Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
doga17

Sizce?

Question

merhabalar 

öncelikle tabi benimle kim uğraşacak falan derken tesadüfen arkadaşım için gittiğimiz hocamız benim üstümde büyü olduğunu söyledi.

bende tabi hocam kim neden uğraşsın dedim 

bana muska yazacaktı istemedim.

daha sonra yine aynı arkadaşın sorunları çok olduğu için hoca hoca gezdik

en az iki hocamız bana aynı şeyi söyledi.

ben pek inanmıyorum açıkçası..

inanmamamın sebebi kötülüklerin öyle kolay kabul olmayacağını düşünmemden.

Allah iyi olanların masumların yanında diye düşünüyorum.

üstümde böyle bir şey varsa nasıl öğrenebilirim ve tabi nasıl bozulabilir?

düşüncelerinizi merak ediyorum:)

teşekkürler..

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ne kadar içi boş bir konu. Bana gerçekten büyü yapılmış mıdır? Başka hocaya mı gideyim hocaya mı inanayım? İnsanlar nereden bilsin sizin bilmediğiniz şeyi. Böyle saçma sapan konuları gelir gelmez açıyorlar, hesaplarını kapatıyoruz. Sonra niye hesabım kapandı oluyor. Ama ben yine de bir şeyler yazayım. Bu sahtekar hocalar sizin gibi hoca severleri gözlerinden anlıyorlar. Hoca sever derken, başım ağrıdı büyü mü var, evlenemiyorum biri birşey mi yaptı, sevgilim terketti eyvah büyü var...vs. İşte bu hocaların geçim kapısı. Ortada hiç bir şey yokken büyü var deyip insanları sövüşlüyorlar. Muhtemelen sizin can kulağıyla dinlediğinizi görünce bir iki de şundan sövüşlesem kârdır diye düşünmüştür. Bırakın artık bu işleri. 

Bakın ben size bir olay anlatayım. Benim yeğenim bir kaç yıl önce üniversitede okurken, böyle bir bunalım yaşıyor. Ya eve geliyorum daralıyorum, içim sıkılıyor, devamlı mutsuz oluyorum acaba bana büyü mü yaptı biri diye düşünüyordu. Hocanın birine gitmiş. Hoca (Allah ondan razı olsun) kızım demiş hayatı hiç ölmeyecek gibi yaşıyorsunuz, gençlerin hepsi böyle ne yazık ki. Büyü müyü yok. Büyü kafanızda.. Sizinki şımarıklık. Bir eli yağda bir eli balda hiç bir sıkıntı yok ama inanç boşluğu var. Bak sana söylüyorum hoca hoca dolaşma büyü var bozalım deyip paranı afiyetle yerler. Git evine Allah'ı hatırla, dua etmeyi hatırla, dünyaya deli gibi bağlı yaşamayın, her istediğiniz olsun diye kendinizi parçalamayın...vs çok uzun bir nasihat çekmiş bizimkine. Gözleri ışıl ışıl geldi. Bundan sonra herşey farklı olacak dedi. Oldu da...

Bırakın bu boş işleri. Tevekkülü öğrenin. Yedirecek paranız varsa da başka hocaya gidin, daha başkasına gidin...Böyle konular da açmayın buraya. Çantasında ayet bulmuş hemen hesap alıp siteye koyuyor büyü mü bu diye. Millet nereden bilsin büyü olduğunu ya da olmadığını. Biz sitenin formatını çoktan değiştirdik. Arşivimizde bütün bilgiler var. Oradan okuyup bilgi sahibi olsun insanlar...

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

• 0

Esoterik akımları bilmeyenler kendilerini bunlar boş, safsata diyerek kandırabilirler. Kim niye uğraşsın sorusuna verilebilecek binlerce cevap var. Ama inanmak istemiyorsanız inanmayın tabii, kör adam göremediği için güneşi suçlasa ne suçlamasa ne? Biri reddediyor diye gerçekler değişmez kısaca.

Ve biri masum olduğu halde oldurulebilir, malı çalınabilir mesela yada masum olduğu halde büyü yapılabilir. Gül haç cemiyeti ve altın şafak cemiyeti Hristiyanlikta büyü ustalarıydı bir zamanlar. Yahudiler kabala ile kendi büyü tarzlarını asırlardır yaşatıyorlar. Biz müslümanlar hakkında ise yorum yapmicam büyü diye bir şey yok zaten dimi!!?? :)

• 0
Freestyle, 5 saat önce yazdı:

Esoterik akımları bilmeyenler kendilerini bunlar boş, safsata diyerek kandırabilirler. Kim niye uğraşsın sorusuna verilebilecek binlerce cevap var. Ama inanmak istemiyorsanız inanmayın tabii, kör adam göremediği için güneşi suçlasa ne suçlamasa ne? Biri reddediyor diye gerçekler değişmez kısaca.

