Jump to content
PALAUDIS

Arap Paganizmi ve Putperest İbadetleri

Recommended Posts

serbest, 4 saat önce yazdı:

Nuh tufanı için bölgesel olduğunu yazdım iyi okumamış sin.

Tevrat babil sürgünü öncesi ve sonrasında tahrip edildi.sumer efsaneleri kitabi etkiledi.Davut ve Süleyman As hakkındaki tevrat bölümleri değişmiştir. 

İbrahim as soyundan gelen peygamberler olduğu gibi diğer milletlerden olan peygamberlerde o dönemde mevcut.hz peygamberden az önce yaşayan Arap asıllı biri hadislerde geçmiş 

Nacal tabletleri ortada yok neyı araştırılsin.sumer yalanları boş masallarımi esas alınacak.İbrahim as buyük ihtimal sumer in ur kentinde doğdu .

Ebla tabletlerinde geçen İbrahım İsmail meselesi gerçekleri ortaya çıkaracak. 

Parça parça okuyarak cevapladığım için oldu o tufan olayı, silmeye de gerek görmedim. Çünkü Kubilay da bahsetmiş, o gemiye her hayvandan bir çift alındığı masalını kabullenemiyorsunuz! Kendin diyorsun bölgesel diye. ama her hayvandan bir çift masalını canhıraş savunmak zorundasın. Çünkü kutsal kitabında yazıyor değil mi? :) Tazmanya şeytanından bir çift bulması mesela ne kadar saçma olur değil mi?

Tevrat değişti ise kuran neden alıntılandı?

Tevrat ve incil değiştirildiği savunuyorsan Ali İmran suresi 3. ve 4. ayetlerinin yalan olduğunu savunuyor oluyorsun!

Kuran

Ali İmran Suresi 3 ve 4. Ayetler;

Hamdi Yazır; "O, sana kendisinden öncekileri tasdik edip doğrulayan bu kitabı hak ile indirdi. Daha önce insanlara hidayet olarak Tevrat'ı ve İncil'i de yine O indirmişti.. Evet bu Furkan'ı da O indirdi. Gerçek şu ki, Allah'ın âyetlerini inkâr edenler için çetin bir azap vardır. Allah çok güçlüdür, intikamını alır."

Diyanet Meali; "O, sana Kitab’ı hak ve kendisinden öncekileri doğrulayıcı olarak indirdi. O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti. Furkan’ı da indirdi. Şüphesiz, Allah’ın âyetlerini inkâr edenler için şiddetli bir azap vardır. Allah, mutlak güç sahibidir, intikam sahibidir."

Süleyman Ateş Meali; "Sana Kitabı gerçek ile ve kendinden öncekini doğrulayıcı olarak indirdi, Tevrat ve İncil'i de indirmişti."

Yaşar Nuri Öztürk Meali; "O, sana Kitap'ı, önündekileri tasdikleyici olarak hak bir yoldan indirdi. Tevrat'ı ve İncil'i de indirmişti."

Ayetler açık şekilde değişmediğinin kanıtıdır! Kuranda tevratı ve incili tasdiklediği ve gerçek olduklarını yazar! 

Ama sen değiştirildiğini savunuyorsun ki ben ve benim gibileri yalancı durumuna düşürmek zorunluluğu hissediyorsun. Ama bak sana Kuran ayetleri ile cevap veriyorum. Bir nevi kendi silahınla vuruluyorsun :) Değiştirildiğini öne sürdüğün tarih 1000 sene öncesinden ve Kuran ile Tevrat karşılaştırmalarında ise benzerliklerin yazılı olduğu, hatta bunları ilahiyatçıların bile kabullendiği ortadadır. Kİ zaten yukarıdaki ayetler birebir Tevrat ve incilin değiştirilmediğini savunur ve doğrulayıcı olarak (Tamamlayıcı) gönderildiğini yazıyor!

Tanrı değiştirilmediğini üstüne basa basa yazdırmamış mı? Yoksa bunları Musevileri ve Hristiyanları İslamiyete çekmek için Muhammedden sonra yazılmış (değiştirilmiş) olamaz mı? Çünkü bilindiği gibi Muhammed yaşarken Kuran/Furkan bir araya hiç getirilmedi! Muhammed'in ölümünden sonra bir araya getirildiği herkesçe bilinir. Osman döneminde mushafların toplandığı ve yakıldığı bilinmektedir.

