Jump to content
Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü

Ben Hala O Bildiğiniz Mutsuz Palyaçoyum Yİne...

Recommended Posts

Genelleme yapmayacağım ama en yakın bayan arkadaşım çok güzeldir özeline girmeyeceğim haddime değil bir yanına biriyle evlilik yaptı o da sırf iş veren ve zengin olduğu için. Valla adam tatillere vs oldukça gezdiriyor dolgun parası da oluyor önceki yaşantısı ile arasındaki fark uçurum var, zaten kendi de diyordu tercihimi bilerek yaptım..

Edited by Cangirl75

Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü, 25 dakika önce yazdı:

Ben kendimi tanıyorsam senaryoyu size söyleyeyim; birileri umut vadeden sözler sarf edecek, ben de onları hayatı toz pembe görmekle eleştircem, onlar da "sen çok karamsarsın" diyecek ve ben de "karamsar değil, gerçekçiyim" diyerek kendimden somut örnekler vereceğim, onlar da genelleme yapma diyecekler. Konu uzayacak, benim deneyimlerimdeki keskinlik onları kızdıracak veeee :) 

Hem onlar çok üstüme geliyor, oysaki ben yaşadıklarımı dile getiriyorum. Onlara kalsa hep iç güzelliğe önem veren, altın orana bakmayan söyledikleri gibi tercihlerini yapanlar olarak adlandıracaklar kendilerini. Onlarda biliyor ki; 2+2=4 eder, kimse gözlerine ve aklına inanıp da bir tipsize meyletmezler gönüllerini 

İşte başlıyoruz :) 
Maalesef kimi kadınlar gerçeği bildikleri halde bunu karşı tarafın yüzüne söylemek istemiyor. Söylemekten çekinmeyin; kadınlar iç görünüşe önem vermiş gibi görünsede pratikte önem vermez diyin gitsin.

Siz kafanızda zaten en genel genellemeyi yapmışsınız o yüzden çok da birşeyin değişeceğini düşünmüyorum sizinle ilgili. Birazda pozitif şeyler düşünseniz keşke. Bu arada kadınlar güvenebilecekleri güçlü erkekleri sever. Dış görünüşe takılmayın bence başka konularda geliştirin kendinizi. Karşınızdaki kişinin sözlerini kestirip atmayın biraz düşünerek cevap verin;) size fikirleriyle yaklaşan insanları pişman etmeyin siz herşeyi bilemezsiniz çünki:) Konuyu çok da dallandırıp budaklandırmaya gerek yok bence biraz esneklik biraz güvenirlilik çok kapı açar eminim 

• Like 1

Asli, 27 dakika önce yazdı:

Siz kafanızda zaten en genel genellemeyi yapmışsınız o yüzden çok da birşeyin değişeceğini düşünmüyorum sizinle ilgili. Birazda pozitif şeyler düşünseniz keşke. Bu arada kadınlar güvenebilecekleri güçlü erkekleri sever. Dış görünüşe takılmayın bence başka konularda geliştirin kendinizi. Karşınızdaki kişinin sözlerini kestirip atmayın biraz düşünerek cevap verin;) size fikirleriyle yaklaşan insanları pişman etmeyin siz herşeyi bilemezsiniz çünki:) Konuyu çok da dallandırıp budaklandırmaya gerek yok bence biraz esneklik biraz güvenirlilik çok kapı açar eminim 

Değişmeyeceği konusunda haklısınız, çünkü düzen bu şekilde işliyor ilişkilerde.Pozitiflik gerçeklikten uzaklaşmak ve mış gibi yapmakla aynı şeydir. Kadınlar tek başına güven aramazlar, tek başına güven yeterli olsaydı vakti zamanında var olan özgüvenimin bana faydası olurdu. Dış görünüşe takılan ben değilim, kadınlar... Tipsiz bir erkeğin her hali itici gelir kadınlara, sevilecek bir yanı olamaz, ne yanına ne de kalbine yakıştıramaz. Yanlış anlaşılmasın bu bilmişlikten gelen birşey değil, bunlar gerçekler.

Gözleri kör bir insana kendinizi yakışıklı biri olarak tanıtabilirsiniz, ama gözleri gören bir kadına kendinizi yakışıklı biri gibi gösteremezsiniz.Olmaz, olamaz, imkansız. Elmanın yamuk olanını, domatesin kötü görünenini alıyor musunuz? Kaba bir benzetme yapmadım, kadınlar da seçiyor, neden seçmesin ki? Kim iç güzelliğin lafından dem vurup tipsiz bir erkekle ömür sürmek ister ki?

Sen bahtsız bedevi misin. 

Kral bile hazineyi emrine vermiş içinden bir altın alamamış. 

Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır... 

Tamam tipinden dem vuruyorsunda tüm kadınlarda çok güzel değil, çirkinide var sende o zaman çirkin birini bul eminimki seni de beğenen vardır. Burda ezbere yazıyorum nasıl birisisin bilmiyorum ama takıksın. Benim de takık olduğum hatta saplantı yaptığım bir durum varda neyse..... (Tamamen düşünce kirliliği) 

Böyle konulara yazı yazmam keşke yazmasaydın diyeceksin okuduğum kadarı ile mutlu olmayan ve inatla mutlu olmak istemeyen birisisin. 

