Jump to content
Sign in to follow this  
Mira

Esma-ül Hüsna Hakkında Her Şey...

Recommended Posts

Guest

Arkadaşlar iki yıldır bu sitede takipteyim hayretin yorumlarını beğeniyorum her şey deneyim bende deneyim olarak akciğer için ya hayy ya şekur ya rezzak ya cebbar isimlerini öneriyorum deneyimle sabittir

Ayrıca konuşkanlık ve ikna için ya azim ya hamid esmaları öneriyorum

Özgüven için ya kadir ya muktedir ya kaviyy esmaları var ancak sıkıntı çekinlen yönler birkaç esmadan oluşuyor ya selam ya mani ya rakib ya aliyy ya azim sıralaması yol katettirir ancak güveni kıran noktayı iyi belirlemek gerekir ya vedud esması sohbet konusunda çok iyi. Yapabilme esmaları olan kadir ve muktedir esmalarını okuyımca yapacak çok iş çıkıyo hazır olun

Ya vedud esmasında sizi seven kişilerin size olan ilgisini arttırı ayrıca ilk gören kişilerin içini ısıtır ya aliyy ismi sizi yüceltir ama yüzünüze karşı değil hemen ardında ya rafi esması esması yüzünüze karşı yüceltir ya gaffar dik yürümeye yaklaştırır eklerseniz ya gafur ya afüvv esmaları eklemek öok iyi gelir suçluluk duyguları için ya reşid daha olgun düşündürür ya ganiyy sizin daha az ihtiyaç duymanızı sağlar ve bereket sağlar bi yol bulur mutlaka ya ahir rahat ve daha az aceleci yapar esmaları ne niyetle okusanız da kendi kalıbo vardır ve gerçekten işe yarar kahredici olanları okumayın niyetiniz evrensel olarak adalet sistwminde adil değilse size döner

Yanedendir bilmem ya melik esması beni vecd haline sokar ve günlerce alkol alsam bile devam eder ama benim yönettiğim kısımda sorumluluk sahibi yapar bana bişey olmaz ama işte görev çıkar ya vedud ismi sizi çok sevdirir ama Şunu unutmayın her esmada hem pozitifi yönünü hemde negatif yönünü çekersiniz çünkü biz her daim sınavdayız yani ya vedud çok sevdiriyo ama kıskançlık ve karşılık bulamamaya bağlı zorluğu oluyor yani muktedir kadir ve kaviyy esmaları özgüveni yüklestir ama çok iş çıkarır sizde yaparsınız

Yanedendir bilmem ya melik esması beni vecd haline sokar ve günlerce alkol alsam bile devam eder ama benim yönettiğim kısımda sorumluluk sahibi yapar bana bişey olmaz ama işte görev çıkar ya vedud ismi sizi çok sevdirir ama Şunu unutmayın her esmada hem pozitifi yönünü hemde negatif yönünü çekersiniz çünkü biz her daim sınavdayız yani ya vedud çok sevdiriyo ama kıskançlık ve karşılık bulamamaya bağlı zorluğu oluyor yani muktedir kadir ve kaviyy esmaları özgüveni yüklestir ama çok iş çıkarır sizde yaparsınız

Boğaz enfeksiyonunda sağ el boğazda tutun ama bunu için ya rahman ya bari çok çekmek gerekiyo yapmadıysanız ya hamid ya şekur ya rezzak çekin iyileşir boğazınız ama tabi ebcede değerine göre binli rakamlara kadar çekin

Nasıl desem ben yıllarca arayış içindeydim diğer dinlerden deneyimlerim oldu ama meğer aradığım şey namazmış kılana kadar ön yargılarım oldu arayış içindeyseniz kılın rahatlarsınız üstüne esmaları okuyun onlarla dua edin ihitiyacımız var

Arkadaşlar esmalar bizim psikolojide ve psikiyatride egonun savunma mekanizlarımı dediğimiz islamdaki vehim perdelerini yıkar algıları değiştirir ister inançlı olun ister inaçsız

