Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Ev Dekorasyonunda Geri Dönüşümün Gücüyle Yapılan 4 Muhteşem Kendin Yap Fikri!...

Recommended Posts

Ev Dekorasyonunda Geri Dönüşümün Gücüyle Yapılan 4 Muhteşem Kendin Yap Fikri!

Geri dönüşümle evinizi dekore etmenin maddi ve manevi sınırı yoktur. Siz yeter ki yanınıza hayal gücünüzü almayı unutmayın.

Dresuar Yapın

Yoldan geçerken; inşaatı devam eden apartman, villa ve benzeri yerlerin önünde bulma ihtimaliniz olan paleti sakın orada bırakmayın!

İnternette de ikinci el olarak paletler çok uygun fiyata satışa sunuluyor. Elde zımpara kağıdı ile zımpara yaptıktan sonra bu ürün bambaşka bir hal alacak. Size en fazla minik bir harcamaya ve acıyan omuzlara mal olan paletiniz, odanızın ambiyansını tamamen değiştirecektir.

Zımpara işleminden sonra boya yapmayı ihmal etmeyin. Ardından dilerseniz üzerine ahşap bir parçayı sabitleyebilirsiniz. Paletin aydınlatmasında mum kullanmak mümkün olsa da; led ışıklandırma daha uzun ömürlü ve güvenli olduğu için tavsiye ediliyor.

image1.jpeg

Orta Sehpa Tasarlayın

Gelin bir büyük parça mobilya önerisinde bulunalım!

Yakılacak odunlardan bir ip ve belki bir cam yardımı ile orta sehpa yapalım. Hem çok şık görünsün, ahşabın yapısı gereği evinize sıcaklık katsın, hem de maliyeti çok düşük olsun. Eh siz istedikten sonra neden olmasın?

Yakacak satan yerlerden bulabileceğiniz odunları, kaç adete ihtiyaç duyduğunuzu tespit ettikten sonra sıralı olarak dizin. Konumlandırma işleminden sonra etrafını; jüt, urgan, ip yardımı ile sarın. Eğer ki istediğiniz düzlükte olmazsa ve sizi rahatsız ederse dilerseniz orta sehpanızın ölçüsüne göre cam da kestirebilirsiniz.

image2.jpeg

Minik Aydınlatmalardan Yararlanın

Aydınlatma konusunda piyasada çok fazla çeşit olsa da kendi yapımınızın yerini tutmaz.

Özellikle çok basit, çalışma masanızın ya da yan sehpanızın üzerinde değerlendirebileceğiniz minik bir abajur görüntüsüne sahip bu aydınlatma şarap kadehinden yapılmaktadır.

Evinizde bulunan şarap kadehinizin üzerine, yağlı kağıdı merdiven gibi katlayıp sarın. Uçlarından birleştirin ve yapıştırın. Sonrasında ise kadehin içerisine su koyup tealight mumlardan yerleştirin.

Evinizde bu ürünler varsa; abajuru neredeyse sıfır maliyet ile yapmış olacaksınız.

image4.jpeg

Dekoratif Objelerle Evinize Renk Katın

Kendin Yap (DIY) projesi kapsamında yapabileceklerinizin sınırı yok. Bu yazımızda bizim hoşumuza giden; yapımı da çok basit olan ahşap mandallardan saksı ve mumluklar oldu.

Herhangi bir konserve kutusunun etrafını ahşap mandallarla tutturduktan sonra (isterseniz boyayabilirsiniz) mumluğunuz veya saksınız hazır hale gelecektir.

Projelerin sonuna gelirken vurgulamak istediğimiz şey; aslında çok şık ve güzel dekorasyon ürünlerinin çok pahalı fiyatlara alınmasına gerek olmadığı. Evinizde zaten olan ya da çok kolay, uygun bir şekilde temin edeceğiniz materyallerle çok şık ve güzel ürünler ortaya çıkarabileceksiniz. Bunun için internet engin bir bilgi kaynağı. Yeter ki hayal gücünüz bol olsun!

image3.jpeg

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...