En basiti ile Kabe'nin de Allah tarafından korunduğunu öne sürersiniz! Ama bakalım tarih bu konuda ne diyor! 1. Emevi kuşatmasında yani 683 yılında tamamen, 2. Emevi kuşatmasında da kısmet tamir edildiği İslam tarihinde geçer. Olayın aslı şu şekildedir. Emeviler Mekke surlarına dayanır ve mancınıklar ile saldırırlar. Peki mekke surları nerede, neden hiç bir kalıntı bulunamamıştır bu konuda :) yoksa bilinen Mekke bilinen Mekke değil mi? Mecca yerine Becca olmasın.. Neyse bu konu daha derin bunu ayrı tartışırız. 

Alıntı

Enam 115. ayeti;

"Rabbinin sözü hem doğruluk hem de adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek kimse yoktur. O her şeyi işitmekte, her şeyi bilmektedir."

Hicr 9. ayet;

"Kesin olarak bilesiniz ki bu zikri (kitabı) kuşkusuz biz indirdik ve onu mutlaka koruyan da yine biziz."

Yukarıda ki ayetlerde ise Kuranın korunması ile ilgilidir! Peki Kuran Muhammed döneminde bir araya getirilmediğine göre! Bu ayetleri kimler nasıl eklemişlerdir! İşin ilginci "Koruyan da biziz" cümlesidir. Allah mı koruyor? veya başkaları mı? mesela ayeti yazanlar... ne dersin? 

----------------

İbrahim soyundan olmayan hangi peygamberler var? 124bin peygamber deniliyor. ama 25 tanesinin adı kuranda geçer. Peki Kurana göre Dünya ne zamandır var? hadi kurana göre hesaplamayalım :) çünkü 4 5 bin yıl kadar geri gidebiliyor. Göbekli tepeyi ee alalım 12bin yıl!

Hesaplıyoruz şimdi; 12000 - 1400 (Muhammed'den sonrasına gerek yok çünkü son peygamber o!) = 10600 yıl! 

10,600 x 365 =3,869,000 gün

3,869,000 gün  / 124,000 (peygamber) = 31.20 gün başına 1 peygamber düşüyor. Ama kurana göre hesaplarsak 4 gün başına 1 peygamber düşüyor.

Ve anlamadığım 124bin peygamber göndermeye ne gerek var ki? Yani insanoğlu bu kadar anlayışsız ise neden uğraşmış? Son semavi olarak geçen dinin kitabı 1400 senedir oyalıyor insanları.. Ve şu peygamberlerin gösterdikleri mucizeler neden kamera yokken gerçekleşmiş ama şimdi gerçekleşmiyor? 

------------

Bu kadar örneğe göre senin sümer, naacal, ebla, ölü deniz parşömenleri masaldan ibaret ise bize göre de dinsel kitaplar masaldan ibaret. Çünkü yazdıklarım ortada ve aşikar. herkesin araştırıp bulabileceği yazılar! İbrahim peybamberden bahsediyorsun ama karısını kardeşi gibi gösterip firavuna sunan bir peygamber olduğunu dahi bilmiyorsun! Mesela araştırman için kaynakta vereyim sana: Buhari, Enbiya 8; Müslim, Fezail 154 Buhâri,"Büyü'", 100; "Hibe", 26, 28 ....Sen tanrı olsan ve her şeyi bilsen bu insana verir misin peygamberlik?

------------

hacersş, 2 saat önce yazdı:

Ben kendi adıma hepinize teşekkür ederim. Ön yargılarımızı, dayatmalarımızı bırakmalıyız. Bil bilgidir neticede güzel bilgiler olunca. Öğrenmenin yaşı yoktur. 

Rahmetli babam torunlarımdan bile kıymetli bilgiler öğreniyorum demişti. Bende sizlerden kıymetli bilgiler öğreniyorum ve araştırma yönümün eksik olduğunu veya öğrenmeye meraklı olmadığımızı anladım. 

Teşekkür ederim devamını beklerim. 

Ha bunlar bize gerekli mi, gerekli tabi geç bile kalmışım. 

