Jump to content
hacersş

Korona Virüsü

Recommended Posts

⚡Korona değildir aslında bu kadar can alan ; kıyıya vuran çocuk cesetlerinin sızlayışıdır bu...
⚡ Depremler değildir bu bizi sarsan ; çöpten ekmek toplayan annenin yürek acısı, evine ekmek götüremeyip intihar eden babanın kahır gözyaşıdır bu... 
⚡ Çekirge istilası değildir bu gelen ; gayrı meşru yoldan doğurulan ve poşete konulup diri diri çöp kutusuna atılan bebeğin feryadıdır bu...
⚡ Bu savaşlar sadece savaş değildir aslında; evinden, yurdundan sürülen, ailesinden koparılan yüzbinlerin iniltisidir bu... 
⚡Afrika'da onbinler açlıktan ölürken Avrupa'da insanların fazla yemekten hastalanmasının tezatıdır ve adaletsizliğidir bu... 
⚡ Müslüman olan iki tarafın tekbir getirerek birbirlerini katletmesinin acı karşılığıdır bu... 
⚡Çok su içiyor diye binlerce deveyi katleden sözde medenilerin pisliğinin sonucudur bu... 
⚡ Kendi elimizle yakıp yıktığımız, talan ettiğimiz doğanın, evsiz bıraktığımız dilsiz yüzbinlerce aciz hayvanın bedduasıdır bu... 
⚡ Heyelanlar, seller, yangınlar değildir sadece üzerimize yağan belalar ; Savaşta bütün ailesini kaybeden yetimin ölmeden önce "Sizi ALLAH'a şikayet edeceğim" feryadının ALLAH katında karşılık bulmasıdır bu... 
⚡Ve en acısı asırlardır müslümansız kalmayan Kabe 'nin ALLAH tarafından müslümansız bırakılıp onu tavaf vazifesinin Ebabil kuşlarına verilmesinin, artık ümmetin tavaf etmeye bile layık görülmediğinin kahreden resmidir bu... 

Hadi toplanın insanlık olarak hepimiz kaybettik. Gidiyoruz...

Selam ve dua ile..!!

Alıntı

Çok doğru, 

• Like 1

Geçmiş zamanda çok sudafed içtim çeşme gibi burnum akar alnım kaşınır felaket baş ağrım olurdu. Sudafet şıp diye keser çok rahat nefes alırdım.

Bakkaldan alır gibi alır içerdim sonra bu ilacı reçetesiz vermediler dr. Yazdırır alırdım. Tamamen iyileştim sinüzit vs kalmadı unutmuşum, 

Şimdi bir video seyrettim ABD bir kadın korona virüs olmuş hafif olduğu için evinde kalmış ilaç içeyim diye ecza dolabında sudafet içmiş bir hafta sonra kadına bakmaya gelmişler pozitif olan kadın negatif çıkmış iyileşmiş. O videoyu bulamadım. 

Sonra

Üç hafta olmuştur baharat alırken iki pakette sumak almıştım salatalara lezzet veriyor diye unutmuşum, bir video daha urfalı bir kadın peygamberimizi görmüş sumak için birebir demiş birde eklemiş zam yapmadan satın diye, 

Kadından not : Peygamberimizi (s.a.v) görmüş ümmetime söyle demiş hemde ilk seferde kadın söylememiş ikincisinde uyarı olarak söylemiş. Ben yorumsuzum 

Güleriz ağlanacak halimize. 

Ne derece gerçek bilmiyorumda düşününce ben niye iki paket aldım içimden bir ses al dedi aldım. 

Allah önceden uyarıyor bence..... 

Sizce????? 

Aklıma geldikçe yazarım... 

• Like 1

Hacer inşallah bu yazdiklarin şifadır kaç günlerdir çay iyi geliyor diye yazıyor sosyal medya

• Like 1

Kendim yediğim, içtiğim şeyleri yazıyorum. Şifa olsun. Denenmiştir benim yazdıklarım. 

facebook_1585257304457.jpg

• Thanks 1

Bu virüs insanların aslında ne kadar boş şeylere üzüldüğünü, aileden, fiziksel ve zihinsel sağlıktan yuvam dediğimiz evlerimizden daha önem taşıyan hiç bir şeyin olmadığına ve ömrün ne değerli bir şey olduğunu öğretti..... 

• Like 1