Jump to content
berresu

Bitkiler ve enerjileri

Recommended Posts

Adaçayı : Yakarak dumanı ile tüm odalarımızı tütsüleyelim. Negatif enerjileden arındırır. ( nazar, tılsım vb gibi) Kimyon : Kişinin üzerinde taşıyacağı bir miktar kimyon, onda sevgi titreşimleri kuracak ve cazibe etkisi yaratacaktır. Nane : Yastığınızın altına koyacağınız bir parça nane karabasan görmenizi engelleyecektir. Elma Kurusu : Aşk ve Şans enerjilerini bulunduğu kişiye ve mekana getirecektir. Nar Kabuğu : Bulunduğu eve bolluk bereket getirir, hatta bir miktar çantanızda da taşıyabilirsiniz.. Karanfil : Kurutulmuş karanfil yapraklarını mor bir kese içerisine koyarak dikin. Kese şifa enerjisi verecektir. Yasemin Çiçeği : Yanınızda bir miktar kurutulmuş yasemin çiçeği taşırsanız, bu sizi gören gözlerde pozitif kılacak, güzellik etkisi oluşturacaktır. Zencefil : Başarı, galibiyet gibi konular için yanınızda ya da evinizde bulundurmanız gereken bitkilerdendir. Kişniş : Koruyucu frekanslar oluşturan bir bitkidir. Evinize dış kapıya yakın bir yere bir miktar koyabilirsiniz. Fesleğen : Cüzdanınızda taşırsanız, işyerinize ya da evinizde bulundurursanız, oraya bereket enerjisi gelecektir. Melekotu : Bulundurulduğu mekanlar tüm metafizik varlıkların (cinlerin, nazarın vb gibi) etkinin saldırısından uzak kalacaktır. Çok güçlü koruma enerjisi oluşturur. Oğulotu : İşyerinizde bulundurursanız bol müşteri almanıza vesile olacaktır. Ayrık Otu : Enerji ölçümlerinde en yüksek enerjiye sahip bitki olduğu görülmüş. Çayını içtiğinizde vücudu tüm zehirlerden temizliyor, banyo suyunuzun en sonunda ayrık otu kaynatılmış su ile tüm vücunuzu yıkayıp o şekilde çıkarsanız maddi manevi çok yüksek bir enerjiyle çevrelenmiş oluyorsunuz. Ara sıra bu su ile yıkanmakta sayısız fayda var. Her şeyden önemlisi ise her zaman her şey hakkında pozitf düşünmemizdir. Unutmayalım korktuğumuz tüm olumsuzlukları hayatımıza mıknatıs gibi çekeriz…

• Like 1
  • Thanks 1

Bitkiler evimizin havasını temizliyormuş. Zaten paşa kılıcından hop diye evimizde kirli havaya atladıysam anladınız siz aradaki ilişkiyi..

Nasa'nın iki senelik yaptığı araştırmalar sonucunda evinizdeki bazı bitkilerin havayı %87 oranında temizlediğini biliyormuydunuz?

Hepimiz az çok bir şekilde bunu biliyorduk.

Ama aynı zamanda havadaki oksijeni alıp karbondioksit verir. Hoş, bana kalırsa yaptığı temizliğin yanında o kadarcık bi karbondioksitin lafı bile olmaz ya neyse,,

Ne diyorduk oksijenimize ortak olurlar...

Biri hariç!

Evet. Paşa kılıcı. Yani Sanseveria... Yani halk dilinde Peygamber kılıcı...

Bu mucize çiçek havaya oksijen veren tek çiçekmiş.

Ve yatak odasında bulundurmak uykunun kalitesini yükselterek Kaz dağlarında uyumuşcasına etki yaparmış... Aman da ben bunu duydum ya, o gün çiçeği nerelere koyacağımı bilemedim:)

Öyle ki bu çiçekle bir kapalı kutuya hapsedilseniz dışarıdan hiç bir hava akımına ihtiyaç duymadan yaşamak bile mümkünmüş! Bu şahane bir haber değil mi şimdi sizce de?

Tabi evin havasını temizleyen tek bitki Paşa kılıcı değil. Şimdi sizeecologist'te yayınlanan evinizin ve ofisinizin havasını temizlemeye yarayacak 12 bitkiyi açıklıyorum ki bunlardan bazıları hepimizin çok yakından tanıdığı ama bu özellilerini hiç bilmeden evimizde baktığımız çiçekler..

