Jump to content
LaEsmer

Duyulan Sesler - Lütfen Samimi Yanitlar/Aciklamalar.

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar,

sitede pek aktif degilimdir ama bir takim yazilari okumuslugum, ve bilgi edinmisligim oldu.
Bunun icin evvela paylasimda bulunan arkadaslar tesekkür ederim.
Yazacaklarimi okuduktan sonra, lütfen beni yanitsiz birakmayin.

Ben size ilk basta cocukluktan beri arkadasim olan S.'in bana anlattiklarini anlatacagim.
Ve sonrasindan, kendisiyle birlikte sahit oldugum iki olayi paylasmak istiyorum.

Bir cok olay oldugu icin, nereden baslayacagimi bilmiyorum acikcasi.
S. ile kardes gibiyiz, bana güvendigi icin bunlari zamaninda benimle paylastigini düsünüyorum. Ve kendisi bunun pesine hic düsmedi, sadece ilk olayi internette gördügü seyin ne olabilecegini ögrenmek istedigi icin google'latmisti. Ben ama yasanilanlarin ne oldugunu, ve neden oldugunu merak etmekteyim.
Olaylari siralandirarak anlatacagim.

1.
Bir marketin önünde park edilmis aracin icinde oturuyordu kendisi, yanliz degildi aracin icinde.
Erkek arkadasi sürücü koltugunda oturuyordu, kendiside onun yanindaki koltukta. Bu olay sonbahar / kis mevsiminde oluyor, etraf karanlik.
Aracin icinde sohbet ederken, aracin etrafinda bir gölgenin var oldugunu fark ediyorlar, ama bu gölge hizlica hareket seklinde.
Gölgeyi fark edip etmediklerini soruyorlar birbirlerine, ikisi bu durumu onayladiktan sonra sürücü koltugunun camindan disari bakip cok uzak olmayan bir mesafede simsiyah bir gölge görüyorlar, ama uzun bir gölge. Ve bu gölgenin basinda bir sapka varmis.
Orada o seyi görünce, panikleyip araci calistirip cekip gitmisler.

2.
Kiz arkadasim ailesi ile birlikte müstakil bir evde yasiyor, ev 4 kattan olusuyor. Bodrum kati, giris kati, orta kat ve cati kati.
Annesi, babasi ve abisi ile yasiyor. Bu aileye ait bir kiz cocugu daha vardi, arkadasimin ablasi. 3 kardesin en büyügü.
Ablasi bundan yillar önce bir kaza sonucu vefat etti.
Babasi agir hasta, Alzheimer teshisi konulmus (kimseyi hatirlamiyor/tanimiyor) ve yatalak durumda, kalkip dolasamiyor anlayacaginiz, ya kanepenin üzerinde oturur yada uzanir vaziyette olur.
Simdi, yasanilan bir garip olay daha.
Kiz arkadasim isten cikinca, eve dogru gidiyormus (vardiyasindan dolayi aksam 23 gibi eve variyor,yani bu olay yasanirken yine etraf karanlik). Eve girmeden önce, bir sigara icip öyle girmek istemis. Kendisi kapiya dogru yönelmis, ve kapida isik sensörü arkadasimin kapinin önünde durmasi sebebiyle yani hareketten dolayi yanmis, kapiya dogru yöneliyken, kendisinden büyük bir gölgenin duvara yansidigini fark etmis.
Ürkmüs, ve önce dona kalmis sonra arkasina bakinca hic kimsenin olmadigini fark etmis. Ardindan hemen iceri girmis.

3.
Arkadasimin odasi orta katta, abisi cati katinda kaliyor ve annesi, babasindan dolayi oturma odasina uyuyor.
Bir aksam, odasinda uzanirken, kapisinin tiklatildigini duyuyor, evde adettendir, kiz cocugu oldugu icin örnegin abisi kizin kapisini tiklatir öyle girer odaya.Neyse, kiz abisinin oldugunu sanar, "abi?" demis ama kapiyi acip giren olmamis.
Ertesi sabah, annesine soruyor ve "Sen mi kapimi caldin" diyor, annesi bunu dogrulamiyor, abindi kesin diyor.
Ayni gün, abisine soruyor, abisi ise ben degildim anne calmistir diyor.
Abisinin bu tarz seylerden ürktügünü bildigi icin, abisine annesini daha öcneden sordugunu söylemiyor.

