Jump to content
Renan

Patateste Gül Yetiştirme...

Recommended Posts

Patateste Gül Yetiştirme

Bir gül dalını alıyor ve kök kısmı olarak kullanacağımız bölümdeki dikenleri bir güzel temizliyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-1.jpg

Ardından bir patatesi alıyor ve ortasına gül dalını yerleştirebileceğiniz genişlikte ve derince bir delik açıyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-2.jpg

Açtığınız bu deliğe gül dalının dikenlerini temizlediğiniz ucunu yerleştiriyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-3.jpg

Ardından genişçe ve derin bir saksı alıyor ve içini bir miktar toprakla dolduruyor...

patateste-gul-yetistirme-4.jpg

Ve bu toprağın üzerine içinde gül dalı olan patatesi yerleştiriyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-5.jpg

Gül dalları dik duracak şekilde patatesleri yerleştirdikten sonra üzerine yeniden bolca toprak ekliyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-6.jpg

Ardından pet şişe alıyor ve tabanını kesip kapağını çıkararak gül dalının üzerine bu şişeyi yerleştiriyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-7.jpg

Son olarak saksıyı güzelce suluyor ve gül yetiştirmenin ilk adımını atıyorsunuz...

patateste-gul-yetistirme-8.jpg

Düzenli olarak suladığınızda ve güneş gören bir yerde yetiştirdiğinizde güllerinizin kısa süre içinde açmaya başladığını göreceksiniz!

patateste-gul-yetistirme-10.jpg

• Like 2
  • Thanks 2

Bizde tomurcuklarını ekiyoruz olacak diye bekliyoruz üzerinden bir sene geçiyor, toprağı eşip bakıyoruz ne alemde diye bozulma yok aynı şekilde buluyoruz. Bu yöntemi gördüm de daha yapmadım.  Sonrada patates yetişiyormu altında merak ettim.