Jump to content
PALAUDIS

Arap Paganizmi ve Putperest İbadetleri

Recommended Posts

Kuran zaten Arapça yazılmadı Aramca yazıldı! Arapçaya çevrildi.

Şu anda dünya üzerinde en eski kuran Dr. Gerd-R Puin'in Yemen San'a da bulduğu parşömenlerdir. 1. Velid yani 6. halife zamanından günümüze kalan parşömenler Aramca yazılmıştır! Kahire metni arasında çok büyük farklar var! mesela noktalama olmadığı için her kelime bir çok anlama gelebiliyormuş! 

Evet yüzlerce çeşit arapça (lehçe/yöresel dil) vardır. 70 huri yerine birer salkım kristal berraklığında üzüm verileceği yazıldığına inanmazsın mesela aynı cümle böyle çevriliyordu aramca da!

Erkeğin egemen olduğu coğrafyada 1 salkım üzüm için mi ibadet yapılmasını beklersin yoksa 70 huri için mi? sen olsan nasıl etkilerdin toplumu :) 

Bu arada Arapçayı bilmediğimi savunuyorsun ama sen Türkçeyi düzgün kullanmıyorsun  yazık!

PALAUDIS, 14 saat önce yazdı:

Kuran zaten Arapça yazılmadı Aramca yazıldı! Arapçaya çevrildi.

Şu anda dünya üzerinde en eski kuran Dr. Gerd-R Puin'in Yemen San'a da bulduğu parşömenlerdir. 1. Velid yani 6. halife zamanından günümüze kalan parşömenler Aramca yazılmıştır! Kahire metni arasında çok büyük farklar var! mesela noktalama olmadığı için her kelime bir çok anlama gelebiliyormuş! 

Evet yüzlerce çeşit arapça (lehçe/yöresel dil) vardır. 70 huri yerine birer salkım kristal berraklığında üzüm verileceği yazıldığına inanmazsın mesela aynı cümle böyle çevriliyordu aramca da!

Erkeğin egemen olduğu coğrafyada 1 salkım üzüm için mi ibadet yapılmasını beklersin yoksa 70 huri için mi? sen olsan nasıl etkilerdin toplumu :) 

Bu arada Arapçayı bilmediğimi savunuyorsun ama sen Türkçeyi düzgün kullanmıyorsun  yazık!

Kardeşim, Dr. Gerd Rüdiger Puin'den bahsederken adına yazılmış kurgusal özür mektubunu atlamasan iyi olur. Cevap diye karşına gelme ihtimali çok yüksek çünkü. :)

• Like 1

Kuranı kerim aramice yazılmış. Baban mı yazdı yanındamıydın yazılırken. Hz.Muhammede olan kininiz o kadar büyük nasil iftira edeceginizi sasirdiniz.Müslüman mahallesinde salyangoz satmak buna denir.

serbest, 3 saat önce yazdı:

Kuranı kerim aramice yazılmış. Baban mı yazdı yanındamıydın yazılırken. Hz.Muhammede olan kininiz o kadar büyük nasil iftira edeceginizi sasirdiniz.Müslüman mahallesinde salyangoz satmak buna denir.

Sen insan gibi yazamayan küfürbaz bir müslümandan başka bir şey değilsin! Dinini "hoş görü dini" diye kakalamaya çalışan yobazlardan farkında yok zaten! Kanıtlı ve delilli her bilgiyi karalama yapan sensin!

Kuranda tevrat korundu yazıyor! onu bile kabullenemiyorsun! Yalanlıyorsun bunu bile! herkes tarafından kabullenilen 25 tan tefsirciye yalancı demek zeka sorunudur! cehalettir!

Şimdi adabını takınmadığın için ikinci uyarımı yapmaya gerek bile görmeden engelliyorum ki cehaletin bulaşmasın bana da!

кυвiŁαу, 12 saat önce yazdı:

Kardeşim, Dr. Gerd Rüdiger Puin'den bahsederken adına yazılmış kurgusal özür mektubunu atlamasan iyi olur. Cevap diye karşına gelme ihtimali çok yüksek çünkü. :)

Evet haberi yok bu mehktuptan  Dr. Gerd Rüdiger Puin'in :)

Adam çıkıp açıklama yaptı mektup bana ait değil diye!

yahu National'in hata yapma payı %0'dır!

PALAUDIS, 22 saat önce yazdı:

Sen insan gibi yazamayan küfürbaz bir müslümandan başka bir şey değilsin! Dinini "hoş görü dini" diye kakalamaya çalışan yobazlardan farkında yok zaten! Kanıtlı ve delilli her bilgiyi karalama yapan sensin!

