Jump to content
PALAUDIS

Arap Paganizmi ve Putperest İbadetleri

Recommended Posts

Ornek ve soruya gerek yok. Isteyen maymun, dileyen insan. Ötesi de çekemeyenlerin laf kalabalığı, izlemek isterim. :)

Alıntı

Bunlar Kur'anda varken hangi maksat ile Maide 101 gönderiliyor? Şimdi bunları bu şekilde yazıyoruz diye deniyor ki "Eh işte bak cımbızlıyorsunuz" Tamam da Kur'an dan 0laıntılıyorum! ve şunun için şu ayeti bunun için bu ayeti okuyun dendiğinde herkes elinde tesbih 7 gün riyazet yapıyor :) cımbızlama olmuyor farkındaysanız. hadi bunu da geçtim bakın Müslümanlara bir şey izah edeyim. Bu sitede 2011 yılında bir arkadaş da yazdı bunları bende tekrar edeyim istiyorum. Bilmem ne suresinin cini/vekili bilmem ne duanın hadimi gelecekmiş de yardım edecekmişmiş. E hani Allahtan istiyordunuz! Şirk değil mi bu :)

bu inanan bir kişi için dediğin gibi tatmamen şirk koşma haklısın

Alıntı

Elinizden geldiğince Türkçe kuran okuyun. ve siyerleri, hadisleri de okuyun. Göreceğiniz tek şey bir çok tezat. İnanın burada yazmaya kalksak sayfalarca yazı yazmak zorunda kalırız! Anlatılamayacak kadar bilim ve çağla alakasız olaylar var. Sözde tüm dünyaya gönderilmişti değil mi bu kitaplar! 

ama işte burda yine insanlar giriyor işin içine palaudis ayetleri kafalarına göre çevirip yorumluyolar kimi ak derken kim kara diyo zaten hadis denilen olay başlı başına sakat bi  şey bence yüzde doksanının uydurma olduğu kesin  ben sadece bu noktada şöyle bi soru soruyorum neden bize bildirilen bi emir sade  net ve direkt anlaşılır yazılmamış hep bi mecaz hep bi sır hep bi yoruma açıklık durumuna neden mahal verilmiş 😕