Simdi ise, sahit oldugum iki olayi anlatacagim:

4.
Kiz arkadasimi ziyaret ettim. Kiz babasiyla evde tek olunca, odasinin kapisini hic kapatmaz. Birsey olursa eger, duyup aninda müdahale edebilmesi icin.
Biz arkadasimla odasinda oturmusuz. Kapisi acik, evde ikimiz ve babasindan haric kimse yok.
Saat öglen civari, aksam olmamis. 4-5 arasi olmali.
Sohbet ediyoruz birlikte. Sonra, ayak sesleri geliyor, birisi merdivenleri cikiyor, annesi veya abisi sandik.
Aradan bir kac dakika gecmedi, ayak sesleri giris katindan orta kata dogru yaklastigini duyduk.
Benim nutkum tutuldu, kiza "Ben yanlis mi duydum, duydumugu yoksa sende duydun mu?" dedim, kiz onayladi.
Kala kaldik öyle. Sonra arkadasim seslendi, "Anne", "Abi?" dedi, cevap yok.
Ben ama nasil ürküyorum, kiz alisik oldugundan sanirim yada bilmiyorum neden, odadan cikip orta katin salonundan asagiya bakti "Anne,abi" dedi, birisi gelmis mi diye bakti ama kimse yoktu.
Sonra odasinin kapisini kapatti, ve orada kaldik öyle sakinlesene kadar.

5.
Kiz arkadasimin babasi ameliyat olmustu.
Ve rahatsizligindan dolayi, abisi ve annesi sürekli hastahenede kaliyordu.
Kiz arkadasim rica etti korktugu icin, iki gece onunla kaldim.
Gecenin birinde, giris katinda mutfakta oturmusuz, yemek yiyoruz.
Sohbet ederken, bodrum katindan sesler geliyor.
Sesi tarif etmeye calissam, bakallarda olan torbalar olur ya hani,sebze meyve koyarsin icine, sanki birisi öyle bir torbayi alip eliyle burusturuyormus gibisine.
Allah'im, evde bizden baska kimse. Hirsiz falan diye korktum, abini yada polisi cagir assagiya baksinlar dedim kiza.
Disaridada firtina var, yagmur yagmiyor ama rüzgar feci.
Kiz kimseyi cagirmadi, ben ceketimi giydim,ciktim cikacagim evden, ses araliklarla hala geliyor.
Ama kalbim nasil carpiyor, yerinden firlayacak gibi. Besmele cekiyorum icimden, ama yinede bir korku var.
Sonra kiz arkadasim, yine merdivenin ucuna yaklasti ve sesin nereden geldigine odaklanmaya basladi.
Bana "ses yukardan geliyor, panjurlar pencereye carpiyor onun sesi" dedi, bende artik nasil piskolojiye girdiysem, ilk algiladigim sesi unutmus dogruluguna inanmistim.
Üstümüzü degistik, yukari cikip yatag gectik, kafamiz dagilsin diye film izledik...ve uyumusuz.
Gecenin yarisi uyandim, aklima su geldi:
"Ya, burusturulmus torba ile panjurun pencereye carpmasi ap ayri iki ses, o ses panjurlardan gelmedi" dedim icimden..ve gecem bunu düsünmekle gecti, zar zor uyuyabildim.

Gecen arkadasimi ziyaret ederken, yine yasadigimiz bu konular acildi.
Yasadiklari evi satin alirken, daha önceleri birileri icinde oturmamisti,  yeni insaa edilmisti.
Ev deyince, simdi aklima geldi.
Hem annesi hemde kiz arkadasimin tarafindan duyulan bir ses daha vardi ama evin disinda, oturdugu yeri söyle hayal edin, bir sokak boyu sag ve sol tarafta müstakil evler var, ortasinda araclarin gectigi sakin ve sessiz bir yol, evlerin sonunda kocaman bir tarla ve ardindan orman basliyor.
Hem annesi,hemde arkadasim araclarin sürdügü yolda ilerlerken, arkalarinda feci bir gürültü, bir sürü aracin birbirine carpisma/kaza sesi.
Ve arkalarina bakinca, hic birsey yoktu.

Simdi bu olaylari böyle detayli bir sekilde anlatmaya calistim umarim net olmustur, türkcem cok iyi olmadigi icinde kusura bakmayin, eger hatali yazmis isem.
Buraya kadar okuyup, ilgi gösterdiginiz icinde tsk ederim.

Allah yar ve yardimciniz olsun.

Alıntı

Hem annesi,hemde arkadasim araclarin sürdügü yolda ilerlerken, arkalarinda feci bir gürültü, bir sürü aracin birbirine carpisma/kaza sesi.
Ve arkalarina bakinca, hic birsey yoktu.

