Jump to content
Sign in to follow this  
hacersş

Bunları Biliyor muyuz?

Recommended Posts

Evet Aylin tuhaf bir eğitim sistemi var malesef. Bu zamanda iyiki çocuğum yok ( benimkiler iş güç sahibi evliler) diyorum. Yoksa ben akıl hastası olurdum kavga etmekten 

Edited by hacersş
  • Like 1

Aklıma geldi kızım ilkokulda iken öğretmeni kafasına cetvelle vurmuş kavga ettim. Okulunu değiştirdim. Herkes yapma etme derede at değişmez dediler. Çocuğun hayatı ile oynama dedilersede ben değiştirdim. İyiki de değiştirmişiz mükemmel bir öğretmeni sayesinde mükemmel bir işi var, gurur duyuyorum kızımla. 

• Like 1

Maşallah. Ben de görebilirim umarım. Eskiden olsa en azından  gidip konuşurdum da, uğraşmıyorum artık. 

• Like 1

Arap kültürü! başımıza en büyük beladır (bana göre). O kültür yüzünden Türk Milleti hurafeler ile tanışıp yozlaşmıştır! Bizler Türklüğe bağlı kalarak yaşamımızı sürdürüyoruz. Kadın hala baş tacımızdır. Dinsel bakımdan da Tanrı sadece neden Ademe secde ettirdi onuda düşünmeniz gereklidir! neden? sorgulayın.

Dinsel tüm öğretilerde Adem'e önem verilmiş ve hatta Havva (Ki İslamda Lilith nedense geçmez!) cennetten kovulmasına sebeptir. Bu konular hakkında bir çok makale yazacağım her şeyin zamanı var. O konularda daha kapsamlı ele alacağız.

• Thanks 1

AYLİN, 10 saat önce yazdı:

Maşallah. Ben de görebilirim umarım. Eskiden olsa en azından  gidip konuşurdum da, uğraşmıyorum artık. 

İnş.

Gidip konuşsan ne olacak garip bir dönemdeyiz, suçlanıp gelirsin.

Çözüm odaklı çalışan yokki hep kendini haklı çıkarma peşindeler. Çevremde hep görüyorum. 

Öğretmenlere sorsan, bizler çocuk yetiştirmesini bilmiyoruz, 

Velilere sorsan iyi öğretmen yok. 

Bunları duyuyorum hep. 

• Like 1

hacersş, Bir saat önce yazdı:

İnş.

Gidip konuşsan ne olacak garip bir dönemdeyiz, suçlanıp gelirsin.

Çözüm odaklı çalışan yokki hep kendini haklı çıkarma peşindeler. Çevremde hep görüyorum. 

Öğretmenlere sorsan, bizler çocuk yetiştirmesini bilmiyoruz, 

Velilere sorsan iyi öğretmen yok. 

Bunları duyuyorum hep. 

Haklısınız, çözüm gibi bir derdi yok kimsenin, zaten çözüm olsa pek çok insanın ne kadar boş boş yer işgal ettiği ortaya çıkar, o yüzden hep yüksek perdeden sorun çıkarma telaşesi var.

sorun olduğunda "sizin bir öneriniz var mı?" diye sorarım önce, sonuçta öğretmen.. disiplin bile sağlanamıyor okulda, bahane hep aynı, " biz birşey yapamıyoruz, elimiz kolumuz bağlı, bakanlığa şikayet ediliyoruz"   

Kızım derste gereken şeyleri söylemiş, haksızlığa hiç gelemez..acı olan, diğer çocuklar neye itiraz ettiğini bile anlamamışlar.

• Like 1

Çam ağacı 100yılda bir kez çiçek açarmış. 

Mutluluğun ne olduğunu öğrenmek 
istiyorsan bir çiçeğe, 
bir kuşa, bir çocuğa bak; onlar krallığın kusursuz resimleridir.
 Anthony de Nelli

facebook_1550556269253.jpg

Edited by hacersş