Jump to content
Şanaa

Kar Yağdı Sultan Duası

Recommended Posts

Nasip olmayınca olmuyor. Sekiz senelik bir konu ve ben yeni gördüm üstelik ulusu da çok iyi bilirim. Annemin rahatsızlığındada oralardaydım. Türbeyi biliyorum. Adının Karyagdi sultan türbesi olduğunu yeni öğrendim.( belki biliyorumdurda şimdi hatırlayamadım) Şimdi bu bilinçle gideceğim. Birde Hacet tepenin üst yolunda bir türbe var yol ortasında onun isminide öğreneyim. Adı Mehmet efendide. Yolun ortasında hep geçerken fatiha okuruz. Acaba birbirleri ile akrabalıkları varmı? 

Oraların enerjileri çok yüksek oluyor EvvelAllah tüm dualar kabul oluyordur. Allahın izni ile, Şimdi oraya gidicem görüşürüz acayip istek geldi. Eşimede okudum beş sayfayı hadi seni götüreyim dedi görüşürüz.    .. ?buresimde nerden geldi anlamadım ben koymadım silemedimde

Edited by hacersş

en sonki güncel bilgilerime göre yazıyorum Karyağdı Sultan Türbesi ve Hacı Bayram Veli Cami birbirine çok yakın bence..

hiç gitmemiş arkadaşlar için şöyle anlatayım mesela otobüsle gidiyorsanız ulus tobüsüne binip heykelde iniyorsunuz,heykelin olduğu meydanın hemen arkasındaki sokağa gidyorsunuz yönünüz yukarı doğru bu arada, o sokağada pasajın yanında bir açıklık var ordan ulaşabilirsiniz yada yokuş yukarı çıkarken sağda bir boşluk göreceksiniz  ilk boşluk o sokakta var zaten..o yol üzerinde 10 dk yürüyün sol tarafta ufak bir meydan var ve türbe orda meydanın hemen başında bir büfe var çok rahat bulunur kimseye sormasanızda 

ikinci yol minibüsle gidiyorsanız diyelim;bu seferde hacı bayramın orda inersiniz dört yolda anafartalar caddesinde aşağı doğru gidiyorsunuz

aşağı doğru giderken yolun sol tarafında olun ,sıra sıra pasajların bittiği yerde tek bir açıklık var meydana gelmeden önce ordan sola dönün ve gene 10 dk yürüyün  ufak meydana gelince türbe orda yapısı kubbeli hemen anlarsınız inşallah faydalı olur 

gün içerisinde çok rahat bi şekilde yürüyerek ordaki türbeler gezilebilir .bu duayı tekrar görmem iyi oldu

Edited by beliza
  • Like 1

Gördüm geldim bildiğim yer. Adı dikkatimi çekmemiş sadece huzur içinde yatsınlar. 

• Like 1

Beliza, yazacaktım unutmuşum, hacettepe nin oradaki Mehmet efendi değilmiş. Biz hep araba ile geçtiğimizden bilmiyordum. Sen söyleyince yürüyerek gittim. Selçuklu ulularından Tezveren Sultan yazıyor. 

Edited by hacersş
  • Thanks 1