yada biseyler gorme falan gibi. ne yapmak lazim? bu sitedeki pekcok kisi gonul meselelerinden dertli, bu konuda en etkili esmalar hangileridir? ve nasil cekilmelidir?

esmaları sayısız çekiniz sayı olmaksızın özel günlerinizdede esma çekebilirsiniz ve esmalar özel dilekler vs.. için zikredilmez bunu baz alarak esma zikrediniz..

okumasa sayısı önemli değil bir ayetdede belirtildiği gibi esma zikredilirken sayı olmadan zikir yapınız denir sayıya önem vermeyiniz

esmaları sayısız çekiniz sayı olmaksızın özel günlerinizdede esma çekebilirsiniz ve esmalar özel dilekler vs.. için zikredilmez bunu baz alarak esma zikrediniz..

daha önce konuyla ilgili bilgi sahibi olan ve forumda başlık açan arkadaşlarımız vardı. farklı sorunlar için farklı esmaların sayısız okunmasını öneriyorlardı. şahsen bende uyguladım hala da uyguluyorum ve çok faydasını gördüm, hayatım değişti diyebilirim hatta. ama şimdi szin bu yorumunuzu görünce merak ettim "esmalar özel dilekler vs.. için zikredilmez " derken neyi kastediyorsunuz? yanlış anlamazsanız bide uzmanlık alanınızı öğrenebilir miyim?

Guest iwant2believe

evet bence de bu cumleyi acar misiniz? miracle06 siz hangi esmalari ne icin okudunuz?

o arkadaşlar biri size şunu izah etti farklı esmalar okumayınız sizi tamamlayan bir esma çekip günlük vird edininiz dedi vs..

diğer arkadaş ise açılımını yaptı yardımcı olmaya çalıştı ama oda biryerden sonra niyetlerin halis olmadığını anladı ve konu kapandı

esma da tek niyet Allah'tır Allahım sana iman ediyorum seni düşünüyor seni zikrediyorum demektir sevgilim dönsün vs dönsün diye niyet edilmez kendisini anan kulunu Allah darda bırakmadığı gibi yüreğindekini diline vurmayan kulunu memnun eder esmalar kişinin ruhunu besler etrafına ve çevresine pozitif enerji yayar işlerinin rast gitmesine yarar güzel vesilelerin olmasına yarar

fakat esmayı Allahım bana aliyi nasip et diye niyet edemezsiniz bu çok yanlış olur esmadaki niyet bu değildir çünkü Alla'ın rızasını almak için O 'na iman için esma zikrediyorsun kendi özel dileğin için belli dualar zaten var onları mütakibende günlük vir edinirsen ozaman en güzel şekilde vesilelere nail olursun

bu şekilde esma zikreden arkadaşlar hep mutlu oldular bende mutlu oldum

• Thanks 1

evet bence de bu cumleyi acar misiniz? miracle06 siz hangi esmalari ne icin okudunuz?

içinde bulunduğum duruma göre okuyorum, forumları tararsanız bu konuda bilgi bulabilirsiniz..