Jump to content
Guest lula

Evlilik Duası 313 Ayet-El Kürsi

Önerilen İletiler

Allah razı olsun. benim sormak istedigim ise... arabi ayın ilk günü başladık

pazartesi, perşembe,cuma okuduk.. bu bir hafta ediyor... Diger 3 haftadada gene ay çıkana kadar her hafta yapıyor muyuz? Yoksa ilk hafta yapıp diger ayı mı bekliyecegiz ???? Cevabınızı bekliyorum tşk.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest lula
Allah razı olsun. benim sormak istedigim ise... arabi ayın ilk günü başladık

pazartesi, perşembe,cuma okuduk.. bu bir hafta ediyor... Diger 3 haftadada gene ay çıkana kadar her hafta yapıyor muyuz? Yoksa ilk hafta yapıp diger ayı mı bekliyecegiz ???? Cevabınızı bekliyorum tşk.

Allah sizden de Razı Olsun. Okuma günlerinde bir anlaşılmazlık oldu galiba. ben tekrardan şöyle açıklayım.

Ayın ilk haftası miladi takvimde ayın ilk haftası pazartesi olmadığı gibi Arabi ye görede aynıdır. ben orada yazdığım tarih sizlere kolaylık olsun diye Rabuyelevvel ayının tarihlerini yazıp verdim.

Rebuyelevvel'in 1 pazar günü. 1 rebuyelevvelde miladi tarihte 14 şubat pazar günü.

Hicri takvim yani diğer değişle arabi ay, ayın büyümesine göre bakılarak hesaplanır. Duaların pazartesi, perşembe ve cuma olma nedeni ise bu günler hem dinen hemde astrolojide evlenmek için en uygun günlerdir. burayı açıklarsam daha net anlaşılacağını düşünüyorum.

buna görede ay dönümünün ilk haftasında ilk pazartesi, perşembe ve cuma günü okunur. Rebuyelevvel ayında 02.02.1431 pazartesi oluyor

05.02.1431 rebuelevvel parşembe, akabinde 06.02.1431 de cuma günü oluyor. bu tarihler hicri takvime göredir. evlerinizde takvimler varsa diyanettin onlarda altında hicri tarihler verilir. olmadı internetten islami takvim yazdıgınızda prayer al islam com yazar o siteye baka bilirsiniz. diyanette bir site vardı oraya baka bilirsiniz.

prayer al islam islam konfederasyonun belirlediği tarihleri geçer orada yani teknolojiye en uygun tarihleri yazar.

sudide bazen günlerde oynama yaparlar geçen ramazanı 29 diyerek geçtiler bu yanlıştır. bizdeki olan teknolojik anlamda incelenerek ayın dönümlerine ve büyümesine göre tam bir şekilde hesaplanır.

tavsiye ede bileceğim size bu sitedir ve diyanettin takvimleri varsa onada baka bilirsiniz olmadı internetten baka bilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sevgili lula, Tekrardan teşekkür ederim açıklamanız için.. Arabi ay meselesini anladım..

sormak istedigim 1 ayda 4 hafta var... Ayın ilk haftası başladık, her hafta bu duayı yapacak mıyız.. yoksa arabi ay girdi başladık ilk hafta yaptık bitti..

sonra gene diger arabi ayın ilk haftası mı yapılacak..

3 aydan sonrada yapmayacagız...

Sabırla cevapladıgınız için Allah razı olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest lula
sevgili lula, Tekrardan teşekkür ederim açıklamanız için.. Arabi ay meselesini anladım..

sormak istedigim 1 ayda 4 hafta var... Ayın ilk haftası başladık, her hafta bu duayı yapacak mıyız.. yoksa arabi ay girdi başladık ilk hafta yaptık bitti..

sonra gene diger arabi ayın ilk haftası mı yapılacak..

3 aydan sonrada yapmayacagız...

Sabırla cevapladıgınız için Allah razı olsun

sadece ilk haftanın perşembe cuma ve pazartesi günleri okunuyor.

başka bir zaman degil nede verilen zaman dilimi haricinde.

zaten ilk ayda Allah'ın izniyle birisi mutlaka çıkıyor. okuyanları tanıyorum.

olmadı bir sonraki ay arabi aya göre okunuyor. yine aynı günlerde artık o ay bu üç günden hangi gün ilk geliyorsa.

ama genelde ilk ayda birisi mutlaka ama mutlaka Allah'ın izniyle çıkıyor verilen tertib göre okunduğu taktirde çıkcaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Allah razı olsun arkadaşım. Söylediğiniz tarihte bende yapacağım inşallah.paylaşım için çok teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Cesur
Canım emeğine sağlık çok güzel bir konu olmuş dilerim herkes faydalanır...

özelıkle evde kalmışlar:rofl::rofl::rofl::rofl:

Eline sağlık:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gene kaşınıyon demi dövcekler walla alamıcam seni ellerinden:rofl::rofl::rofl:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest lula

saol canımda kim evde kalmış??? biz daha 20 sinde çıtı pıtıyız aaa üstüme iyilik saglık...:P

--------------------

Canım emeğine sağlık çok güzel bir konu olmuş dilerim herkes faydalanır...

saol canım. inşeallah bulurlar.......

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

özetle önümüzdeki ilk arabi aydan başlıyarak 3 aylık uygulama yapıcaklar için takvim şöyle:

1.ay

REBİULEVVEL AYININ

ilk pazartesi günü................hicri 1 Rebiulevvel ayı.........15 şubat 2010....313 adet

İlk perşembe günü...............hicri 4 Rebiulevvel ayı.........18 şubat 2010....313 adet

ilk cuma günü......................hicri 5 Rebieulevvel ayı........19 şubat 2010....313 adet

-----------------------------------------------------------------------------------------

2.ay

REBİULAHİR AYININ

ilk perşembe günü...............hicri 2 Rebiulahir ayı..........18 mart 2010......313 adet

ilk cuma günü.....................hicri 3 Rebiulahir ayı.............19 mart 2010......313 adet

ilk pazartesi günü................hicri 6 Rebiulahir ayı.............22 mart 2010......313 adet

------------------------------------------------------------------------------------------

3.ay

CEMAZİYELEVVEL AYININ

ilk perşembe günü...............hicri 1 Cemaziyelevvel ayı......15 nisan 2010.....313 adet

ilk cuma günü....................hicri 2 Cemaziyelevvel ayı........16 nisan 2010.....313 adet

ilk pazartesi günü..............hicri 5 Cemaziyelevvel ayı........19 nisan 2010.....313 adet

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap