Jump to content
Mira

Esma-ül Hüsna Hakkında Her Şey...

Recommended Posts

Guest ebruli
Dua, 19 saat önce yazdı:

Arkadaşlar geçen Ramazan ayında birsürü farklı insanla birlikte dualarımız için hasta çocuklar için savaşlar için vs 1.5 milyon civarı esma okuduk şaka değil gerçekten onlarca kişi 100den fazlaydık günlük kişi başı 20.000lerde okuyanlar vardı ne mürid ne şeyh ne hoca hiçbir kimseden izin almadan okuduk. Korkutan olmadı, oyuncak olmadık, kafayı yemedik. Allah'ın isimlerine kim el koymuş da izin alacakmışız? Sen de yaratılmışsın, ben de yaratılmışım. Bir de 'kabul oldu mu? Denediniz mi?' demek biraz maddeselleştiriyor tövbe hâşâ. Sanki bi markanın ürününü alacaksınız da kullanıcı tavsiyesi istiyorsunuz estağfurullah. Allah kim bilir nelerden esirgedi seni, yakınlarını o karşılık vermedi sandığın duaların vesilesiyle. İstekleriniz dünyalıktır, onları putlaştırmayın. Bazıları 'okudum okudum vermedi ben de inancımı yitirdim' yazmış buralara tövbe Allah'ım🤨 Allah'ı pazarlığa mı tâbi tutuyorsunuz? Tövbe tövbe. İnanın ya sevin, şükran dolu olun. Kıyaslamayın kendinizi kimseyle hamdedin. Neymiş Allah sevgilisiyle arasını yapmamış, Allah'a inancını yitirmiş😅af edersiniz de daha 5 sene önce burnundaki yeşil sümüğü koluyla silerken yanağına yapıştırdığından haberi bile yoktu sevdiceklerinizin🤣Kainatın yaratıcısıyla mı kıyaslıyorsunuz? Tövbe tövbe. Bu sadece bu topiğe değil buradaki dua topiklerinde fütursuzca konuşan herkese. Çekinmeyin dua edin yer gök dua ile. Selâmetle 💜💜💜

👏 çok güzel özetlemişsiniz.

Bende senelerdir dua esmaül hüsna okuurm çok şükür bişey yaşamadım olumsuzluk olarak.

Ama şöle bi durum oluyoki bazı esmaları istesemde devam edemiyorum,bazı bir kaç duadada oldu bu.bir anda bırakmak isteği geldi bıraktım vs.

Bir esma varki tabiri caizse aşığım ona Ya Latif 🤲

gerçekten çok ama çok sevdiğim bir esmadır.senelerdirde dilimden düşmez

Alıntı

Bir esma varki tabiri caizse aşığım ona Ya Latif 🤲

gerçekten çok ama çok sevdiğim bir esmadır.senelerdirde dilimden düşmez

kesinlikle sanki beni hislerimi yazmışsınız  benimde ya latife  karşı ayrı bir zaafım vardır❤️

ben ya vedud çekerken 2 defa düşünüyorum çünkü aşırı duygusal oluyorum

Ivy, 25.03.2015 - 22:15 yazdı:

Ela, ya selam okumanı öneririm

evlilik içinde okunuyordu

Bir aydir yaklasik ya sekur esmasini cekiyorum.21 gun ya Vedud esmasini cektikten sonra ya Fetteh,ya Allah ya Rezzak  esmalarini cekiyorum.221 tane ya huvel kaviyyul aziz esmasina basladim.Artik hayatimda pozitif seyler istiyorum...