Jump to content
Renan

Aranılan Terkip ve Dualar...

Recommended Posts

Cangirl75, 26.06.2019 - 21:21 yazdı:

bulamıyorum her farz namaz arkasında sure okunuyordu bana linkini atabilir misiniz şimdiden teşekkür 

Neden bahsettin anlamadım. İnşirah süresinden mi bahsettin ki,

bu soruyu kime sordun? 

Edited by hacersş

hacersş, 5 saat önce yazdı:

Neden bahsettin anlamadım. İnşirah süresinden mi bahsettin ki,

bu soruyu kime sordun? 

sorumu bilenlere soruyorum her farz namazin bitiminde okunan sureler oluyordu misal aksam namazinin arkasinda vakia suresi  gibi örnegin sabah namazinin arkasinda hangi sure ? Ögle namazin arkasinda vs... vardi bir konu ama bulamiyorum dua zikir felan degil de sure okunuyordu 

Cangirl75, 37 dakika önce yazdı:

sorumu bilenlere soruyorum her farz namazin bitiminde okunan sureler oluyordu misal aksam namazinin arkasinda vakia suresi  gibi örnegin sabah namazinin arkasinda hangi sure ? Ögle namazin arkasinda vs... vardi bir konu ama bulamiyorum dua zikir felan degil de sure okunuyordu 

Sen benim yazdıklarımı soruyorsun 

Beş vakit yasin, ali imran 15_16, 26_27 ayetler. İnşirah ve amenerresulü okunuyor hemen arkasından

Sabah vakıa

Öğlen fetih

İkindi amme 

Akşam vakıa

Yatsı mülk, secde, duhan

İkindi ile akşam arası 200 inşirah vs. 

Bunun gibimi

• Like 1

hacersş, 2 saat önce yazdı:

Sen benim yazdıklarımı soruyorsun 

Beş vakit yasin, ali imran 15_16, 26_27 ayetler. İnşirah ve amenerresulü okunuyor hemen arkasından

Sabah vakıa

Öğlen fetih

İkindi amme 

Akşam vakıa

Yatsı mülk, secde, duhan

İkindi ile akşam arası 200 inşirah vs. 

Bunun gibimi

aradigim bu sureler ise tamamdir cok tesekkür ederim Hacer`cigim :)

• Like 1

Cangirl75, Bir saat önce yazdı:

aradigim bu sureler ise tamamdir cok tesekkür ederim Hacer`cigim :)

Kurtuluş ayetlerini senin için güncelledim bir bak oraya istersen

• Like 1

dost343, 9 saat önce yazdı:

Ben 5 yaşından korktuğum için kekemeyim şuan 25 yaşındayım tavsiye ettiğiniz dua varmı

Duası varmı bilmiyorumda, dr. Git istersen şimdi aklımda yok hangi dr. Herhalde Psikiyatri idi , komşumuzun kızı da kekeme idi belli bir süre ağzına çakıl taşı koydu, belli bir sürede kalem le dolaştı problemi yok çok güzel konuşuyor. Doktor gözetiminde 6 ayda düzelmişti.

Geçmiş olsun Allah acil şifa versin. Birde sesli kitap oku ve yakınında kim varsa özet anlat, kimse yoksada telefonunu vs. Kayıt yap dinle. Çakıltaşı ve kalemide doktor gözetiminde yap onların özel taşları var onlardan verirler sana... 

Bu dediğim olayda 1980 lerde idi, şimdi daha farklı yöntemleri vardır. 

Edited by hacersş

sherie, 3 saat önce yazdı:

Bana hasetinden sürekli kötülük yapan birinden kurtulmak için ne okuyabilirim? 

Hasbunallahu ve ni'mel vekil nimel Mevla ve ni'me'n nasîr. Bol bol oku. Araf süresi sanırım bir ayet vardı şimdi aklıma gelmedi. Onuda sabah yazarım inş. Düşüneyim bulurum Allahın izni ile. 

sherie, 14.09.2019 - 20:34 yazdı:

Sana dua sözü vermiştim ama ben kendim okumadım. Devamlı hasbunallahu ..... Çektim. 

Tebbet okunabiliyor,

Mumtehine 7. ayeti  

Araf süresi okunur. 

Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. Şüphesiz Rabbinin Katında olanlar, O’na ibadet etmekten büyüklenmezler...” (A’raf Suresi, 205-206)

Bence sen ilk verdiğim ayeti sayısızca oku ve, 

Ya Rabbim  bana bu kötülüğü yapan zulmeden kuluna hidayet ver yaptığı yanlışı görsün ettiklerinden pişman olsun diyerek içten dua et.

Allah bu duanızı kabul eder.

Benim devamlı okuduğum dua var onuda yazdım. 

Allah Resulü (s.a.v) buyuruyor: Bu okuyacağınız dua sizden musibeti ve sıkıntıları giderir.

Tevekkeltü alel hayyillezi la yemüt Vel hamdü lillahillezi lem yettehız veleden ve lem yekün lehu şerikün fil mülki ve lem yekün lehu veliyyün minez zülli ve kebbirhü tekbira.(Kenzül-Ummal)

Yukarıdaki dua Peygamber Efendimizin(sav) okunmasını tavsiye buyurduğu mübarek bir duadır.Kim sıkıntılı anlarında okumaya devam ederse biiznillahi teala her çeşit sıkıntıdan kurtulur.

Anlamı, 

Ölmeyen diriye dayandım ve güvendim. Çocuk edinmeyen, mülkünde de ortağı olmayan, bir veliye ihtiyacı bulunmayan Allah'a hamd olsun. Allah'ın şanını yücelt de yücelt

• Like 1
  • Thanks 1

Arkadaşlar çok acil işe girmem lazım girdiğim sınavlarda başarılı olamadım memur olmak için uğraşıyorum özel sektörde çalışmama izin vermiyolar çok çokk zordayım tahmin bile edemezsiniz nolur bana öyle bi dua söyleyin ki mucize olsun yardım edin