İçinizde korku baskın ise ya selam ya mani esması var nasıl desem ya selam esması çok çekildiğinde rahatlık güven verir ancak korkularla yüzleştirir ve size o anda güven verir bı esmanın yanında kendi güveniniz yoksa kadir muktedir esmalarını okuyun ve rahat olsanızda hangi esmayı okırsanız okuyun sakın ha ego yapıp kibir yapmayın içinizden gelsenizde tam tersini yapın yoksa anlamadan helak olursunuz bize düşen doğruyu yapmak ben bizzat yaşadım

Kendinizi sürekli analiz ve takipte olun en önemlisi çok zordur kendinizle yüzleşin ki aşın egoyu(nefis cin)

• Like 1

Guest

arkadaşlar çalıştığım her esmayla ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.arzu eden varsa birlikte deneyimlerimizi paylaşalım.Öncelikle yapı olarak içe dönük sessiz ve duygusal bir yapım var.buda bende ya batın ve ya rahim esmalarının baskın olduğunu gösterir.dışa dönük olanlarda ya zahir esması belirgindir.ya rahman esması mantıksal düşünsel yapıyı oluşturur.tabi bunlar bizi biz yapan şeylerdir.birbirine üstünlüğü yoktur.her yapıdaki insanın zaafları ve olumlu yönleri vardır.herbir insanda bilişsel sisteminde vehim dediğimiz gerek yapı itibariyle gerekse diğer varlıkların biz oluşturduğu düşünceler ve düşünce biçimleri vardır.bunlar da bizde hissiyatı oluşturur.yani kendim için söylim eğer dışa dönük(kinetik) yapı istersem ya zahir esması çekerim.bu bende düşünsel olarak kinetik yani zahire yönelik yapı oluşturur.hissiyat ve enerji kinetik olunca yaşamıma da bu oluşumları çekerim.ya rahman esmasıyla çalışıldığında mantıksal düşünsel yapı oluşur,ancak çok çekildiğinde yani terazi diğer yöne kaydığından duygusal şeyleri gözardı etmeye başlarsınız bunu yumuşatmak için sayı azaltılır ya da ya rahim esması da eklenir.bunun için kendinizi iyi analiz etmeniz gerekir.

ya hayy esması her şeye hayat verir,sürekli yaşam kaynağıdır.kendinizi daha canlı hissettirir ve metabolizma hızını artttır ya rahman ve ya hayy esması çalışmak(1800 ve üzeri sayıda) sürekli kabızlık çekenler için iyidir.ayrıca idrara çıkmayıda arttırır.bu esmaları hipotiroidili hastalarda da denemek isterdim ancak ikna etmek zor.ya hayy esması nefes içinde ideal göğsün üst kısmında astım varsa rahatlatır.ggenel olarak akciğer problemi için ya hayy ya hamid ya şekur(bronşial sistem) ya rezzak ( akciğer dokusu kalp mide üst solunum yolu) ya cebbar isimlerini çalışmayı öneririm.sayıları ebced değerlerini onla çarparak yani binli rakamlarda çalıştığınızda faydasını görürsünüz.balgam söktürme ve nefesi rahatlatma konusunda çok iyi.sigarayı bırakıp bu esmalarla çalışmak çok fayda sağlar.mide probleminde ya rezzak esmasını çalışırsanız önce gaz geğirme gibi durumlar olur ancak vazgeçmeden devam edin.ya rezzak esması hayattan lezzet almayı da sağlar.bu sadece yeme içme gibi değil yaşanılan andan da keyif almayı sağlar.

