Jump to content
Sign in to follow this  
hacersş

Adını sen koy

Recommended Posts

Uzun bir süre izlemedeyim, 

Başlık ne olsun diye düşündüm bulamadım, konu başlığının adını siz belirleyin. 

İkili ilişkilerde, tartışmalarda veya gözlemlediğiniz olaylara ne kadar tarafsınız. 

Duygusalmı, profesyonel misiniz. 

Şimdi yaşadığım gözlemlediğim birkaç örnek yazacağım sonra burdan yazmaya devam edeceğim sizlerde yazarsanız fikir açısından bilgi edineceğim. 

Şimdiden teşekkür ederim. 

Avm alışveriş merkezinde akşam yatsı arası kısa olduğu için ben mescide namaz kılmaya gittiğim sırada olmuş, 

Kızım ayakkabı alıcak kendi ayakkabıları yerde başka rafdan beğendiğini alıp gelecek ve deneyecek o sırada bir karı koca gelmiş kızımın ayakkabıların ayağı ile itip oturmuş üstüne kızım gelip ayakkabılarımı niçin ittiniz demiş kadın ne yapayım elimle mi ittirseydim demiş. Burda ben oturuyorum eşyalarımı ittirip oturamazsınız demiş eşi uzatma hanfendi demiş vs. Eşim yanlarına gitmiş ne oluyor diye tabi yaş olayı dolasıyla onlar kalkıp gitmişler. ( ben yanlarında olsam bu olay başlarına gelmez, çünki oturuyor olurdum orda, eşim namaz kılmış yanlarına gidiyormuş, kızım da eşi ile ayakkabı beğeniyormuş) 

Bu durumda siz olsanız ne yapardınız. 

Diğer bir olay adam elini kolunu sallayarak mağazada dolaşıyor kavonazlara takıldı birkaç cam kırdı umursamadan mağazadan çıktı, tepkiniz ne olurdu. 

Benim tepkim oldu tabiki de acaba ben mi yanlış yapıyorum. 

Daha çok var yazarım aklıma geldikçe sizlerden yorum almak istiyorum. 

Çalan çırpanlar var dedektif gibi yanlarına gidip parasını ödüyeceksin değilmi diye soruyorum malum bir yerlerine ürünleri yerleştiriyorlar. Tabiki ürünler geri yerine geliyor. 

Apartmanda aile kavgaları, 

Ah birde şu araba seyahatleri, şımarık bebelere gıcık olmaya başladım. Vurdum duymaz veletler.... 

Eskiden kurallar yasaklar cezalar yoktu. Ben istanbul da doğdum şimdi dogdugum şehri tanıyamıyorum. Eskiden yazılı kurallar yoktu ama herkes haddini bilirdi.

Ilk olayda ben tepki veremezdim yalnız olsam kadın kadına güzel kavga edilirde erkekler olaya karistimi kavga büyür.

• Like 1

Posted (edited)

Ben orda olsam olay öyle uzatılmaz böyle uzatılır diye bir tane geçirirdim. Allah tan bu tür olaylar beni bulmuyor. O yüzden nereye gidilecekse benide götürüyorlar. Kimseye karışmam bulaşmam lakin tersim çok pis. Hep haklıdan yanayımdır. Belki de  boğa burcuyum  ya :) süsüyom herkesi 

Mağazadakiler bizi tanıyor olayın hemen üstüne gelmişler vs. Ben mevki o bu şu derdinde değilim önemli olan insan olmak. Ben küçücük bir çocuğa saygı duyuyor sevgi veriyorsam kendimde saygı beklerim. Bu düşünce ile çocuklarımıda büyüttüm. Kabalığın lüzumu yok. Yaşlı olur, rahatsız olur vs. Oturur lafım yok, kendi yaşıtları ve sağlık problemi yokmuş gitmişler zaten

Edited by hacersş
  • Like 1