1.Şeytan sarmaşığı

2.Kurdele çiçeği

3.Güve orkidesi

4.Ağaç minesi

5.Devetabanı

6.Afrika menekşesi

7.Yılbaşı kaktüsü (bilgisayarın yanına koymanızda yarar var)

8.Kasımpatı ( Bulunduğu ortamdaki gerginliği alıyor)

9.Barış çiçeği & Yelken çiçeği

10.Çin herdem yeşili

11.Paşa kılıcı

12.Benjamin

Bunun yanında eve pozitif enerji çeken başka bitkiler de var.

Bunlardan bazıları şunlar:

Nane: Pozitif tireşim yayıyor. Negatif titreşimleri uzaklaştırıyor  uykusuzluğa iyi geliyor.

Okaliptüs: Bu bitki kıskanç ve negatif enerjili insanları kovuyormuş:) Refah ve pozitif enerji veriyor.

Aloe Vera: Bu bitki kötü şansa ve kıskanç enerjili insanların kötü enerjisini emiyormuş Hatta Aloe veranız sarardıysa bu yüzdenmiş.

Dağ kekiği : yine havadaki olumsuz enerjileri temizliyor, kabuslara karşı koruyor.

Kendiniz için gelin bir iyilik yapın, yaşadığınız alanda havayı temizleme ve kimyasal kirliliği emme konusunda uzman ve yardımcı olan bu bitkileri evinizin  köşesine yerleştirin derim ben..

Alıntıdır..

• Like 1

HaYaLGöZLüM, 10.11.2020 - 12:26 yazdı:

Bitkiler evimizin havasını temizliyormuş. Zaten paşa kılıcından hop diye evimizde kirli havaya atladıysam anladınız siz aradaki ilişkiyi..

Nasa'nın iki senelik yaptığı araştırmalar sonucunda evinizdeki bazı bitkilerin havayı %87 oranında temizlediğini biliyormuydunuz?

Hepimiz az çok bir şekilde bunu biliyorduk.

Ama aynı zamanda havadaki oksijeni alıp karbondioksit verir. Hoş, bana kalırsa yaptığı temizliğin yanında o kadarcık bi karbondioksitin lafı bile olmaz ya neyse,,

Ne diyorduk oksijenimize ortak olurlar...

Biri hariç!

Evet. Paşa kılıcı. Yani Sanseveria... Yani halk dilinde Peygamber kılıcı...

Bu mucize çiçek havaya oksijen veren tek çiçekmiş.

Ve yatak odasında bulundurmak uykunun kalitesini yükselterek Kaz dağlarında uyumuşcasına etki yaparmış... Aman da ben bunu duydum ya, o gün çiçeği nerelere koyacağımı bilemedim:)

Öyle ki bu çiçekle bir kapalı kutuya hapsedilseniz dışarıdan hiç bir hava akımına ihtiyaç duymadan yaşamak bile mümkünmüş! Bu şahane bir haber değil mi şimdi sizce de?

Tabi evin havasını temizleyen tek bitki Paşa kılıcı değil. Şimdi sizeecologist'te yayınlanan evinizin ve ofisinizin havasını temizlemeye yarayacak 12 bitkiyi açıklıyorum ki bunlardan bazıları hepimizin çok yakından tanıdığı ama bu özellilerini hiç bilmeden evimizde baktığımız çiçekler..

1.Şeytan sarmaşığı

2.Kurdele çiçeği

3.Güve orkidesi

4.Ağaç minesi

5.Devetabanı

6.Afrika menekşesi

7.Yılbaşı kaktüsü (bilgisayarın yanına koymanızda yarar var)

8.Kasımpatı ( Bulunduğu ortamdaki gerginliği alıyor)

9.Barış çiçeği & Yelken çiçeği

10.Çin herdem yeşili

11.Paşa kılıcı

12.Benjamin

Bunun yanında eve pozitif enerji çeken başka bitkiler de var.

Bunlardan bazıları şunlar:

Nane: Pozitif tireşim yayıyor. Negatif titreşimleri uzaklaştırıyor  uykusuzluğa iyi geliyor.

Okaliptüs: Bu bitki kıskanç ve negatif enerjili insanları kovuyormuş:) Refah ve pozitif enerji veriyor.

Aloe Vera: Bu bitki kötü şansa ve kıskanç enerjili insanların kötü enerjisini emiyormuş Hatta Aloe veranız sarardıysa bu yüzdenmiş.

Dağ kekiği : yine havadaki olumsuz enerjileri temizliyor, kabuslara karşı koruyor.

Kendiniz için gelin bir iyilik yapın, yaşadığınız alanda havayı temizleme ve kimyasal kirliliği emme konusunda uzman ve yardımcı olan bu bitkileri evinizin  köşesine yerleştirin derim ben..

Alıntıdır..

Güzel ve faydali paylaşımın icin teşekkür ederim 

• Thanks 1