Jump to content
Mutsuz_Palyaço

Ben Hala O Bildiğiniz Mutsuz Palyaçoyum Yİne...

Recommended Posts

İlk konuyu açtığımda takvimler 2010 lu yılları gösteriyordu.Mutsuzluğumla, umutsuzluğumla ve olmazsa olmazım gerçekçiliğimle gelmiştim. Lise yıllarım üniversite yıllarım, karşı cinsin dış görünüşe olan beklentileriyle heba oldu gitti. "Güzelliğin içerde saklı olduğu" yalanını o zamanlar farkettiğimde bu forumda kimler bana cephe alıp "yanlış düşünüyorsun, karamsarsın, psikolojin bozuk) demediki... Hepsine yaşadığım sayısız hayal kırıklıklarıyla, gözlerimle duyduklarımla, kulaklarımla işittiklerimle düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu ispatlamaya çalıştım. İnanmadılar, inanmadınız.Ve biliyorum ki hala o tayfa aranızda... 

On dokuz yılda birşey değişti mi?Değişeceğini düşünen sayın, pek değerli iyimser, polyannacıklar vardı. Bugün  otuz yedi yaşında, düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu, yola tek başına devam eden bir erkek olarak kendilerine anlatmak için yıllar sona tekrar foruma geldim. 

Değişmedi, değişmeyecek arkadaşlar.... Altın oran kuralıyla örülmüş bu dünyada, iç güzelliğin şahane cümleler kurmak adına yazılmış, çizilmiş, söylenmiş içi boş yalanlardan başka birşey olmadığını, insanların bu konuda ne kadar sahtekar olduğunu biliyorum... 
Mutsuz Palyaçolar yüz yıl önce de vardı, bugün de var ve gelecekte de hep var olacak.Tıpkı bugün hala ona yanıldığını söyleyen Polyannaların olduğu gibi...

• Like 1

Mutsuz palyaço hoşgeldin. Yine aynı düşüncelerle geldiğine göre bunca yıl düşüncelerini değiştirecek bir kadın çıkmamış karşına demek ki... :)

• Like 1
  • Thanks 1

Dün buna benzer şeyleri ben yazacaktım konumu açsam sohbete konuyami yazsam karar veremedim. Insanlar iç güzelliğe önem veriyorum diye konuşur dışı güzel olanla birlikte yaşar 

• Like 2

Alıntı

Mutsuz palyaço hoşgeldin. Yine aynı düşüncelerle geldiğine göre bunca yıl düşüncelerini değiştirecek bir kadın çıkmamış karşına demek ki... :)

Hoşbuldum, gerçi bu düşüncelerimi beğenmeyip, bir çok kez konularıma kilit, bana da bir çok kez ban atmıştınız :) Yani bunlar için size kızsam mı, yoksa sitem mi etsem bilemedim.
Düşüncelerim değişmedi, acı ama gerçek bu; insanların iç güzelliğin var olduğunu söylemesi tamamen öylesine söylenmiş bir söz. Geçen seneler içinde tipimde evrim geçirmeyeceğine göre ben hala o tipsiz palyaçoyum :) 
"Bir sevgilim olsun, bende ellerini tutayıp, kırlarda koşayım" :) demiyorum tabi. Hem artık herşeye alışıyor insan.... 

Şehir değişti...
Meslek değişti...
Bir de top sakal bırakmıyorum artık :)
Bana attığınız banlar sabebiyle geçmişte kullandığım şemsiyeli palyaçomu kullanamıyorum ve onu çok özledim :)

Edited by Mutsuz_Palyaco_Geri_Döndü
  • Like 1

Abi 32 yaşındayım ve emin ol durumumuz hiç farklı değil. Aslına bakarsan altın oran kuralına tepki olarak doğmuşuz diyebilirim. Yani bizi tarif etmek için literatüre "Teneke Oran" adı altında yeni bir hesaplama sistemi getirilmeli. Fiziksel kusurumun yanında çocuk ruhlu olmam ve geç olgunlaşmam kayıplarımı daha da telafi edilemez hale getirdi. Ben ise bunlara ağlamak dışında bir tepki veremedim. Yaşama sevinci nasıl olur bilmiyorum meselâ, sevilmek nedir diye sorsan cevap veremem. Fotoğraf çekilirken benimle aynı karede olmamak için insanüstü bir çaba gösteren birine vuruldum ve yıllar geçmesine rağmen unutamadım. Geçmişimi, gençliğimi, inancımı gömdüm yaşamaya çalışıyorum. Alkole vermek masraflı olduğu için ben de kendimi kitaplara verdim. Bu dünya böyle bir yer. Senin benim hayal kırıklığı dediğimiz şeyi başkası mutfaktan su içmeye gider gibi gerçekleştiriyor.