Belirtmem gereken birsey var, burada yanlis anlasilmaya sebep olabilir.
Ikisi ayni anda duymuyor bu sesi, anne ayri bir gün kiz arkadasim baska bir gün kaza sesini duyuyor.

Guest Nova1

Benim arkadaşımın da evinde böyle sesler var, sadece ses değil bunları ailecek uykudan uyandırıp sürüklüyorlar. Sesleri ben de dahil olmak üzere eve giden herkes duyuyor. Üstelik o eve giden bazı insanlara bulaşıp onların evlerine de gidip gürültü yapiyolar. Sayısız hoca geldi büyü var deyip işlem yaptilar. Hocalar gidince kısa bi süre sesler kesilip tekrar başlıyordu. Ben evin altında yatır olabileceğini yaşantılarına dikkat etmelerini söyledim hep inanmadılar. En son getirdikleri hoca da yatır olduğunu ve namaz kılıp dua etmelerini söylemiş. Namaz kılmıyorlar ama hergun korunma duaları okuyorlar, okumadıkları zaman rahatsız ediyolar. Eğer arkadaşınızın evinde ibadet ediliyor ve buna rağmen rahatsız ediliyosalar ya büyüden ya da bi hatadan musallat durumu vardır.

merhaba   yazınızı  çok  dikkatlice  heycanla   okudum   çok   enterasan   olaylar   yaşanmış  benim  fikrim   iki  türlü   şöyleki   evde  çok  dindar biri  varmı   zikir çeken   devamlı  bu  çok  önemli  bu  baba  olur  anne  olur abi   olur   bu  bir  surenin  veya  zikirin  koruyucu   hadimi   olabilir   gölge   olarak   gözükebilir ikincisi   evde  falbakan  veya   medyumluk   işleriyle   ugraşan  varmı   bu   gölge   cinde   olabilir  dogrusunu  Allah   bilir  selam  ile  dua  ile

• Like 1

Nova1, 28 dakika önce yazdı:

Benim arkadaşımın da evinde böyle sesler var, sadece ses değil bunları ailecek uykudan uyandırıp sürüklüyorlar. Sesleri ben de dahil olmak üzere eve giden herkes duyuyor. Üstelik o eve giden bazı insanlara bulaşıp onların evlerine de gidip gürültü yapiyolar. Sayısız hoca geldi büyü var deyip işlem yaptilar. Hocalar gidince kısa bi süre sesler kesilip tekrar başlıyordu. Ben evin altında yatır olabileceğini yaşantılarına dikkat etmelerini söyledim hep inanmadılar. En son getirdikleri hoca da yatır olduğunu ve namaz kılıp dua etmelerini söylemiş. Namaz kılmıyorlar ama hergun korunma duaları okuyorlar, okumadıkları zaman rahatsız ediyolar. Eğer arkadaşınızın evinde ibadet ediliyor ve buna rağmen rahatsız ediliyosalar ya büyüden ya da bi hatadan musallat durumu vardır.

Sürekli ibadet edilmiyor bildiğim kadarıyla, ama inançları var.

yakaza, 22 dakika önce yazdı:

merhaba   yazınızı  çok  dikkatlice  heycanla   okudum   çok   enterasan   olaylar   yaşanmış  benim  fikrim   iki  türlü   şöyleki   evde  çok  dindar biri  varmı   zikir çeken   devamlı  bu  çok  önemli  bu  baba  olur  anne  olur abi   olur   bu  bir  surenin  veya  zikirin  koruyucu   hadimi   olabilir   gölge   olarak   gözükebilir ikincisi   evde  falbakan  veya   medyumluk   işleriyle   ugraşan  varmı   bu   gölge   cinde   olabilir  dogrusunu  Allah   bilir  selam  ile  dua  ile

Zikir çeken oluyor mu bilmiyorum, kız arkadaşım çekiyor arada bir. Dindar biri varmı sorusuna gelince, ailece inançlılar. 

H.amca dindardı (kiz arkadaşımın babası, Hacca gitmiş) hastalığından dolayı hic birşey yapamıyor artık. Ama peş peşe "Allah u ekber" dediğini bir çok kez şahit oldum.

Medyum konusuna gelince,hic biri boyle birseyle uğraşmaz, ama benim arkadaş vaktinde bir kaç defa fal baktirmisti,evlerinde değil.

Ve zamanında, H.amcamın sıhhati yerindeyken, kendisine büyü yapıldığını söyleyen bir hoca olmuş.

Zikirden gelen ruhaniler gölge seklinde olmaz

Inancli olmak ayri mesele islama uygun yasamak ayri mesele

Islama uygun yasasinlar evde çöp vs bulundurmasinlar