Jump to content
Sign in to follow this  
Asli

Plan Yapmak

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar

chat bölümüne yazmıştım 2 hafta kadar önce bilet aldım Türkiye ye gelmek için yaz tatiline diye. O gün babamla da konuşmuştuk bir sürü plan yapmıştık. O konuşmadan tam 1 hafta sonra benim güzel babam eczaneye çıkışı kalp krizi geçirmiş😔 Hiçbirimizin haberi yok. Ambulans çağırmışlar tam 25 dakika kalp masajı yapmışlar. O gün bugün babam yoğun bakımda yatıyor uyanmıyor😢 63 yaşına yeni basmıştı. Oldukça bakımlı hayat dolu bir adamdır benim babam. Mahallesindeki bütün kedileri köpekleri özel mamalarla beslerdi hatta yağmur yağdığında yola çıkan salyangozları eliyle kenara alır kedi mamasını ezip toz haline getirip salyangozlara yedirirdi ah benim merhametli babam😔 olay günü saat farkından dolayı henüz yataktaydım ve annemi babamı rüyamda görüyordum. Annem bir koltukta babam bir koltukta oturuyordu sonra birden babamın oturduğu koltuğun altından simsiyah upuzun bir yılan çıktı ve direk babama baktı. O an annem kendini attı ve yılanın kafasını tuttu. Çığlıkla uyandım. Hemen babamı aradım. Telefona çıkar kişi canlandırma yapıyoruz dedi😔 Dünya sanki yıkıldı altında kaldım. İlk uçakla Türkiye’ye geldim. Tam 13. Gün. Babam uyanmadı. Ama o kupkuru topraktan sulu sulu karpuzlar kavunlar yaratan Rabbim elbet benim babama da can verecek ondan ümidimi hiç kesmiyorum doktorlar her ne derse desin. Allah böyle acıyı kimselere vermesin en kıymetlim gözümün önünde bir nefes alabilmek için çırpınıyor gözleri tavana bakıyor yanaklarına yaşlar akıyor. Doktorlar bilinçsiz diyor ama onun gözyaşları süzülüyor. Yalvarıyorum saatlerce bir kez gözünü bana çevirip bakamıyor 😔

çok acı çekiyoruz adeta ateşler içinde yanıyoruz günlerdir. 

Hiçbirşey için plan yapılmayacağını bir kez daha öğrendim. Nolur plan yapmayın. Herşeyin hayırlısını isteyin. Yaradanı unutmayın. 

uzun oldu farkındayım ama acı insanı söyletirmiş😢 Dağlara tırmanıp haykırmak istiyorum babam uyansın diye. 

Hakkınızı helal edin arkadaşlar Allah’a emanet olun hepiniz

Aslı

• Like 1

Allah acil şifalar nasip eylesin. 

İnsanın içine doğuyor işte anne baba vatan hasreti ne dersen de hepsi boş. Ateş düştüğü yeri yakar derler ya öyle işte.

Baban daha genç atlatır inş. İçinizi ferah tutun. Dua ettim. 

Sorma 😔 İlk defa bu sefer böyle tedirgin davrandım yerimde duramıyordum bir an önce bilet aldım kendi kendime nerden bileydim babama geleceğimi😔😢

Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim 

Kesinlikle baban iyileşecek, sadece umudunu yitirme ve dua et, birde duygularını burada paylaş normal hayatında kimseyle paylaşıp kimsenin negatif konuşmalarına maaruz kalma.

Asli, 13 dakika önce yazdı:

Kaybettim babamı 😔😢

Basiniz sagolsun üzüldüm Allah taksiratini affetsin. 

Başınız sağolsun. Rabbim sabırlar versin. Allah rahmet eylesin.