Jump to content
Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü

Ben Hala O Bildiğiniz Mutsuz Palyaçoyum Yİne...

Recommended Posts

hacersş, 9 saat önce yazdı:

Tiplimi tipsizmi bilemem görmedim çünki kendisini lakin 10 kızım olsa birinide vermem. Karabasan gibi ömrünü cürütür insanın. 

Ben tipsiz insana gözüm kapalı verirdim kızlarımı çünki 0 kıskançlık mutlu mesut yaşarlar... 

Not : 10 kızım yok latife olsun diye yazdım. 

Görücü usulü evlendim eşimide kimse beğenmemiş bende dahil Annem Babam layık görmüş iyikide layık görmüş, 35 yılım huzurla ve mutlulukla geçti çok şükür çok şükür çok şükür halende devam. 

Sonuç mu o çok yakışıklı bende çok güzelim. Çünki ruhumuz temiz. 

Tip dediğin neki ölümlü olduktan sonra, kimsenin öncülüğü yok tipli tipsiz zengin fakir  vs. netice kara toprak. 

Çok farklı, konuyla ilgisi olmayan bir örnek vermişssiniz.Sizin rızanız dışında evlendirilmiş olmanız, kadınların yakışıklı erkeklerden hoşlanmadığı anlamını çıkarmaz. Size evleneceğiniz insanı sevme ve seçme hakkınızı kullansaydınız tıpkı her kadın gibi siz de tercihinizi yanınıza yakışacak bir erkekten yana yapardınız.
Sonuç: Siz başkalarının etkisinde kalarak rızasız evlenmişsiniz, o sizin probleminiz.

Tip dediğin herşeydir...Niye yakışıklı bir erkekle ömrünü tamamlamak varken tipsiz bir erkekle ömrünü sonlandırsın?Ölümlüler diye kadınlar yakışıklı erkek sevmesin?Hangi aklını yitirmiş kadın böyle bir hata yapar ki? Saçmalayalım lütfen, 2+2=4 eder. 

hacersş, 13.12.2019 - 10:25 yazdı:

Sen bahtsız bedevi misin. 

Kral bile hazineyi emrine vermiş içinden bir altın alamamış. 

Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır... 

Tamam tipinden dem vuruyorsunda tüm kadınlarda çok güzel değil, çirkinide var sende o zaman çirkin birini bul eminimki seni de beğenen vardır. Burda ezbere yazıyorum nasıl birisisin bilmiyorum ama takıksın. Benim de takık olduğum hatta saplantı yaptığım bir durum varda neyse..... (Tamamen düşünce kirliliği) 

Böyle konulara yazı yazmam keşke yazmasaydın diyeceksin okuduğum kadarı ile mutlu olmayan ve inatla mutlu olmak istemeyen birisisin. 

Bizde şöyle tabirler vardır 

Erkek erkektir el kadar yüze pestilmi sereceksin. Bizim için önemli olan insanlıktır. 

Dünyada o kadar çok insan varki bu kadar kör olma at gözlüklerini, bunlarda bir gerçek, benim kız olan kız 55_60 yaşlarında talibi bile çıkmayan arkadaşlarım var. Onlarda öyle göçüp gidecekler sanırım. 

Tip olarak güzel değil ama bakımlı insan gibi insanlarla karşılaşman dileğiyle. 

Çok yazdım ama hayata bir kere geliceksin onuda güzel yaşa kendin gibi birisini bul mutlu ol. 

Şimdi erkekler çok rahat istediği kişiye teklif edebiliyor terslensede normal karşılanıyor biri olmazsa diğeri, kadınlar öyle değil teklif bile edemiyorlar. Sadece gelen teklifleri olur veya olmaz diye değerlendiriyorlar. Yada canları ile ödüyorlar. Malasef başka gerçeklerde var. Tek gerçek güzellik çirkinlik tip vs. Değil önemli olan can. Allah ın sana verdiği canı değerlendir. 

Kim iç güzelliğin lafından dem vurup tipsiz bir erkekle ömür sürmek ister ki?

O kadar çok ki görmek isteyene, yeter ki ucunda cana kast olmasın.... 

Tipsizlik bedeviliktir.Yakışıklı olmaksa bir lütuf.
Hangi kral aç kalmış da, hangi kral yokluk içinde ölmüştür?Yakışıklı olup da yalnız kalan bir erkek ne gördüm, ne duydum....

Kör atın kör alıcısı neden olur peki? Çünkü alıcısının seçmesine yardımcı olacağı gören gözleri yok, gözleri olmayan bir kadının da karşısındaki erkeği seçmesi gayet normal, çünkü karşısındaki erkeğin nasıl bir görüntüye sahip olduğunu bilemiyor, ve körü körüne kalbini verebiliyor, ama ikimizde biliyoruz ki görebilme imkanı olsa değil ona kalbini vermek merhaba bile demez. Sırf görmediği için, çaresizlikten kalbini açıyorsa bunun hiçbir samimi tarafı kalmaz. 

