Jump to content
  • 1
Sign in to follow this  
blackout

Enerji

Question

merhaba ben anlam veremediğim için soruyorum kendimle ilgili neyi hayal etsem başkasını yaşıyor olarak buluyorum :D diceksiniz ki nasıl? anlatayım..
algı seçiciliği olduğuna kesinlikle inanmıyorum.mesela ev almak istiyorum ve bunun hayalini kuruyorum diyelim 4-5 gün sonra yakınımızdan birinin ev aldığını duyuyorum.
ya da bir yere gitmek istiyorum oraya yine tanıdığımın yakın zamanada gittiğini ve ya gideceğini duyuyorum.yani neyi hayal etsem başkasının onu yaşadığını görüyorum bu çok saçma değil mi :D değişik geldi bana uzun süredir aynı seyler yani bunu neden yaşıyor olabilirim ? bir de hayalini kurduğumuz seyler yani illaki yaşanacak değil hayal adı üstüne ama arkadaşımla sözleşiyorum yarın şu avmye gidelim diye ben hayalini kuruyorum işte avmye gittik şunu yaptık diye akşama arkadaşım arıyor yarın işim çıktı başka zaman görüşelim diyor bunu da çok yaşıyorum bazen olmasını istediğim seyin hayali belirleniyor hemen hayal kurma olmaz deyip zihnimi meşgul etmeye çalışıyorum :D var mı bunun bi sebebini bi açıklamasını yapacak olan? kesinlikle kuruntum değil ama 

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Kafanda zibilyon tane ihtimali değerlendirdiğin için bunlardan birini ya da birkaçını yaşaman doğal. Zaten hayal kurmamak için zihnini meşgul etmeye çalışmandan olayın boyutu az çok anlaşılıyor.

• 0

facebook_1604565882134_6730037097702021494.jpg

İmtihan dünyası, kimseyi düşünme sadece kendini düşün. Sakin bir yere otur buraya yazdıklarını kendi kendine düşün soruları sesli bir şekilde kendine sor. Bana olan sitemin benle alıp veremediğin ne var. Niye saçma sapan şeyler beni buluyor diye sesli bir şekilde kendi kendine sor. Karmakarışık sesler vs. beynin savaş halinde ise sorun sensin düşüncelerini affet kabul et hepsi bu ferahlama olacaktır

Sadece bir anne tavsiyesi :)

Edited by hacersş
  • Like 1

• 0
hacersş, 05.11.2020 - 11:45 yazdı:

facebook_1604565882134_6730037097702021494.jpg

İmtihan dünyası, kimseyi düşünme sadece kendini düşün. Sakin bir yere otur buraya yazdıklarını kendi kendine düşün soruları sesli bir şekilde kendine sor. Bana olan sitemin benle alıp veremediğin ne var. Niye saçma sapan şeyler beni buluyor diye sesli bir şekilde kendi kendine sor. Karmakarışık sesler vs. beynin savaş halinde ise sorun sensin düşüncelerini affet kabul et hepsi bu ferahlama olacaktır

Sadece bir anne tavsiyesi :)

Aslında bu soruyu buraya yazmadan önce uzun uzun düşündüm ..
yanlış anlaşılmasın fatma ev aldı bende ev alayım hayali değil bu mesela  keşke 4+1 evim olsa şöyle yaparım diye hayalini kurduktan sonra fatmanın ev alması yani fatmaya bi hasetlik yok :)
bu bence tabi insan kendini haset ve kıskanç görmek istemez ama acaba diyorum kendime hak gördüğümü çevremdekilere verilince ki tepkim mi benim sınavım?
bu düşüncemden sonra ilk duydugumda mesela bi kalma bozulma durumu oluyor ama sonrasında o hasetliğim yok yani uzun sürmüyor:D
Bilmiyorum ki ya sorum yanlış ya cevabım.
Yolumu da kaybettim zaten

• Thanks 1