Jump to content
Sign in to follow this  
Guest gmzmurat

KPSS'yi Evde Çalışmakla Başarılı Olabilir miyiz?

Recommended Posts

Guest gmzmurat
:confused: kolejde ögretmenlik yaptıgım için kursa ne derece vakit ayırabilirim yada ne kadar verimli gecer ??? tam net bir fikrim yok bu konuda ... acaba evde calısmak nasıl olur ??? Yorumlarınızı bekliyorum... :confused:

merhaba arkadaşım ben 2 sene evvelki kpss sınavına sadece 1 ay ve evde güvenderin kitabıyla çalıştım hiçbirşey bilmeden sıfırdan başladım testlerini çözdüm 81.900 puan aldım yani o yayınevini tavsiye edebilirim hatta öyle ki birçok soru çok benzer çıkmıştı sınava kolay gelsin sana bahtın açık olsun

Guest blessed trinity

merhaba öncelikle... kolejde çalıstıgınıza gore egıtım bilimlerinden de sınava gireceksiniz... simdiden duzenli olarak çalışmaya başlamalısınız... dile kolay 11 tane dersten sorumlu olacaksınız... yargı ya da ihtiyaç yayıncılıktan egitim bilimlerine çalışmaya başlayın... kolejde cok zaman kaybedeceğinizden dolayı hafta sonlarını iyi degerlendirmeye bakın... evde calısmak biraz zor ama sadece bole calısarak atanan bi suru ogretmen arkadasım var :) 10 temmuza kadar cok zamanımınız var...

Guest gmzmurat

evet .. evde çalışmak, dersane disiplininden daha uzak olunacagı için daha zor ama imkansız olmadıgını düşünüyorum bende .. şimdiden başlamak lazım , hatta gec bile kaldım =( bende yargı yayınevinin kitapları var, güvender iyiyse onu da alabilirim tabi .. matematik konusunda 0 durumdayım .. onu nasıl halledicem bilemiorum ...

Guest MaSaL

Ben lisans KPSS ye sınavdan önce 3 gün baktım 79 almıştım....Zaten matematik ve türkçede iddaalıyım ama tarih coğrafyam heleki vatandaşlığım sıfırdı... Ve ihtiyaç yayıncılığın küçük cep kitapçıklarından çalıştım üçünede..İnanılamz faydasını gördüm ancak sadece toplamda her derse 3-4 saat toplasan ancak baktığım için birçok konuyu tarihi vs unutmuştum sınavda :D Hele tek test bile çözmedim sınavdan evvel...Yani demek istediğim zor bir sınav değil, 3 ayda çalışıp rahat 90ı geçebilirsin ilk oturum için tabi eğitim ayrı bir olay ama asıl önemli olanda ilk oturum sanırım...Ama ihtiyacın o küçük konu anlatımlı kitapçıklarını alıp çantanıza koyun, her yerde ara ara okuyun,arabada, işte, evde, inanılmaz faydalı :) Onlar bile tek başına yeter...

Guest yasmince27

zorlu bir sınav:(düzenli çalışırsanız olur umudumuzu kaybetmeyelim

Guest gmzmurat
Ben lisans KPSS ye sınavdan önce 3 gün baktım 79 almıştım....Zaten matematik ve türkçede iddaalıyım ama tarih coğrafyam heleki vatandaşlığım sıfırdı... Ve ihtiyaç yayıncılığın küçük cep kitapçıklarından çalıştım üçünede..İnanılamz faydasını gördüm ancak sadece toplamda her derse 3-4 saat toplasan ancak baktığım için birçok konuyu tarihi vs unutmuştum sınavda :D Hele tek test bile çözmedim sınavdan evvel...Yani demek istediğim zor bir sınav değil, 3 ayda çalışıp rahat 90ı geçebilirsin ilk oturum için tabi eğitim ayrı bir olay ama asıl önemli olanda ilk oturum sanırım...Ama ihtiyacın o küçük konu anlatımlı kitapçıklarını alıp çantanıza koyun, her yerde ara ara okuyun,arabada, işte, evde, inanılmaz faydalı :) Onlar bile tek başına yeter...

benim egitim bilimleride var... ve matematikte 4 işlemde kaldım :wallbash:

Guest MaSaL
benim egitim bilimleride var... ve matematikte 4 işlemde kaldım :wallbash:

Tamam işte tarih coğrafya ve vatandaşlığa çalış ve aradan çıkar onları..Yani o kitapçıkları al, tarihi oku mesela, tarihi bitir, test çöz sonra coğrafya çalış..Onları düzenli çalışırsan 1 ay bile yeter bence çünkü hepsi liseden bildiğimiz konular...Yani zor zor dersen zaten başaramazsın, hele 2008 KPSS de coğrafyada o kadar basit 4-5 soru vardıki çalışmasan bile bilirsin..Keza tarihde de...Yani ben 3-4 ay günde yarım saat baksam 90 alırım diyorum ki bu zekama güvenmek değil, sorunların zor olmayışı vede düzenli çalışmaktandır. O yüzden büyütme gözünde ve bir yerden başla, vede kendi düzenini kendin oturt... Günde 1 saat bakman bile yetecek sana...:thumbsup: Güven kendine, sıkma canını....

Guest gmzmurat

güzel dilekleriniz için herkese tesekkur ederimmmmm .. başarmak çalışmaya baglı tabi ki .. =)

Guest Platoon

Arkadaşım kpss için dersaneye gitmek o kadar yersiz ki..boş yere para harcamaktan başka bir şey değil..Bu işin sırrı çalışmak,çalışmak, çalışmak...Kapanacaksın eve çalışacaksın...Önemli olan her gün düzenli bir şekilde çalışmak..Bir saat bile olsa her gün düzenli olarak konulara bakmak gerekiyor..ve bol bol soru çözmek gerekiyor..Konuları bir kez okuyup ardındna