Jump to content
Sign in to follow this  
hacersş

Kakule

Recommended Posts

Posted (edited)

Aktarlarda Satılan Ancak Kimsenin Bilmediği Bu Bitki Karın Bölgesindeki Yağları Eritiyor KAKULE

Aktarlarda Satılan Ancak Kimsenin Bilmediği Bu Bitki Karın Bölgesindeki Yağları Eritiyor
Göbek eritmekten, ağız kokusuna bir çok yararı bulunan bu bitkinin şifası saymakla bitmiyor. Günlük yaktığınız kaloriden daha fazla bedeninize yemek yiyerek almamaktır. Ancak bazı besinler var ki olduğunuz yerden kilo vermenize ve metabolizmanızı çalıştırmanıza yardımcı oluyor.
Zencefil, bu besinlerden biri ve hemen hemen hepimiz zencefilin sağlığımıza ne denli katkıda bulunduğunun farkındayız.Sindirim sisteminizi düzenleyen ve metabolizmanızı hızlandıran bu ‘büyüyle besinler’ ayrıca da bitkinliğe, mide sorunlarına ve ağız kokusuna iyi geliyor.

Göbeğinizi eritir: Karın bölgesinde oluşan yağlanma hem sağlığınızı negatif doğrultuda etkiler hem de estetik açıdan kötü görünür.Yapılan araştırmalar, karın bölgesindeki fazla yağlanmanın kalp rahatsızlıkları, demans, diyabet, kanser, yüksek tansiyon ve kemik erimesi ile birlikte olduğunu kanıtladı.

Kakule olağanüstü bitki metabolizmanızı hızlandıracak yağlarınızı eritmenize yardımcı olur. Kakule tüketimi sonrasında bedende salgılanan bir hormon safranızı uyarır ve dolayısıyla daha hızlı yağ yakarsınız.Bu araştırmaya göre de kakule tüketimi midede kabarıklığa iyi gelmektedir.

Kolesterolünüzü dengeler: Kakule, yağ yakıcı olmasından ayrı aynı zamanda kolesterolü düşürmeye de yardımcıdır.Yapılan araştırmalar kakule tüketiminin, damarlarımızda gezen kan yağları olan kolesterol trigliseridi düşürdüğünü net bir biçimde kanıtlamıştır.

Ağız kokusunu giderir: Kakulenin, ağızdaki istenmeyen kokuları giderdiği kanıtlanmıştır.Tüketildikten hemen sonra ağızdaki bakterileri öldürerek, ağzınızdaki kötü kokuyu giderir. Ödem atmaya yardımcı olur.Fazla su içmenin gerçekten zararı vardır. Bu sırada devreye mucizeler yaratan bitki kakule giriyor.Ayrıca idrar söktürücü görevi gören kakule size hafifletir ve tansiyonunuzu dengeler.

Yemeklerde kullanılır: Kakulenin, sağlığınızda olan faydalarından yararlanmak için yemeklerinize ilave edebilirsiniz. Bunun haricinde yeniden kakule çayı içerek de kakulenin olağanüstü formundan yararlanabilirsiniz.

Birkaç kakuleyi ezin ve kaynatıp için. Sinir sisteminizi mükemmel bir biçimde düzenleyecektir. Şayet çayını içemiyorsanız, kakule ile smoothie de hazırlayabilirsiniz. Kakulenin insan sağlığına bu kadar verimli olduğundan bugüne kadar haberim yoktu.Kakulenin insan sağlığına yararlarını daha fazla bireyin bilmesi gerektiğini düşünüyorsanız yazıyı paylaşmayı unutmayın.Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla bireyin yararlanması için, paylaşmayı unutmayın lütfen

Alıntı

Ben deneyeceğim sonuçlarını denedikten sonra paylaşırım. 

Bu ürünü kullanan varmı ?  Varsa tecrübelerini paylaşabilirmi. 

Edited by hacersş
  • Like 1

Denemedim ama yanlış hatırlamıyorsam mısırlılar Türk kahvesine kakule katıyorlar beraberinde pişiriyorlar bi tarifte okumuştum

• Like 1

Cangirl75, Bir saat önce yazdı:

Denemedim ama yanlış hatırlamıyorsam mısırlılar Türk kahvesine kakule katıyorlar beraberinde pişiriyorlar bi tarifte okumuştum

O zaman onlar toz halini kullanıyorlar, ben almadım. Tozmu tanemi alsam diye düşünüyorum. Tanesi iyi olur demişlerdi olmadı ikisinide alayım. Bulabilirmiyim oda var. İnt. Sipariş versinler. Tadı Nasıl ki ? :)

• Like 1

hacersş, 57 dakika önce yazdı:

O zaman onlar toz halini kullanıyorlar, ben almadım. Tozmu tanemi alsam diye düşünüyorum. Tanesi iyi olur demişlerdi olmadı ikisinide alayım. Bulabilirmiyim oda var. İnt. Sipariş versinler. Tadı Nasıl ki ? :)

Öğütülümüşüdür sen tümünü sipariş verirsin kendin evde öğütürsün sanırım kahve tadını yumuşatıp aroma veriyor benim düşüncem

• Thanks 1

Kakule aldım, kokusu biraz karabiber gibi değişik kokusu var, içi tane tane, tadınada bakınca yazarım. Bu arada şal örüyorum oda çıkmış. 

IMG_20200514_182557.jpg

Pahalı diye her yerde bulunmuyor, ben birazınıda çektirdim kahveye katacağım

IMG_20200514_183339.jpg