Kadınlarla erkeklerin şansını bir tutuyorsun ve büyük bir hata yapıyorsun.Unutma ki kadınlar adım atan değil, adım atılan taraftır.Ve unutma ki kadınlar seçilen değil, seçen taraftır her zaman.Ve unutma ki tercihini "evet" ya da "hayır" a dönüştürme hakkına sahip olan da her zaman kadındır. Ve yine unutma ki kadınlar asla ama asla yalnız kalmaz... Hiçbir kadın çirkin değildir ki farzedelim çirkini de olsun hiçbirinin yalnız kaldığını görmedim.Laf olsun diye söylenmiş birşey değil, üniversite de okulun gözdesi olmayan, bakımsız olmayan bir kıza yanılıp yanılmadığımı anlamak için arkadaşı olmak istedim.Düşünmesi 1 dk. bile sürmeden reddetti beni. Tanımıyor oluşundan ya da çekindiğinden falan değil, sırf beni hoş bulmadığı için.Buna nasıl mı karar verdim? Çıktığı erkek arkadaşını görünce....

Sözlerin hoş ve güzel de,  çalmaya sazın yok... Sözüm ona yanıldığımı böylesine gerçekçilikten uzak farazi sözlerle mi bana empoze ettireceksin? Ne lise, ne ara dönemlerimde, ne üniversite dönemlerimde ne de sonrasında yanımda sen yoktun.Ne yaşadığımı en iyi ben bilirim. Ama maalesef hayatım sizin gibi iyimserlik düşkünü Polyanna lara yanıldığını anlatmakla geçiyor, çünkü anlamak istemiyorsunuz. Bestelemediğiniz sözlerin şarkısını yapıyorsunuz. Lise dönemlerimde yazdığım duydu dolu mektup için aşağılandığım, hislerimi açıp bir cesaretle duygularımı açtığım kızlardan aldığım ters cevaplar benim kendimle aynada yüzleşmeme ve gerçeği anlamama vesile oldu.

Yakışıklı bir erkek ile tipsiz bir erkeğin ayrımını yapamayacak bir kadın yoktur dünya yüzünde...Değil yüz kişiye, yüzbinlere de sorsanız, Londra ya da gitseniz, Paris e de gitseniz, Roma ya da gitseniz yakışıklı erkeğin tarifi ortaktır.Bu kategoriye girmeyen erkeklere söylenen her söz teselliden öteye geçemez. 
Bir şey daha; bir arayış içinde değilim, bir kez de tipsiz bir erkeğin penceresinden gerçeği görün istedim "iç güzellik" diye birşey yoktur, bu tamamen uydurmadır.

At gözlüğü takmış sabit fikirli insanlardan uzak durmak, Bazen en büyük kafa rahatlığıdır!" - T.S Eliot

2+2=4 Tamam kimse aksini söylemiyor.

2*2=4

2-2=0 eder

Gece gece uyku tutmadı senin yazın malum olmuş demekki, edebiyat yapmışsın çok güzel teşekkür ederim. 

Sorularım var sana

senin nazarın değermi, 

İsmin Uğur mu, iç mimar mısın 

Bir kızı sevdin o senin burnunu beğenmediği için ameliyat oldun vs.. 

Çok yakından tanıdığım birisine benzettim seni. 

Eğer ismin Uğur sa çocuğum sen çok yakışıklısın, biraz daha sabır çok seveceğin biri daha çıkar karşına bu kadar umutsuz olma... 

Eğer Uğur değilsen kusura bakma, bizim ailedede var böyle düşünceli gençler. 

Allah yardımcınız olsun. 

hacersş, 11 saat önce yazdı:

At gözlüğü takmış sabit fikirli insanlardan uzak durmak, Bazen en büyük kafa rahatlığıdır!" - T.S Eliot

2+2=4 Tamam kimse aksini söylemiyor.

2*2=4

2-2=0 eder

Gece gece uyku tutmadı senin yazın malum olmuş demekki, edebiyat yapmışsın çok güzel teşekkür ederim. 

Sorularım var sana

senin nazarın değermi, 

İsmin Uğur mu, iç mimar mısın 

Bir kızı sevdin o senin burnunu beğenmediği için ameliyat oldun vs.. 

Çok yakından tanıdığım birisine benzettim seni. 

Eğer ismin Uğur sa çocuğum sen çok yakışıklısın, biraz daha sabır çok seveceğin biri daha çıkar karşına bu kadar umutsuz olma... 

Eğer Uğur değilsen kusura bakma, bizim ailedede var böyle düşünceli gençler. 

Allah yardımcınız olsun. 

At gözlüğü taktığımı düşünmen için önce düşüncelerimi çürüten donelerinin olması gerekir. Var mı? Yok!
Eğriye doğru, doğruya eğri diyemeceğin gibi tipsiz bir adama da yakışıklı demezsin. 

