Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Börülce Damarlardaki O Birikintiyi Temizliyor!..

Recommended Posts

Börülce Damarlardaki O Birikintiyi Temizliyor!

Damarlardaki o birikintiyi temizliyor!

Börülce fasulyeye benzeyen ve göbeği koyu renkli olan bitkidir. Börülce protein ve C vitamini zenginidir. Nişasta ve azot da içermektedir. Börülcenin taze fasulye gibi yemeği yapılabildiği gibi salatası da yapılmaktadır. Börülcenin faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

İçeriğinde bulunan bol C vitamini, bitkisel proteinler, azot ve nişasta ilşe sağlıkaçısından son derece yararlıdır. Görümün olarak fasulyeye benzemesinin yanı sıra haif tatlımsı bir tadı vardır.

KOLESTEROLÜ AZALTIYOR

Börülce çözülebilir lif yapısına sahip olduğu için kolesterolü azaltır. Börülce sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur ve kabızlığı önleyici etkisi vardır. Yüksek lifli olan besinler tokluk hissi vermektedir ve bu sayede kişinin kilo almasına engel olabilir.

KANDAKİ ŞEKER ORANINI KORUYOR

Börülce yüksek tansiyonu olan kişiler için yararladır. Aynı zamanda kalp hastalığı riskini de azalttığı belirtilen börülce şeker hastaları için de tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Börülce kandaki şeker oranını koruyucu bir besindir.

KANSER ÖNLEYİCİ

Börülcede A vitamini bulunmaktadır. Görme duyularının daha iyi çalışmasına yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile birlikte kanser önleyici özellikleri de bulunmaktadır. Günlük ihtiyaç olan A vitamini bir bardak börülce miktarındadır.

KANSIZLIĞA İYİ GELİYOR

Börülce diğer tüm fasulyeler gibi demir bakımından zengin bir besindir. Kişiler sağlıklı beslenmedikleri zaman demir eksikliği nedeni ile anemi olabilir. Bununla birlikte stres ve sinir de oluşabilmektedir. Börülce kansızlığı iyi gelen bir besindir. Aynı zamanda kandaki yüksek kolesterolü düşürücü de etkisi vardır.

HÜCRE YENİLENMESİNDE GEREKLİ

Börülce çinko açısından oldukça zengin bir besindir. Bu özelliği ile yaraların iyileşmesi ve hücrelerin yenilenmesi için gereklidir.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...