Bizde şöyle tabirler vardır 

Erkek erkektir el kadar yüze pestilmi sereceksin. Bizim için önemli olan insanlıktır. 

Dünyada o kadar çok insan varki bu kadar kör olma at gözlüklerini, bunlarda bir gerçek, benim kız olan kız 55_60 yaşlarında talibi bile çıkmayan arkadaşlarım var. Onlarda öyle göçüp gidecekler sanırım. 

Tip olarak güzel değil ama bakımlı insan gibi insanlarla karşılaşman dileğiyle. 

Çok yazdım ama hayata bir kere geliceksin onuda güzel yaşa kendin gibi birisini bul mutlu ol. 

Şimdi erkekler çok rahat istediği kişiye teklif edebiliyor terslensede normal karşılanıyor biri olmazsa diğeri, kadınlar öyle değil teklif bile edemiyorlar. Sadece gelen teklifleri olur veya olmaz diye değerlendiriyorlar. Yada canları ile ödüyorlar. Malasef başka gerçeklerde var. Tek gerçek güzellik çirkinlik tip vs. Değil önemli olan can. Allah ın sana verdiği canı değerlendir. 

Kim iç güzelliğin lafından dem vurup tipsiz bir erkekle ömür sürmek ister ki?

O kadar çok ki görmek isteyene, yeter ki ucunda cana kast olmasın.... 

• Like 1

Haklısınız, hatta bunun yanına pek çok şeyi bile ekleyebiliriz.  Daha önceki yazılarınızı hatırlamıyorum ama şimdi kamu spotu gibi mesaj kaygısıyla birşeyler yazmam , her şeyin reklam, ambalaj, pazarlama,marka ve etiket olduğu bir tüketim toplumunda yaşadığımız gerçeğini değiştirmez. Mesela kozmetik sektörü, dünya genelinde cirosu en yüksek sektörlerden biridir, herhalde insanlar bu kadar ürünü güzelleşsin diye kalplerine sürmüyor. Sosyal medyada güzel fotoğraf vermek için estetik ameliyat olan insanlar var. Geçen gün bir doktor, uzmanlık sınavında en iyi puanları alan, en başarılı öğrencilerin, estetik cerrahide uzmanlaşmak istediğini, kalp ve beyin cerrahı yetiştiremedikleri söyleyip dert yanıyordu, haliyle arz-talep meselesi .Kısaca yazdıklarınızda yanlış birşey yok, tabiki herkes kendi yaşadığını kendi bilir ve çözmek için en uygun yolu da zamanla kendi bulur. 

Bence hala yaşıyorsan şanslısın.Ulkende savas yok şanslısın.Bu msji yazacak parmakların var şanslısın.Cuma 2 yasinsa felcli bir cocugun cenazesindeyken bir gun sonra dogan bir cocugun hayirli olsununa gidiyorsun.hayat bu oluyorsun doguyorsun.Herkes cook mutlu da bir mutsuz bir sanssiz bir bahtsiz sen misin.yooo.Bosver...En azindan mutsuzssun ama palyacosun.kurban bayraminda kesim bekleyen bisey de olabilirdin.Sukur diyorum ben.Sukur.

• Like 2

Renan, 12.12.2019 - 23:59 yazdı:

Üzülmeyin gençler, bir yerlerde sizi siz olduğunuz için sevecek birileri mutlaka vardır diyeceğim, Mutsuz palyaço kızacak bana... :)

Estağfurullah neden kızayım, temennilerin güzel, fakat gerçeklerden çok uzak.Sende biliyorsun, diğerleri de biliyor ki tipsiz bir erkeğin sevilmek gibi ihtimali dahi olmaz.Hiçbir kadın seveceği erkeğin tipsiz olmasını istemez

Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü, 37 dakika önce yazdı:

Estağfurullah neden kızayım, temennilerin güzel, fakat gerçeklerden çok uzak.Sende biliyorsun, diğerleri de biliyor ki tipsiz bir erkeğin sevilmek gibi ihtimali dahi olmaz.Hiçbir kadın seveceği erkeğin tipsiz olmasını istemez

Doğruluk payın %100 katılıyorum ben sevemem.. 

Edited by Cangirl75
  • Like 1

Cangirl75, 11 saat önce yazdı:

Doğruluk payın %100 katılıyorum ben sevemem.. 

Tiplimi tipsizmi bilemem görmedim çünki kendisini lakin 10 kızım olsa birinide vermem. Karabasan gibi ömrünü cürütür insanın. 

Ben tipsiz insana gözüm kapalı verirdim kızlarımı çünki 0 kıskançlık mutlu mesut yaşarlar... 

Not : 10 kızım yok latife olsun diye yazdım. 

Görücü usulü evlendim eşimide kimse beğenmemiş bende dahil Annem Babam layık görmüş iyikide layık görmüş, 35 yılım huzurla ve mutlulukla geçti çok şükür çok şükür çok şükür halende devam. 

Sonuç mu o çok yakışıklı bende çok güzelim. Çünki ruhumuz temiz. 

Tip dediğin neki ölümlü olduktan sonra, kimsenin öncülüğü yok tipli tipsiz zengin fakir  vs. netice kara toprak. 

hacersş, 1 saat önce yazdı:

Tiplimi tipsizmi bilemem görmedim çünki kendisini lakin 10 kızım olsa birinide vermem. Karabasan gibi ömrünü cürütür insanın. 

ahahaha ?

• Like 1