Sevdiğim kızların taktığı şey burnum değildi, bütünün tamamıydı.Kısa boylu, çelimsiz bir adamım.Bunlar reddedilmek için yeterli nedenler zaten.Ne burnumu, ne de başka bir uzvumu değiştirmeyi, düzeltmeyi hiç düşünmedim. Umrumda da değil bu saatten sonra. 

Benzettiğiniz, tahmin ettiğiniz kişi de değilim.Onun üzerinden yola çıkarak bir şeyler söylediyseniz hiç söylememiş varsayın.

Ve şunu unutmayın, bunlar bir düşüncenin ya da takıntının ürünü değil. Hayatın tam orta yerinde, dış görüntüsünün vasatlığından dolayı hayal kırıklıkları yaratılmış erkeklerin gerçeği. Ve her yaşım, sizin gibi iyimser rolü yapan Polyannaların tesellilerini duymakla, okumakla geçti.Ve her seferinde de bu pek iyimser arkadaşların özel hayatlarında söylediklerinin daima aksine seçim yaptıklarını gördüm, duydum. O yüzden sizin kurduğunuz her cümlenin içi hava kadar boş... Gerçekçi olmak bu kadar mı zor, ya da görev mi addettmiş sizin gibiler bunu kendine?

Allah size de gerçekleri görebilme gücü versin, rol yapmıyorsanız eğer.

Ayrıca cevap yazabilmek için uykusuz kalmadım, o sizin düşünceniz.Mağaza sektöründe çalışıyorum, evime geç geldiğim için geç saatlerde yazabiliyorum bazı günler.

Edited by Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü

O yazı bana ait değil,

T.S Eliot ait bir yazı, 

Çokta doğru yazmış.

Sen insanın ömrünü tüketirsin. 

Benim tanıdığım şizofren ve tedavi görüyor o bakımdan itina ile yazdım.

Üstüne basa basa yazayım tanıdığım kişi şizofren, sana yazmıyorum yanlış anlaşılmadan  Allah a sığınırım. 

Edited by hacersş

mutsuz palyaço sana katılıyorum aslında söylediklerinin ve tespitlerinin çoğu doğru ama yine de kader de olanın önüne geçemessin diye düşünüyorum şöylede bi söz vardır halk arasında her zaman söylenir   şimdi aklıma geldi çok doğru olduğuna inanıyorum   ben  Allah çirkin şansı versin  insana derler  bu söz boşuna söylenmemiş kesinlikle bide böyle bak bence

hacersş, 3 saat önce yazdı:

O yazı bana ait değil,

T.S Eliot ait bir yazı, 

Çokta doğru yazmış.

Sen insanın ömrünü tüketirsin. 

Benim tanıdığım şizofren ve tedavi görüyor o bakımdan itina ile yazdım.

Üstüne basa basa yazayım tanıdığım kişi şizofren, sana yazmıyorum yanlış anlaşılmadan  Allah a sığınırım. 

Sonuçta bu konu başlığı altındasın, cevap verdiğin bir başkası değilki. Verdiğin örnekten yola çıkmaya çalışmışsın ama bilinç altından söylemek istediğin şey belkide bu?
Herneyse, ne düşündüğünüz umrumda değil. Düşüncelerinizi destekleyecek somut hiçbir şey yok, sadece cümleler üzerinden güya yanıldığımı anlatmaya çalışıyorsun. Görmediğiniz dağın ardı hakkında çok güzel cümleler betimliyorsunuz fakat hayalperest bir iyimsersiniz, ya da gerçeği bilip de hiç bilmiyormuş gibi yapanlardansınız. 
Sizin gibilerin sözleri karnımı haddinden fazla doyurdu, artık ishal yapıyor...

zebercet, 2 saat önce yazdı:

mutsuz palyaço sana katılıyorum aslında söylediklerinin ve tespitlerinin çoğu doğru ama yine de kader de olanın önüne geçemessin diye düşünüyorum şöylede bi söz vardır halk arasında her zaman söylenir   şimdi aklıma geldi çok doğru olduğuna inanıyorum   ben  Allah çirkin şansı versin  insana derler  bu söz boşuna söylenmemiş kesinlikle bide böyle bak bence

Kaderden ziyade, bize baştan biçilen karakterle yaşamak zorunda oluşumuz.Milyarlaca insan var; milyonlarca yakışıklı erkek, milyonlarca da tipsiz erkek var.Yakışıklı olan kesimden olmak şans.

Cangirl75, 15.12.2019 - 00:49 yazdı:

Doğruluk payın %100 katılıyorum ben sevemem.. 

Büyük konuşmaaa?

Cangirl75, 22 dakika önce yazdı:

... ammma öyleee ?

Ya bu gönül meseleleri tam bir muamma. Bir bakmışsın kalbin bir çirkin için güm güm atmış ? Bu arada belki palyaço da çok yakışıklıdır canı sıkılıyordur belki böyle konu açmıştır muhabbet olsun diye ?