Ve biri masum olduğu halde oldurulebilir, malı çalınabilir mesela yada masum olduğu halde büyü yapılabilir. Gül haç cemiyeti ve altın şafak cemiyeti Hristiyanlikta büyü ustalarıydı bir zamanlar. Yahudiler kabala ile kendi büyü tarzlarını asırlardır yaşatıyorlar. Biz müslümanlar hakkında ise yorum yapmicam büyü diye bir şey yok zaten dimi!!?? :)

Nasıl anlıyorsan öyle yazıyorsun... :) Sana hiçbir cevap yazmayacağım...Senin imanın benim imanım tartışması yapmadım hiç bir zaman. Sadece o piyasayı anlatmaya çalıştım. Bu konu da gerçekten boş bir konu. O zaman konuya cevap yaz tartışma çıkarmaya çalışma... :)

Artık bunların konuşulacağı bir site değil burası. Konuyu sileceğim ama örnek olsun diye bırakıyorum...

• 0

Hoca sende büyü var diyor da kimler tarafından yapıldığını niye diyemiyor ?!

Hoca hoca gezmeyin eskiden insanlar köylerde okuma yazma bilmezlerdi her duyduklarına inanırlardı onların gittikleri hocalar haram yemez, yalan söylemezl, az konuşurlardı açıkcası itikatlilardı geçimini bu yolla giderirlerdi.

Bizler daha mantıklı ve bilgiliyiz bu konuda, gidip paralarınızı kaptırtmayın.

• Like 1

• 0

Yeryüzünde vukû bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musîbet yoktur ki, Biz onu yaratmadan önce, o bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allâh’a göre kolaydır.” (Hadîd, 22)

Resûlullah buyurdular:

“Kadere îmân etmek, her türlü keder ve hüznü giderir.” (Suyûtî, Câmiu’s-Sağîr, I, 107)

• Like 2

• 0
Renan, 10 saat önce yazdı:

Nasıl anlıyorsan öyle yazıyorsun... :) Sana hiçbir cevap yazmayacağım...Senin imanın benim imanım tartışması yapmadım hiç bir zaman. Sadece o piyasayı anlatmaya çalıştım. Bu konu da gerçekten boş bir konu. O zaman konuya cevap yaz tartışma çıkarmaya çalışma... :)

Artık bunların konuşulacağı bir site değil burası. Konuyu sileceğim ama örnek olsun diye bırakıyorum...

Ablacim konu çok önemli değilde sen bence beni biraz yanlış anladın. Ben bu yazımı direk konu sahibinin yazısını okuduktan sonra ona yazdım. Senin yazını daha yeni şimdi okudum. Senin için, yada sana karşı tek kelime dahi yazmadım ben oraya. Tartışmalardan yada negatif şeylerden beslenen biri değilim, asla tartışma çıkarmaya da çalışmadım. Cehalete karşı bir protesto gibi düşünün yukarıda yazdıklarımı. Olay aslında büyü var yok tartışması değil. Yukarıda senin bahsettiğin renan abla hurafelere inanmaya hevesli saf vatandaşların, sahte şeyh, hoca, medyumların ellerinde enayiye donusmelerini engellemek için. Ama diğer taraftan bu tür efsun, büyü v.s. şeylerin olmadığını söyleyemeyiz. Kizin ustunde var yok bu da ayrı dava.

Sonuç olarak ikimiz farklı şeyler söylüyoruz aslında ama yine de kırdıysam özür dilerim.

• Like 2

• 0

Yok canım ya rica ederim kırılmadım. Ben yanlış anlamışım demek ki. Mesajları iş arasında yazınca ya da okuyunca yanlış anlayabiliyorum. Sen kusura bakma. Sana kızarak yazmadım zaten... Benim de demek istediğim en küçük sorunda hocalara koşturup kendinizi yem etmeyindi. Yoksa büyü yok diyemeyiz tabi...

• 0

düşünceleriniz için teşekkür ederim. ama illa ki bu tür durumları yaşayanlar olmuştur. o kadar boş konu içinde boş bir konu evet :) ben sonradan fark ettim bu konuyla alakalı bir çok konu ve türevleri açılmış ve çok okunmuş cevaplanmış:) anlaşılan boş insan çok :) ben dikkat ettiyseniz inanmıyorum diye söylemişim, sadece düşünceleri merak etmiştim ve gerekli cevapları gördüm :) silin kapatın çok mühim değil.. Saygılarımla...

• 0
doga17, 2 saat önce yazdı:

düşünceleriniz için teşekkür ederim. ama illa ki bu tür durumları yaşayanlar olmuştur. o kadar boş konu içinde boş bir konu evet :) ben sonradan fark ettim bu konuyla alakalı bir çok konu ve türevleri açılmış ve çok okunmuş cevaplanmış:) anlaşılan boş insan çok :) ben dikkat ettiyseniz inanmıyorum diye söylemişim, sadece düşünceleri merak etmiştim ve gerekli cevapları gördüm :) silin kapatın çok mühim değil.. Saygılarımla...

Hıııı alınmışız... :) Silsek baştan silerdik zaten. Üye olup buna benzer bir sürü konu açıyorlar. Bu kez silmeyelim dedik. Yazan yazıyor işte. Evet arşivimizde herkesin sorusuna cevap olacak kadar çok konu var. Yüklü bir arşivimiz var. Madem sitemizi seçtiniz, keyifli forumlar o halde... :)