ya gaffar ya gafur ya afüvv esmaları aslında ilk çalışılması gereken esmalar çünkü bizim günah yükümüzü hafifleterek bu yolda daha dik daha güvenli yürümemizi sağlar.sürekli kambur duranların okumasını tavsiye ettiğim esmalardır.kambur duranların günahkar oldukları anlamına gelmiyor çünkü bu sadece günahtan değil bilinçaltında affedemediğimiz olayları da temizler yani sadece bizim affedilmemiz değil aynı zamanda bizim de affederek daha hafifleyerek yola devam etmemiz içindir.geçmişi geride bırakmak(hani suçluluk duygularını temizleme çalışmalarındaki gibi) bu esmalar daha dik durmamızı sağlar.içimizdeki barış duygusu dışımıza yansır.eğer hayatınıza sürekli problemli insanları çekiyorsanız ve çevrenizde sizin zarar verici potansiyelde gördüğünüz birileri varsa bikaç hafta içinde görünmez olur.çevrenizde daha barışçıl insanlar olur.içimizde nasıl enerji varsa dış dünyamızda da o olur.

bir konuyu tekrar söylemek istiyorum eğer arayış içindeyseniz yıllardır arıyorum ama ne aradığımı da bilmiyorum bir sürü kitap okuyorum farklı diyarlar geziyorum sanatla uğraşıyorum ama arayış geçmiyor diye bi durum söz konusuysa siz namaza çağrılıyorsunuz demektir. vakit kaybetmeden namaz kılın arayış nasıl bitiyor görün.içe dönük insanlar soyut alanlarda arayış içindeler dışadönükler dışarıda yeni yeni şeyler deneyimleyerek arayış içindeler herkezin buluştuğu ortak ruh namazdır.ben bunu ruhun susaması diye adlandırıyorum nasıl doyduğunuza bakın.

esmalarla çalışırken bencilce isteklerle çalışmayın eski sevgilimi geri döndürme konusu.eğer eski sevgilinizin içinde size karşı en küçük sevgi varsa evet tekrar canlanması mümkün yoksa böyle olmaz zaten.ya cami ya vedud esmalarıyla ayrı ayrı çalışırsanız yani önce ya cami (binli rakamlarda) ardından ya vedud (binli rakamlarda) diğer insanları kendinize çekersiniz muhabbet ve sevgi dolu ortam olur.ancak içinizde öfke nefret haset kibir gibi duygular varsa sizi sevenlerin size gelenlerin arasına istemediğiniz sevgisinden size musallat olacak ya da sizden yararlanacak insanları da eklersiniz.yani önce ya gaffar ya gafur ya afüvv esmalarıyla çalışın içinizdeki kötü duyguları temizleyin ardında aynı gün içinde ya cami ya vedud esmalarıyla çalışın.

haset kıskançlık olayına gelince her insanda bu tip olgun olmayan duygular mevcuttur sakın bu tip duygularla amel etmeyin.hal ve hareketlerinize dikkat edin özellikle bayanlar için.bu tip duygular vehimdir (nefisden şeytandan ve cinlerden gelir) ya reşid esmasıyla çalışın ki algınız değişsin.çünkü hasedin hasmı Allah'tır.Allah'ın düşmanı olmayın.

içinizdeki enerji nasılsa dış dünyanızda öyle olur.önce yaşamınıza bakın analiz edin bunun içinizle olan bağlantısı nedir.bunu görebilmek için dua edin.