Hiç önemli değil ablacım. İslamın "Sorgulayamazsın" dayatmasını aştığınız zaman gerçeği göreceksiniz. Aman dinden çıkarım araştırmayayım derseniz zaten dayatılan dinsel diktayı benimsemiş olursunuz. Bilim insanlarına aman ne güzel araştırıyorlar buluyorlar diyip kutsal kitabını dahi Türkçe okumayan bir topluluk var bu ülkede. Bırak diğer semavi din kitapları ile karşılaştırma yapmayı!

• Like 1

Siz diyeceğim allaha inanmıyorsun diye manasını anlamadığın atıp tuttuğun konularda boş boş al yapıştır yapıp bizlerdemi Allahı inkar etmemizi istiyorsun.

Köpek sahibine itaat eder.köpek kadar olamamak budur işte. ...

Edited by serbest

serbest, Bir saat önce yazdı:

Siz diyeceğim allaha inanmıyorsun diye manasını anlamadığın atıp tuttuğun konularda boş boş al yapıştır yapıp bizlerdemi Allahı inkar etmemizi istiyorsun.

Ayetlerin mânâsını anladığı zannedilen kişilere biat / itaat etme kültürü yüzünden İslâm coğrafyası iti bağlasanız durmuyacak hale geldi ama sizin önem verdiğiniz tek konu Allah'ı inkâr ya da kabul etmek öyle mi?

• Like 2

кυвiŁαу, 4 saat önce yazdı:

Ayetlerin mânâsını anladığı zannedilen kişilere biat / itaat etme kültürü yüzünden İslâm coğrafyası iti bağlasanız durmuyacak hale geldi ama sizin önem verdiğiniz tek konu Allah'ı inkâr ya da kabul etmek öyle mi?

Biat edip belasını bulanlar var.mesele biat kültürü değil. Allah herkese iman nasip etmez.ettiğini zanneder aradığını başka yerlerde arar bulur bulamaz.ameller niyete göredir orası başka mevzu.

Kuranı Kerimin elimizdeki halinde son süresi nas suresidir. Bu sürenin son ayeti insandan ve cinden der kitabı sona erdirir.

Şeytanın insan ve cin formu vardır. Bunlar vesvesul hannastir.din gününün sahibi olan Allah hepimizi bunlardan korusun.

serbest, 15 saat önce yazdı:

Kimseyi dinden veya Allaha olan inancından ayırma gibi bir niyetim yok. Manasını anlamayan ben değil sensin ki verdiğim Kuran ayetlerine, İslam tarihinden kaynaklara ve matematiğe bile cevap vermeyecek yapıdasın ki "kopyala yapıştır" diyip geçmişsin içeriğini hiç araştırmadığın ezbere yazıp çizdiğin çok belli. Ve eminim inandığın dinin kitabını sadece ezbere okumuşsun (ki bunu bile yaptığına inanmıyorum!). Kuantum gibi düşün. bakarsan oradadır. bakmazsan yoktur! daha islamın ne olduğunu dahi bilmiyorsun. Oysa islamın şartları bile Muhammed öldükten sonra tasarlanıp ortaya atıldı ve kabul ettirildi. 

Veda hutbesinde 100bin kişinin olduğu rivayet edilen bir peygamberin cenazesine 17 kişinin olması bile size ilginç gelmez! Ve körü körüne biat kültürü ile şudur budur diye ahkam kesersin! Yazık. Kendini tasmalanmış bir köpek olarak görüyorsan bu senin sorunun. Bu beni veya benim gibi düşünenleri inan hiç bağlamaz. Çünkü o güvendiğiniz Suudi arabistan bile Kuranın 300 ayetini değiştirdi! o tasmayı gevşetmiş oldu! bu devre göre uyarladılar kuranı! Tabi bundan haberiniz bile olmayabilir. 26 ocak günü haber kanallarına düşen bu bilgiyi araştırın :) Hani sizin Allah Kuran'ı koruyordu ya o bakımdan yani!

Cevap vermekten kaçmayı bırak. Yukarıda sana bolca kaynak verdim bir tanesini bile araştırmadan saldırmak seni daha da küçültür. Çünkü bilmediğin olayları araştırman gerekli ki karşımda durabilmelisin.

• Like 1
  • Thanks 1

Yıpratıcı olmayalım lütfen. Müslüman lıkta kalp kırmak günahtır. Belkide dini savunacak bilgiler arıyor tutunacak bir dal bulamıyor, bizlerde körü körüne inandığımız için set koyuyoruzdur. Hemen en basitinden senin dinin sana benim dinim bana diye noktayı koyuyoruz.

