Jump to content
PALAUDIS

Kurandaki Çelişkiler

Recommended Posts

berresu, 1 dakika önce yazdı:

Muhammed yasadimi derken?

Kuran ayetlerinin bir kısmı Muhammed doğmadan önce geldiğini savunan araştırmacılar var. tam kaynak ve ispat olmadan yazmak benim görüşüme göre ters ama Muhammedin yaşamadığını sadece bir kahraman gibi anlatıldığını varsayıyorlar. Süperman, Batman gibi yani.. bu filmlerden etkilenip kendilerini yüksekten atan çocuklar bile var biliyorsundur

• Like 1

PALAUDIS, 14 saat önce yazdı:

Kuran ayetlerinin bir kısmı Muhammed doğmadan önce geldiğini savunan araştırmacılar var. tam kaynak ve ispat olmadan yazmak benim görüşüme göre ters ama Muhammedin yaşamadığını sadece bir kahraman gibi anlatıldığını varsayıyorlar. Süperman, Batman gibi yani.. bu filmlerden etkilenip kendilerini yüksekten atan çocuklar bile var biliyorsundur

Bu gerçekten çok saçma bir iddia. Eyüp sultanda ayak izi var çok yerde saç ve sakal teli hatta hırkası var yaşamayan bir insan icin çok fazla şey bunlar. O kadar sahabe var onunla yiyip içip konuşan. Isa hiç yaşamamış de inanırım o olabilir

• Like 2

Kuranı kerim çelişkileri şöyle oturttum kafamda bu tamamen bana ait düşünce, Kuranı kerime insanlarında kattığı bilgiler var peygamberimiz zamanında tam olarak toplanmamış yardımcıları toplamış ciltlemişler ya, kuranı Kerimde eksik yok insani bilgiler ile fazlası var gibime geldi. 

PALAUDIS seni ilgi ile takip ediyorum araştırmaların çok ilgi çekici bana Dr. Muazzez İlmiye çığ hatırlattı. 

Yaşımızı aldığımızdanmıdır nedir kafamı toparlayamadım karıştım desem yeridir. Kuranımıza saldırılar olacak dik durmalıyız derken başka bir yerden birşey okuyoruz şaşı olup çıkıyoruz. Neyse ben bir ayet ile sonlandırayım okuyayım yazıları daha okumasını bitiremedim beynim netleşsin yazarım. Çok teşekkür ederim kendi adıma güzel araştırmaların var. 

Bütün kitaplara iman edip Kuranın hükmüne göre davran:

De ki: “Ey Kitap ehli! Tevrat’ı, İncil’i ve Rabbinizden size indirileni (Kur’an’ı) uygulamadıkça hiçbir şey üzere değilsiniz.” Andolsun ki sana Rabbinden indirilen bu Kur’an, onlardan çoğunun taşkınlık ve küfrünü artıracaktır. Öyle ise o kâfirler toplumu için üzülme.(5/68)

Bilmediğin şeylere bilirim deme,bütün uzuvlar şehadette bulunacaklar:

Bilmediğin şeyin üstüne durup ısrar etme; çünkü kulak, göz ve kalp hepsi yaptıklarından sorumludur. Kıyamette yaptıklarından sorguya çekilecektir.(17/36)

Valla bir hiç iz, hiçte birşey bilmiyormuşuz. Cahiliz vesselâm. 

Ha bu arada bende açık biriyim. Kapalı değilim yaptığım ibadetide buradakiler ve ailem  bilir dışarıdan birisi bilmez. Kuranımı okur beş vakit namazımı kılarım. Okurum okurum o kadar. Nur süresi 35.ayeti hatırlatacaksınız kapalılığın önemi vs. Biliyorum ve kapanmıyorum  günahım bana aittir. 

Edited by hacersş
  • Like 1

PALAUDIS, 29.12.2018 - 17:32 yazdı:

Değiştirilmediği savunuluyor haklısın, çünkü böyle biliyorsun, böyle öğretildi. Ayet sıralamasını Mağarada Cebraille yaptığı savunulur. Peki bende bir kaç soru sorarak olayı hem açıklamış hemde seni düşündürmüş olayım...