Kuranda tevrat korundu yazıyor! onu bile kabullenemiyorsun! Yalanlıyorsun bunu bile! herkes tarafından kabullenilen 25 tan tefsirciye yalancı demek zeka sorunudur! cehalettir!

Şimdi adabını takınmadığın için ikinci uyarımı yapmaya gerek bile görmeden engelliyorum ki cehaletin bulaşmasın bana da!

Aslında verdiği tepki normal. Muhafazakâr yetiştirilme tarzında Allah, Kur'an ve peygamber kavramlarına o kadar muazzam anlamlar yüklenir ki, sorgulanamaz sorgulanması teklif bile edilemez. "Acaba" kelimesi direkt olarak hakarete girer. "Allah var mı?" sorusuna tahammülleri yoktur. Onların kısıtlı bakış açısıyla verilmiş cevabı kabul ettiğin ve ikna olduğun sürece sınırsız soru sorma hakkın vardır! Bunun dışına çıkıp duvarı kaşırsan özür dilemek zorundasın, ki Puin adına yazılmış kurgusal mektup bunun en net kanıtlarında birisi. 

• Thanks 1

PALAUDIS, 24.02.2020 - 03:44 yazdı:

S

Evet haberi yok bu mehktuptan  Dr. Gerd Rüdiger Puin'in :)

Adam çıkıp açıklama yaptı mektup bana ait değil diye!

yahu National'in hata yapma payı %0'dır!

Soyları adam olmayan sensin.senin gb soytarılar gelip buralarda allah yok diye ayıracak. Kimse sesini çıkarmayacak.

Yazdım anlamadın. Kopek sahibine itaat eder.yozlaşmış köpek kadar olamiyanlar allahın adıyla sıfatıyla sorgulama yapamaz.

Edited by serbest

кυвiŁαу, 20 saat önce yazdı:

Aslında verdiği tepki normal. Muhafazakâr yetiştirilme tarzında Allah, Kur'an ve peygamber kavramlarına o kadar muazzam anlamlar yüklenir ki, sorgulanamaz sorgulanması teklif bile edilemez. "Acaba" kelimesi direkt olarak hakarete girer. "Allah var mı?" sorusuna tahammülleri yoktur. Onların kısıtlı bakış açısıyla verilmiş cevabı kabul ettiğin ve ikna olduğun sürece sınırsız soru sorma hakkın vardır! Bunun dışına çıkıp duvarı kaşırsan özür dilemek zorundasın, ki Puin adına yazılmış kurgusal mektup bunun en net kanıtlarında birisi. 

Evet değindiğin konularda haklısın ve Kuranda geçen Maide 101. ayette;

Alıntı

101.Ey iman edenler! Açıklandığı takdirde sizi sıkıntıya sokacak hususlarda soru sormayın. Kur’an indirilirken böyle sorular sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan sizi muaf tutmuştur. Allah çok bağışlayıcıdır, halîmdir.

102. Bu tür soruları sizden önce de bir topluluk sormuş, fakat sonunda bunları inkâr eder olmuşlardı.

Kısaca Sorgulamayın diyor! Muaf tutmuş kafasına takılan sorunları çünkü taraftar gerekli! Ha sorarsanız dinden de çıkarsınız! (Tabi dinden çıkanın cezasını yazmama gerek yok sanıyorum! ÖLÜM!) Bunu öyle empoze etmişler ki geçmişte Kurandan başka ne yazılırsa yazılsın hepsi yalan diye kafalarının içine sokulmuş. Bu çağda hiç mucize gerçekleşmiyor nedense?! Kameraya kayıt yapılabildiği için mi acaba 🤔 

Neymiş efendim Avustralyada deve öldürdüler diye yangın çıkartmış Allah 😄 Düşünsene 5000 tane deve için milyar tane hayvan öldü, milyonlarca ağaç yandı o kıta da 5000 deve için mi? O zaman bu Allah psikopat! 

elhamdülillah Müslümanız tabii ki  ne mutlu bize ancak  bi yandan da dinimize eşlik eden bu cehalet olayları anlaşılır gibi diil yemin ederim ..... Bu gün gazete okuduğum bi haber aynen şöyle:

( İranda virüs kaynaklı ölüm sayısı 54, vaka sayısı 978 e yükseldi. İran virüsün yayılma merkezi olan mollalar şehri denilen Kum'u karantina altına almadı. Kum da bazı kişilerin virüsten koruyor diyerek türbe demirlerini yaladığı videolar dünyayı dehşete düşürdü) buyurun  gülermisin  ağlarmısın siz  karar verin artık

