Jump to content
Sign in to follow this  
Renan

Sağlık Problemlerini Gideren Çok İyi Bildiğimiz 10 Gıda...

Recommended Posts

Sütün içine limon sıkınca süt ekşiyor hemen.

Sütün içine limon, sirke sıkarak peynir yapıyorlar şimdi. Lezzetini pek sevmedim, ayrı ayrı içmek ve belli saat aralıklarında olmalı. Yoksa gün boyu ağzına tuhaf tadlar geliyor. 

• Like 1

Yaa :( Üzüldüm şimdi. Ben de kas ağrısı çekenlerdenim. Kas yırtılması var kolumda. Çare buldum diye sevinip paylaşmıştım... :(

• Like 1

Geçmiş olsun. Aklımda, böyle bir konu bulursam veya öğrenirsem paylaşırım. 

Soğuk yenirse belki tadı güzelleşir. 

Ben kekik suyunun içine süt katarak içiyordum sonra limon sıktım ekşidi içemedim. Meğer limon hemen ekşitiyor. 

Bende sarmısak ezip süte karıştırıp içilecek diye yazı okudum kemikleri, kasları güçlendiriyor nefesi açıyor vs. Ne derece doğru onu bilmiyorum. 

• Like 1

Bir kez deneyeyim bakalım nasıl olacak...

• Like 1

Limon zeytin mucize yiyecekler bana göre. Zencefil limon sarımsak da efsane. Konuyla alakasız ama asyanın vazgeçilmez bir sosu olan sos tarifi vereyim size. Enfes bir tat.  Bir kibrit kutusu kadarTaze zencefili soyup sarımsak dişi kadar küçültün ve havana atın,  bir baş sarımsağı soyun ve havana atın, taze acı cin biber kırmızı yeşil farketmez onu da havana atın, iki tatlı kaşığı kaya tuzu ekleyip iyice dövün. Tabağa aktarın ve içine limon sıkın. Karıştırın. Bu sos et balık yemeklerine ve ayrıca haşlanmış sebzelere çok yakışıyor. Brokoli ile efsane. Dolmalarla bile efsane oluyor. Ben sürekli yapıyorum artık.