• Like 2

кυвiŁαу, 2 dakika önce yazdı:

Abi 32 yaşındayım ve emin ol durumumuz hiç farklı değil. Aslına bakarsan altın oran kuralına tepki olarak doğmuşuz diyebilirim. Yani bizi tarif etmek için literatüre "Teneke Oran" adı altında yeni bir hesaplama sistemi getirilmeli. Fiziksel kusurumun yanında çocuk ruhlu olmam ve geç olgunlaşmam kayıplarımı daha da telafi edilemez hale getirdi. Ben ise bunlara ağlamak dışında bir tepki veremedim. Yaşama sevinci nasıl olur bilmiyorum meselâ, sevilmek nedir diye sorsan cevap veremem. Fotoğraf çekilirken benimle aynı karede olmamak için insanüstü bir çaba gösteren birine vuruldum ve yıllar geçmesine rağmen unutamadım. Geçmişimi, gençliğimi, inancımı gömdüm yaşamaya çalışıyorum. Alkole vermek masraflı olduğu için ben de kendimi kitaplara verdim. Bu dünya böyle bir yer. Senin benim hayal kırıklığı dediğimiz şeyi başkası mutfaktan su içmeye gider gibi gerçekleştiriyor.

O zaman da diyordum, hala daha diyorum; yaşadıklarımız gerçeğin ta kendisi, bir yerlerde benimle aynı şeyleri yaşayan insanların var olduğunu biliyordum. Bunu herkese anlatamazsınız...Anlamak istemezler, sizi karamsarlıkla suçlarlar, hatta psikolog bile tavsiye ederler (sorun sanki ruh sağlığımızla ilgiliymiş gibi).... Oysa sorun ne karamsarlıktı, ne rıuh sağlığıydı.Sorun yaratılanların bitmek bilmeyen mükemmeliyetçi beklentileriydi oysa... İyi adamların kaybettiği gibi, tipsizler de bu gerçeklerin nehrinde boğulup gidiyor işte.Yine "karamsarsın" diyecekler bana biliyorum :), ama dünyaya öylesine uğrayıp giden misafirler olarak göçüp gidecek ben gibiler....

Evet aslında yine bir düşündüm konusuna izin vermesek mi diye... :) Düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli insan. Forum kurallarına uyarak düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilirsin. Gerçi hanımlara biraz fazla yükleniyorsun,, yine kavga çıkmaz umarım... :)

• Like 1

Ben de hep kadınlar mutsuz diye düşünürdüm yani ilişkilerde hep kadınlar daha çok üzülür, erkekler daha yüzeysel bakarken kadınlar hep gelecek hayalleri kurar sevdiğini dünyanın merkezi haline getirir sonra aldatılır yada terkedilir ? Bugün bu düşüncelerim uçtu gitti hatta üzüldüm Kubilay ve mutsuz palyaço nun paylaşımlarına. Bu dünyada gerçekten ciddi adaletsizlikler var. Ama güzel kalpli insanlara Rabbim herzaman mutlaka ve mutlaka güzel kapılar açıyor bundan adım kadar eminim

• Like 2

Renan, 16 dakika önce yazdı:

Evet aslında yine bir düşündüm konusuna izin vermesek mi diye... :) Düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli insan. Forum kurallarına uyarak düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilirsin. Gerçi hanımlara biraz fazla yükleniyorsun,, yine kavga çıkmaz umarım... :)

Ben kendimi tanıyorsam senaryoyu size söyleyeyim; birileri umut vadeden sözler sarf edecek, ben de onları hayatı toz pembe görmekle eleştircem, onlar da "sen çok karamsarsın" diyecek ve ben de "karamsar değil, gerçekçiyim" diyerek kendimden somut örnekler vereceğim, onlar da genelleme yapma diyecekler. Konu uzayacak, benim deneyimlerimdeki keskinlik onları kızdıracak veeee :) 

Hem onlar çok üstüme geliyor, oysaki ben yaşadıklarımı dile getiriyorum. Onlara kalsa hep iç güzelliğe önem veren, altın orana bakmayan söyledikleri gibi tercihlerini yapanlar olarak adlandıracaklar kendilerini. Onlarda biliyor ki; 2+2=4 eder, kimse gözlerine ve aklına inanıp da bir tipsize meyletmezler gönüllerini 

Asli, 13 dakika önce yazdı:

Ben de hep kadınlar mutsuz diye düşünürdüm yani ilişkilerde hep kadınlar daha çok üzülür, erkekler daha yüzeysel bakarken kadınlar hep gelecek hayalleri kurar sevdiğini dünyanın merkezi haline getirir sonra aldatılır yada terkedilir ? Bugün bu düşüncelerim uçtu gitti hatta üzüldüm Kubilay ve mutsuz palyaço nun paylaşımlarına. Bu dünyada gerçekten ciddi adaletsizlikler var. Ama güzel kalpli insanlara Rabbim herzaman mutlaka ve mutlaka güzel kapılar açıyor bundan adım kadar eminim

İşte başlıyoruz :) 
Maalesef kimi kadınlar gerçeği bildikleri halde bunu karşı tarafın yüzüne söylemek istemiyor. Söylemekten çekinmeyin; kadınlar iç görünüşe önem vermiş gibi görünsede pratikte önem vermez diyin gitsin.

• Like 1

Üzülmeyin gençler, bir yerlerde sizi siz olduğunuz için sevecek birileri mutlaka vardır diyeceğim, Mutsuz palyaço kızacak bana... :)

• Like 1