Jump to content
Sudenaz

Sürekli ters giden işler

Recommended Posts

Merhaba kime işim  ters gidiyor desem herkesin öyle, negatif düşünme gibi klasik cevaplar alıyorum. Kimse de sormuyor neyin var diye. Ayrıca herşey herkese anlatılmaz ki. Sizden yardım istiyorum. Sure, esma, namaz, adak ne yaomam lazım?

Şimdi özet geçeyim mümkün olduğunca. Çocukken çok hasta olurdum. Kardeşim ölmüş o yüzden ailwm zaten çok üstüme düşerdi. Sık sık hastaneye yatardım. Hasta olmamam için ailem pek dışarı da bırakmazdı. O uüzden çok çocukluğumı yaşayamadım. Az büyüdüm ailem tutturdu bazı sebeplerden şehir değişikliği diye. Gittiğimiz yerde hiç arkadaşım yoktu, derdim heo canım sıkılıyor diye ama dersini çalış, tv izle diye diye oyalandım. Sonra abim evlendi,  o evdwn taşındık. Gittiğiö yerde arkadaşlarım vardı ama bu seferde abimin eşi zehir etti hayatımı. İlkokuldaydım. Yaramaz bir kız olmadım asla. Ama kadın beni hiç sevmedi.  Kiöse yokken yakalasa hakaretler ederdi bana. Eşyalarımı karıştırı hatta alırdı gizlice. Annem babam evde yoksa kalbim çarpardı yine gelecek diye. Sınavım olcakmış arkadaşım gelmiş demiş aöa bana haber vermemiş. Onun yzünden soğuk odalarda aç yattım. Kitabım, defterim zarar verirdi. Kimseye anlatamazdım. Okuldan gelir yemek yerdim mutfakta, gwlir mutfakta diş fırçaşar tükürür. Oysa tuvalette herşey var. Bir yığın şwy. Aileöden kimsede gelip yanıma ne yaptın kızım demezdi. Yapayalnız geçti yıllarım. Sonra lisedw katsayı engeline takıldım. Tam son sınıfta sistwm dwğişti. . Üniversite hayallerim yarım kaldı.  Oysa ben liseye başladığımda wngwl yoktu . Hatta kendi bölümümü bile seçme hakkı tanınmadı bana. Girdiğiö deneme sınavlarında 2. Olduğumu bilirim ama meslek liswsi olduğum için 4 yıllık sadece bikaç üniversite seçebilirdim onlarda ya doğuda ya ankara istanbul falan. İmkanım yok ailem bwni okutamazdı. Kaldı ki öğretmenlikti onlar ve ataması olmayan bir bölüm. Sağlık olsun dwdiö aöf okudum sonra 2 yıllığa gittim. Ama insanlarhep vasıfsız gördü beni. Neyse 2 yıllık gittiğim okkul küçük bir ilçedeydi olsun dedim.  Ama orada da sorun yaşadım.  Mezun oldum herkes iş bulurken nereye gitsem tecrübe ve torpil aradılar.  Bedavayayakın bi iş buldum köğek gibi çalıştım. İşyerininsahibinin eşi kıyafetlerim var atmaya kıyamıyorum sana vereyiö dedi tamam dedim . Babasının evi temizlenecekmiş yardım istedi gittim. Para mara istemedim. Kıyafetleri verdi eve geldim bi baktım ya yırtık ya düğmesi yok ya 80 lerin kıyafeti . Diğerleri neyse de yırtıklar çok üzdü beni çıktım işten. Sonra bi yerde sınav açılmış girdim, mülakat falan yoktu kazandım işe başladım çok şükür. Ama babam vefat etti borçlar için para gerekti annem üzülmesin diye çektim bankadan para verdim. Maaşımın yarısından çoğu krediye gitmeye başldı. Ama kiöse demedi sen ne yer içersin diye. Kurtlu pilava mwcbur kaldım. Bardak çorba ile günü bitirmeye çalıştım ekmek arası peynir yedim.  İş arkadaşlarım sen bun mu yedin dediğinde utandım param yok demeye canım bişey istemiyor dedim. Üzüntüden 40 kilo oldum.yaşım ilerledi. İnsanlar dalga gwçiyordu bwnle. En yakınım olacak insanlar bile turşu bidonu alalım sana lazım demeye başladı. Oysa o kadar borçla basıl evlenirdim kimse demedi. Oysa evlwnip yuva kurmak çok istedim. Ama derdimi kime anlatayım? Sevdiğim bi genç benimle iskeletor diye dalga geçti.  

Biri bana ilgi gösterir gibi oldu dedim tam seviyor beni birisi nihayet. Bikaç hafta sonra bana biraz zaman ver dedi gitti bikaç hafta sonra elemanıyla aşkını ilan etti herkese. 4 ay içinde de evlendi.

Sonra şimdiki eşimle tanıştım. Kimseyw minnet etmeden evlendik. Abimin evimdw bir iğnesi yok mesela. Annem sağolsun halı, dantwl falan yapmış. Ama geri kalan herşeyi eşimle aldık. Ama şimdi de çocuğumuz olmuyor, gereksiz şeylerden kavga ediyoruz. Borçlar gırtlakta. Çığlık atasım var. İşyeirmde yükselme sınavı açıldı ve ilk kez mülakat geldi. Yükselemiyorum herkesin takdir ettiği biriyim. Çalışırım ama torpilim yok. Okul istedim sistem değişti. Yaşım geçiyor çocuk yok.  Haketmeyen insanlar wl bebekgül bebek. Tatile gitmedik hiç , ekstra masraf yok. Bunaldım çok fazla. Çok istemiyorum . Normal bir yuva. Hepsi bu. Okunan ezanlar hürmetine Allah ım büyüksün yardım et.  Ne olur peşimdeki bu aksiliklerden nasıl kurtulurum ? Ailemim etkisinden çıktım hala aynı. Büyüden de şüpheleniyorum ama hocalar ço kpara istiyor. 

Yardım edin işlerim açılsın lütfen 

Oncelikle umarim hemen simdi gorup okursun

Pazar sabahi gunes dogarken 300 besmele 200 salavat okumayi ihmal etme bu rizk icindir

Kari kocanin anlasmasinda berekwt saklidir

Buyuden suphe ediyorsan kendi gobegini kendin kesecwksin yani kendin okuma yapip kurtulacaksin 

• Like 1

Bende ayni seyleri soyleye bilirim, cok zor gunler gecirdim, amma Allah sabr veriyor insana ve dikkatli bakarsan sana nasil yardim etdiyini de gorursun. Ben sana ayetel kursiyi okumayi cok tavsiyye ederim, gunde 41 taneyle basla, sonra yavas yavas sayilari artira bilirsin, birde bol bol Ya Sekur oku, dertlerin coku bizim az sukr etmeyimizden ileri gele bilir. Allah yardimcin olsun arkadasim

• Like 1

canım benim Allah yardımcın olsun zor bi hayat yaşamışsın ama her karanlığın ardı aydınlıktır inşallah tez zamanda feraha çıkarsın bence de bol bol salavat oku

Buyuden ziyade cin musallatinabenziyor gibi doğrusunu Allah bilir.

Edited by serbest