Bu arada bana kızan Müslüman arkadaşlar elbette vardır sitede. ama yalan yanlış bir şey yazmıyorum. Olduğu gibi Kurandan ayetler yazarak gerek ayetler ile gerekse günümüz bilimiyle karşılaştırıyorum. Bilgisine güvenen ve İslamiyeti savunacak varsa buyursun güzel güzel tartışalım.

Evet konumuza geri dönecek olursak;

1. Kuran Allah tarafından korunuyor ise

• Halife Mervan nasıl tüm Kuranları toplatıp yaktırmış yeniden yazdırmıştır?
  • Bir Kaç dil 7 Lehçe bir çok telafuzla yazılan Kuran nasıl Allah kelamı oluyor?

2. OL diyince OLduran Hatta kanatlı bir atla Muhammedi Göğe çıkaran, Ay'ı ikiye yardıran, Firavuna Nil nehrini terse akıttıran! Allah Kuranı tek seferde neden indirmedi? 

3. Allah her şeyi bilen ve gören ise Kuranın yakılacağını neden önceden Muhammede bildirmedi?

4. Allah her şeyi kuranda saf haliyle neden anlatmadı. Günümüz Teknolojisi ve Bilimi ile Kurandan daha iyi daha kısa ve saha mantıklı bir kitap yazılabilirdi mesela!

Valla ben bilgime güvenmiyorum seninlede tartışmam yazılarını büyük bir ilgi ile okuyorum bileğine kuvvet, 

• Like 1

PALAUDIS, 29.12.2018 - 22:10 yazdı:

Muhammed kör cahil değildi. Aksine IQ seviyesi çok üst düzeyde birisiydi. İnsanları tek tanrılı bir dine inandırmak amacı ve sukuneti sağlamak amacı ile elinden geldiğini yapmış diyebilirim. Kervanlar ile bir çok yeri gezdi. Çok güzel bir yerde doğdu!  Doğduğu ve peygamberliğinin geldiği yer bilindiği gibi Mekke değildir. 

O dönem de yaşamadım ama bu kadar bilgi ve hala çözümlenemiş ayetler varken, insanı katkıları olsada Yüce Yaradanın Rabbimizin Allahımızın kelamıdır. Hz. Muhammet Allahın izni bilgisi olmadan yazamaz. Ha günümüzde dersen abovv neler yazarlar neler. 

Edited by hacersş
  • Like 1

Zaten bende aynisini söylüyorum Hz. Muhammed degil fakat kitap haline getirenler nakledenler kendilerinden biseyler mutlaka katmistir. Ben beni yaratanin nisa suresindeki gibi savas ciktiginda esimi kafir beni ganimet olarak söyleyeceğini hic sanmiyorum mesela

• Like 2

Konuyu dağıtmak istemem ama kısaca insan kıymeti bilmeyen öküzler ( yabani insanlar) var ya  içki, kumar masalarında eşlerini teklif eden.... Neyse

sayın paladus yazdıklarınızı okudum ama tekrar düşünerek okuma gereği duyuyorum açıkçası,   bu arada siz hangi dine mensupsunuz sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim

• Like 1

PALAUDIS, 29.12.2018 - 20:02 yazdı:

Kimsenin dinine inancına karışmam ki biliyorsun @Ivy ile evliyim o Tesettürlü 5 vakit namazında ben inançsızım. 16 senedir Türkiye şartlarını yaşadıktan sonra araştırma gereği duydum. Araştırırken de İnançsız oldum. 

Burada yazmış ya araştırma yapıyor. Kimse üzerine alınmasın ben ve kendi ailemde hala var olanları yazayım. Önce dinsiz sonra ateist, mason, vs,. Olursun en son Allah taktir ederse kelime i Şahadet getirir Müslüman olursun. Kısaca, 

Taki Dünya İslam, Besmele, Müslümanlık üzerine kurulup sonra Zebur, Tevrat, İncil ve Kuranı Kerim. Üzerinedir. Dünyanın başlangıcı ve günümüz arada çok karışık din ve mezhepler girmesi gibi. İşte bende kafamda oturtturamıyorum..... 

Edited by hacersş
  • Like 1

(Burada yazmış ya araştırma yapıyor):)

tabiki  kimsenin diniyle inancıyla filan işimiz olduğundan diil sadece kişisel bi meraktan sordum ben  arkadaşım

• Like 2