Gerçekten bilginiz varsa paylaşın seve seve okur bilgileniriz. 

Gerçekten kalp kıran insanların yüzünden

ha sevap işlediler o ayrı

Kuranı kerimi abartısız 50 kere Türçesini okudum, benimde içime sinmeyen olaylar ve tarihler var sıralamada,

Günahamı giriyoruz o zaman. Esas öğrenmediğimiz için günaha giriyoruz. Tövbe tövbe.... 

Ben kabul ediyorum gerçekten bilgim yok. 

@PALAUDIS bu bilgileri paylaştı diye biz dinden imandan mı olduk lütfen,
Abdest timizi alıp namazımızı kılıyoruz çok şükür, Kuranımızı ve peygamberimizide biliyoruz çok şükür, yazdığı paylaştığı yazılardan çok ta faydalanıyoruz çok şükür. Kafamda mukayese ediyorum. 

@PALAUDIS paylaştı diye dinden de dönmedik. Kendimizi bilen insanlarız. 

Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.
Mevlâna

Müslümanlık ta kırıcılık inciticilik yoktur hep kazanma derdindeyiz neticede insan evladıyız hurafelere kapalıyız sadece. 

Müslümanız Elhamdülillah

Köpekte sevimli hayvandır, benzetmede mükemmel ha!!!!! 

Edited by hacersş
  • Like 2

PALAUDIS, 3 saat önce yazdı:

Kimseyi dinden veya Allaha olan inancından ayırma gibi bir niyetim yok. Manasını anlamayan ben değil sensin ki verdiğim Kuran ayetlerine, İslam tarihinden kaynaklara ve matematiğe bile cevap vermeyecek yapıdasın ki "kopyala yapıştır" diyip geçmişsin içeriğini hiç araştırmadığın ezbere yazıp çizdiğin çok belli. Ve eminim inandığın dinin kitabını sadece ezbere okumuşsun (ki bunu bile yaptığına inanmıyorum!). Kuantum gibi düşün. bakarsan oradadır. bakmazsan yoktur! daha islamın ne olduğunu dahi bilmiyorsun. Oysa islamın şartları bile Muhammed öldükten sonra tasarlanıp ortaya atıldı ve kabul ettirildi. 

Veda hutbesinde 100bin kişinin olduğu rivayet edilen bir peygamberin cenazesine 17 kişinin olması bile size ilginç gelmez! Ve körü körüne biat kültürü ile şudur budur diye ahkam kesersin! Yazık. Kendini tasmalanmış bir köpek olarak görüyorsan bu senin sorunun. Bu beni veya benim gibi düşünenleri inan hiç bağlamaz. Çünkü o güvendiğiniz Suudi arabistan bile Kuranın 300 ayetini değiştirdi! o tasmayı gevşetmiş oldu! bu devre göre uyarladılar kuranı! Tabi bundan haberiniz bile olmayabilir. 26 ocak günü haber kanallarına düşen bu bilgiyi araştırın :) Hani sizin Allah Kuran'ı koruyordu ya o bakımdan yani!

Cevap vermekten kaçmayı bırak. Yukarıda sana bolca kaynak verdim bir tanesini bile araştırmadan saldırmak seni daha da küçültür. Çünkü bilmediğin olayları araştırman gerekli ki karşımda durabilmelisin.

Herşeyi birsen biliyorsun.1400 senedir milyarlarca müslüman gerizekalı. 

Soytarılık şeytanlık yapılacak yer değil. Arapçayı bilmediğin için başkalarının sapık tezlerini ilim biliyorum diye buraya yapistiriyorsun.

1 ayetin tefsiriniyapabilecek ilmin yok burda ulemalik tasliyorsun. 

İt ürür kervan yürür 

Palaudis benim esimdir burda bilmeyen biri oldugunu sanmiyorum.Su zamana dek konusuna girip yorum yapmadim. Ibadetler kul ile Allah arasindadir. Bes vakit namazimi kılıyorum ve bu ibadet sirasinda bebegimize babasi bakiyor ki zorlanmiyim diye. Eger dinden cikarmak dusuncesi olsaydi en basta benim yani eşinin ibadetine karisirdi bu biiir.

Ayrica bilmem bilirmisiniz tüm peygamberlerin icinde Ibrahimin imani ayri onem tasir cunku sorgulayip iman etmistir Allaha, körü körüne değil bu da iki.