• Like 1

Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.(yaşar nuri öztürk)

Bu ayette benim anlayabildiğim kadari ile caninizi sıkan sorulari kuran indirilir iken sorulsaydi cevaplardik diyor.hani mesela oje den abtes gecermi gecmezmi gibi sorulari diyor.biz onlardan vazgectik diyor ister sür ister sürme aptes bozulmaz diyor

• Like 1

zebercet, 02.03.2020 - 11:16 yazdı:

elhamdülillah Müslümanız tabii ki  ne mutlu bize ancak  bi yandan da dinimize eşlik eden bu cehalet olayları anlaşılır gibi diil yemin ederim ..... Bu gün gazete okuduğum bi haber aynen şöyle:

( İranda virüs kaynaklı ölüm sayısı 54, vaka sayısı 978 e yükseldi. İran virüsün yayılma merkezi olan mollalar şehri denilen Kum'u karantina altına almadı. Kum da bazı kişilerin virüsten koruyor diyerek türbe demirlerini yaladığı videolar dünyayı dehşete düşürdü) buyurun  gülermisin  ağlarmısın siz  karar verin artık

Şu an için Kabe dahi boşaltılmış durumda ve Kuran'da korunduğu yazıyor! boş ver gerisini :)

hatice67, 09.03.2020 - 04:53 yazdı:

Ey iman sahipleri! Size açıklandığında canınızı sıkacak şeylerle ilgili soru sormayın. Kur'an indirilmekte iken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onlardan vazgeçmiştir. Allah Gafûr'dur, Halîm'dir.(yaşar nuri öztürk)

Bu ayette benim anlayabildiğim kadari ile caninizi sıkan sorulari kuran indirilir iken sorulsaydi cevaplardik diyor.hani mesela oje den abtes gecermi gecmezmi gibi sorulari diyor.biz onlardan vazgectik diyor ister sür ister sürme aptes bozulmaz diyor

Ablam neden kuran indirilirken? sonradan neden olamıyor?

Şimdi sana bir örnek vereyim:

Bir ev inşa ediyoruz diyelim. Salon ile bir oda yan yana ve daha sonra balkonda dahil olmak üzere salona katıyoruz (tabi kolonları bozmadan) sıkıntı olur mu? elbette olmaz.

Şimdi bu örnekle beraber düşünürsek. Aklına takılan bir husus olduğunda daha sonradan da bir çözümü olmalı. Düşünsene Allah var ve Muhammedi elçisi olarak gönderiyor, ona Kitap yollarken sorular sorulması bekleniyor 🤔 Bu mantıken biraz ters değil mi? hemde deniyor ki Bu Kur'an levhi mahfuzdan alıntıdır deniyor! 

Alıntı

"Gökte ve yerde gizli olan hiçbir şey yoktur ki, apaçık olan bir kitapta olmasın." (Neml Suresi, 75) [Levhi Mahfuz İçin]

Hatta daha da açayım konuyu:

Alıntı

Hayır o şerefli bir Kur'an'dır.(21) Levh-i Mahfuz'dadır. (22) (Buruc suresi 21 ve 22. Ayetler)

Bunlar Kur'anda varken hangi maksat ile Maide 101 gönderiliyor? Şimdi bunları bu şekilde yazıyoruz diye deniyor ki "Eh işte bak cımbızlıyorsunuz" Tamam da Kur'an dan 0laıntılıyorum! ve şunun için şu ayeti bunun için bu ayeti okuyun dendiğinde herkes elinde tesbih 7 gün riyazet yapıyor :) cımbızlama olmuyor farkındaysanız. hadi bunu da geçtim bakın Müslümanlara bir şey izah edeyim. Bu sitede 2011 yılında bir arkadaş da yazdı bunları bende tekrar edeyim istiyorum. Bilmem ne suresinin cini/vekili bilmem ne duanın hadimi gelecekmiş de yardım edecekmişmiş. E hani Allahtan istiyordunuz! Şirk değil mi bu :)

Elinizden geldiğince Türkçe kuran okuyun. ve siyerleri, hadisleri de okuyun. Göreceğiniz tek şey bir çok tezat. İnanın burada yazmaya kalksak sayfalarca yazı yazmak zorunda kalırız! Anlatılamayacak kadar bilim ve çağla alakasız olaylar var. Sözde tüm dünyaya gönderilmişti değil mi bu kitaplar!