Jump to content
Sign in to follow this  
berresu

Avustralya

Recommended Posts

Avustralya hükümeti, 2015 yılında aldığı, beş yıl içinde başıboş gezen 2 milyon kediyi ortadan kaldırma kararına sadık gözüküyor.

Amerikan New York Times gazetesinin geçen hafta içinde yayımladığı makaleye göre Avustralya hükümeti, nüfusu 2-6 milyon arasında değişen başıboş kediyi öldürmek için zehirli sosis yöntemini kullanıyor.

Avustralya, 2020'ye kadar milyonlarca kediyi öldürmek için 1080 adı verilen bir zehrin sürüldüğü kanguru eti, tavuk yağı, bitki, ot ve baharatları havadan karaya atarak kedileri öldürmeyi amaçlıyor.

Gazeteye göre uçaklarla kedi nüfusunun yoğun olduğu yerlere atılan bu yemleri yiyen kediler 15 dakika içinde hayatını kaybediyor.

Hayvan hakları örgütü PETA'ya göre bu yöntem oldukça 'acımasız'.

Alıntı 

Kedilere eziyet eden iflah olmaz, ama yangınlarda başka milyonlarca hayvancikda öldü. Bu haber aklıma gelince ahanda demekki cezalarını buldular o kadar üzülmeye gerek yok dedim ama o kadar yanan hayvani düşününce kafam karıştı. Sizde yorum yapın.

• Like 2

Bugun bi yazida cok sayida deveyi de kurakliga neden oluyorlarmis diye katledeceklerini okudum. 

• Sad 1

Geçen sene bizim de çok sayıda ormanımız yandı, çok sayıda canlı öldü. Kesilen ağaçları, zehirlenen toprakları şunları bunları es geçiyorum. Masum onca can ölünce cezamızı bulmuş mu olduk.Şu an dünyanın pek çok yerinde orman yangını var. 

Avrupada da aynı şey yapılıyor, barınağa gelen hayvanlar birkaç gün içinde sahiplenilmezse uyutuluyor. Türkiyede de farklı değil, barınaklarda açlıktan ölüyorlar ya da dağa ormana bırakılıyorlar, orda hayvanlar ya soğuktan donuyor ya açlıktan ölüyor. Onları beslemek için insan üstü çaba sarfeden gruplar var, bir parça vicdan sahibi olan herkesin takip etmesini tavsiye ederim. 

Bireysel olarak insanların yaptığı eziyetleri ve pek çok insanın tepkisiz kalmasını da es geçiyorum.

Avustralya sadece bunu açık açık yaptığı için insanlar tepki gösteriyor anlayacağınız. Benim tek bir fikrim var bu konuda, tüm bu canlar insana emanet edilmiştir, merhamet etmeyen merhamet beklemesin

• Like 1

AYLİN, 49 dakika önce yazdı:

Geçen sene bizim de çok sayıda ormanımız yandı, çok sayıda canlı öldü. Kesilen ağaçları, zehirlenen toprakları şunları bunları es geçiyorum. Masum onca can ölünce cezamızı bulmuş mu olduk.Şu an dünyanın pek çok yerinde orman yangını var. 

Avrupada da aynı şey yapılıyor, barınağa gelen hayvanlar birkaç gün içinde sahiplenilmezse uyutuluyor. Türkiyede de farklı değil, barınaklarda açlıktan ölüyorlar ya da dağa ormana bırakılıyorlar, orda hayvanlar ya soğuktan donuyor ya açlıktan ölüyor. Onları beslemek için insan üstü çaba sarfeden gruplar var, bir parça vicdan sahibi olan herkesin takip etmesini tavsiye ederim. 

Bireysel olarak insanların yaptığı eziyetleri ve pek çok insanın tepkisiz kalmasını da es geçiyorum.

Avustralya sadece bunu açık açık yaptığı için insanlar tepki gösteriyor anlayacağınız. Benim tek bir fikrim var bu konuda, tüm bu canlar insana emanet edilmiştir, merhamet etmeyen merhamet beklemesin

Aylin yanılıyorsun ülkede bazı kedi köpek barınakları var birkaç şehirde hemde Silivri ,  Eskişehir de de ve daha var bunlar aklımda kalanlar bu işi canla başla duyarlı vatandaşların bağışlarla geçinen hayvanseverler çoğu yerde sesini duyurmaya çalışsalar dahi belediyeler sahip çıkmıyorlar youtuber abdulkerim kutlu var ona herkesin destek çıkmasını isterim whatsapp nosu da yazıyor isterseniz mama da gönderebilirsiniz hatta bizzat ziyaret edebilirsiniz kendisini. Eskişehirdeki genç te kendisini adayan biri youtubtan bulabilirsin

• Like 1

Cangirl, ya yazdığımı okumadınız ya anlamadınız, boşuna alıntılamışsınız. Zaten emin olmadığım konuda yorum yapacak kadar akıl ve edep yoksunu olduğumu düşünmüyorum.Normalde cevap yazma gereği duymazdım ama masum canlar söz konusu ve bu konuda pembe bir tablo görmek istiyorsanız görmezden gelebilirsiniz çoğu insan gibi.

Bakınız;  alıntıladığınız yazımın 3.paragraf 4.satırında "barınak", aynı paragrafın son cümlesinde de yaniii 3. paragraf yine "bu konuda çalışan gruplar" yazıyor. 

Kaldı ki bu ülkedeki ilk hayvan barınağı oturduğum semtte açıldığı için konuyu youtube ve hatta internet daha ortada yokken de biliyordum. Hatta size şöyle bir örnek vereyim, bu çok güzide barınakların yeni filizlenmiş mercimek kadar beyni olmayan kıymetli çalışanları, birkaç sene önce 10 günlük tatile çıkarken barınağı kitleyip gitmişlerdi ve barınaktaki hayvanların çoğu açlık ve susuzluktan ya da birbirlerine saldırarak, kendi pisliklerini içinde ölmüşlerdi. Daha çok örnek var ama sabah sabah yazmak istemiyorum. 

Bu konuda samimi olarak çalışanların çoğunu zaten biliyorum, ama çoğu vitrin önünde değil ve gazla da çalışmıyor.

Dün haberlerde söyledi, hangi ülkeydi o, onbin deveyi öldüreceklermiş. Suları kirletiyormuş develer. Hey insanoğlu hey, canını vermiş de üzerinde hak sahibi olmuşuz gibi...

Ivy, 12 saat önce yazdı:

Bugun bi yazida cok sayida deveyi de kurakliga neden oluyorlarmis diye katledeceklerini okudum. 

Avustralyaymış, yine Avustralya...

Hayvanların acı çekmelerine, katledilmelerine dayanamıyorum...

• Like 1