1400 senedir sorgulayan ve cevaplarini alan muslumanlar da var sorgulamadan a tü gunah deyip biat edenler de

Allah cumlemizi sorgulayip imanini saglamlastiranlardan eylesin

• Thanks 1

serbest, Bir saat önce yazdı:

Herşeyi birsen biliyorsun.1400 senedir milyarlarca müslüman gerizekalı. 

Soytarılık şeytanlık yapılacak yer değil. Arapçayı bilmediğin için başkalarının sapık tezlerini ilim biliyorum diye buraya yapistiriyorsun.

1 ayetin tefsiriniyapabilecek ilmin yok burda ulemalik tasliyorsun. 

İt ürür kervan yürür 

25 tane tefsirci yalancı yani 🤣 Diyanetin sitesinden yararlan bakalım bir defa araştırma iç güdün olsun. bir kere!

Sağa sola saldırıp hakaret etmek sadece senin gibi bir müslümana yakışır, çünkü senin inandığın dinde kafirleri öldür bile diyor :) Arapçayı bilmediğin demişsin de kendin ulemasın sanki! 25 kişi Türkçeye çevirmiş onlara bile yalancı diyorsun! Daha verdiğim ayetlere dahi cevap verebilecek kapasiten yok açıp bakmıyorsun bile. Burada zekasına güvendiğim bir çok insan "Acaba bu neyden bahsediyor verdikleri örnekler gerçek mi" diye açıp internetten bakıyor ama sen onların içinde değilsin! Benim verdiğim hiç bir örneği yalanlayamazsın çünkü tek tek araştırılıp bulunan ve teyit edilen şeyler! Kuran, Siyerler, Sahih hadisler, İslam tarihi vs vs hepsi tek tek inceleniyor! Tek tek karşılaştırılıyor! Tevrat değişti diyorsun ama kuran koruyor diyor. Onu dahi kabullenemiyorsun ama :) 

Bu arada benim kervan senin gibiler olsa da yürüyor! masallarınız tek tek çöküyor! 

Senle konuşma bitmiştir. Senin seviyene inecek ve kafa patlatacak vaktim yok şu dakikadan sonra istediğin gibi yazıp çizebilirsin. hakaret içeren yazılarını raporlar geçerim!

Ivy, 47 dakika önce yazdı:

Palaudis benim esimdir burda bilmeyen biri oldugunu sanmiyorum.Su zamana dek konusuna girip yorum yapmadim. Ibadetler kul ile Allah arasindadir. Bes vakit namazimi kılıyorum ve bu ibadet sirasinda bebegimize babasi bakiyor ki zorlanmiyim diye. Eger dinden cikarmak dusuncesi olsaydi en basta benim yani eşinin ibadetine karisirdi bu biiir.

Ayrica bilmem bilirmisiniz tüm peygamberlerin icinde Ibrahimin imani ayri onem tasir cunku sorgulayip iman etmistir Allaha, körü körüne değil bu da iki.

1400 senedir sorgulayan ve cevaplarini alan muslumanlar da var sorgulamadan a tü gunah deyip biat edenler de

Allah cumlemizi sorgulayip imanini saglamlastiranlardan eylesin

Sağol Kızımın Annesi ❤️ Ama araştırmayan vasıfsızları iyi sorgularım bilirisin! Ve biliyorsun ki bir çok araştırmayı seninle beraber yaparız ve mukayese ederiz ne nedir ne değildir diye! Bir çok Prof diye ortada gezen zevat sorduğumuz sorulara cevap dahi veremiyorken burada boş yere tartışıyoruz aslında :) 

Kureysi Arapça bilmediğiniz için 500 tefsir okusanız boş. Arapça'da 1 nokta anlam değiştirir. Önden gelen kelime anlam değiştirir. Türkçe deki yüz kelimesi gb 1 kelime 100 mana verir.mecazi manalar vardır. 

Adam 1400 sene önce tefsir yapmış 100 sene önce başka biri tefsir yapmış arada fark var.zaman geçtikçe hikmetler ortaya çıktıkça tefsir değişir. 

Allah dileşeydi herkez iman ederdi.bazılarına şeytanı musallat etti.şeytan onu ilimle kandırdı. Şekil a daki gb Karun gb firavun gb

Bildiğinin alimi bilmediğinin zalimi eyledi