şöyle bir durum da var:mesela ilk yedi yaşta aileniz sizi şımarık yetiştirdi ve istediğiniz her şey ayağınıza geldi yapmadıklarında inatla özellikle inatla yaygara kopardınız.bu bilinçaltına işledi ve hayatta arzu ettiğiniz şeylerle ilgili ayağınıza gelmesini beklediniz çaba yok deneyim yok.bilmiyorsunuz ki harekete geçip deneyimlemeyi.yani hayatınızın sorumluluğunu almıyorsunuz bunda şu vehim çıkar ulaşmak istediğiniz hedefle ilgili bir sürü mazeret ve olumsuzluk üretir zihniniz.çünkü bilmediğiniz bir yön ve sizin deneyiminiz yok ayağınıza gelmesini bekliyorsunuz siz sadece ortada durun istediğiniz şey ayağınıza gelsin öyle bir dünya yok.ayrıca bu yetiştirme biçimi özgüvensiz inatçı çatık kaşlı kibirli kıskanç öfkeli bireyler üretir.bu tip durumda metanet de olmaz.metanet kazanmak için ya metin dayanılılık için ya kaviyy özgüven yani yapabilceğine inanç için ya kadir ve diğer güçlü insanlarında yanında kudretli olmak için ya muktedir esmaları çok iyidir.ayrıca söyle bir kalıp verebilirim ya mütekebbir ya hamid ya mecid(özsaygı konusunda iyidir) ya muizz ya aziz ya aliyy ya azim ya vali ya cebbar ya hakim oldukça iyidir.ya metin ya kaviyy ya muktedir ya kadir esmalarını eklerseniz güven konusunda oldukça başarılı olursunuz.kahredici esmaları alenen yani evrensel adalette gerçekten kötü düşman kimseler konusu dışında kullanmayın derim çünkü ya size döner ya da güzel insanları kahredersiniz ve size pişmanlık ve düşmanlık oluşumları çıkarır.yani her durumda esma çalışır ve enerji bi yönden çıkar.düşman yoksa düşman oluşturur bunu unutmayın.bizler hep iyilik ve güzelliği isteyelim ve deneyimleyelim.

konuşkanlık konusunda gelince ya hamid ya mecid ya aliyy ya azim(özellikle bu) ya vali ya cebbar ya kaviyy ya muktedir esmaları oldukça iyidir.en çok ya muktedir ya azim isimlerinden fayda gördüm.yüceltici olan esmalarıda mutlaka ekleyin.ya aliyy esması siz yokken arkanızdan güzel konuşulur ya rafi esmasını da eklerseniz yüzünüze karşı övgü alırsınız sakın ha bırakmayın ve kibir yapmayın yoksa alçalırsınız.kibir duygusu geldiğinde size verilenler için Allah'a şükredin çünkü nefis ve şeytan kibirle şükrünüzü gizlemeye çalışır hem şükür hem sadaka hem iyilik yapma bunun güzel bir şekilde devamını sağlar.şimdilik bu kadar yazabiliyorum malum mesaideyim deamını inşallah getiricem.

• Like 3

çok güzel bir konu başlatmışsın dreselohavas verdiğin bilgiler için teşekkürler

inşallah bu konuda ciddi bilgilere sahip arkadaşlarda paylaşıma katılırlar

Guest
Hipotiroid konusunda bilgi alabilirmiyim.Ben calisabilirim

kendi deneyimim üzerine cevap vereyim ya hayy esmasını 3600 defa okuduğumda metabolizmamda hızlanma gördüm sizdeki problem üzerine bu esmayı çalışıp yorumlayabilirsiniz bunun yanında ya rahman ya bari esmaları var. bilgisine güvendiğim bir yazarın tavsiyesi ya Allah ya hakk ya evvel ya selam esmaları var. deneyip yorumlarsanız sevinirim.

yirmi yillik esim bana seninle Mantik evliligi yaptim deyince dunyam yilkildi.Hala kendimde degilim.Aramizda cok buyuk sorunlar olmadi..Ama bu sevgisizlik beni yikti..Ya vedud esmasini okumaya basladim.Kalbim ise hala kirik...Cok uzgunum...bikkinim....

Esmalarla calismalariniz kac senelik merak ettim dogrusu her esmanin herkese uygun olmadigi gorusundeyim ama tecrubelerinizi bizimle paylasmaniz takdir edilesi gercekten

Devlet dairesinde işin olması için hangi esmayı okuyabiliriz?

Ya Bedi esmasını buldum nette ama sizlerin de fikrini tecrübelerini almak isterim.

Ya Muteali (551) bu esmayi araştırmanızda yarar var. Devletten istediğini almak için okunuyor diye okumuştum.

• Like 1

Mrb bende ya allah ya vedud ya cami esmasini okuyorum rabbim kabul buyurur insallah çokseviyorum bu esmalari