Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar ben diyetisyenim.Merak ettiğiniz soruları cevaplayabilirim.Genel bilgi de verebilirim.Bilmek de yetmiyor yeni zayıflamaya karar verdim ve bende irade sıfır.Size yardımcı olmak istedim.

Guest Delitay21

Ben 94 kg yim ve boyum 182 cm spor yaparak 88 kg ye düştüm ama bırakınca tekrar aldım.şu anda 2 haftadır sadece kepek ekmeği yiyorum beyaz ekmeği kestim ama yine bir gelişme yok.spor yapamıyorum.85 kg olabilmem için ne yapmalıyım ve ne kadar süre de bunu başarabilirim?

5 sene öncesinde geçirdiğim bir rahatsızlıktan ötürü aldığım 25 kiloyu, o zamanı takip eden 1 sene içinde verdim...kolay değil tabi :)

ama işin sırrı mideyi hiç boş bırakmayıp metabolizmayı hızlandırmakta...öğün haricinde devamlı bir şeyler yiyordum..öyle ana yemek gibi değil elbette :) şu an 56 kiloyum, daha aşağısı da yakışmaz zaten...

yani demem o ki, insan yeter ki istesin...yapamayacağı şey yok...

Guest

bende aslinda kilolu degilim 1.72 boyum var 68 kiloyum ama karin bölgemde dogumdan sonra kalan sislik var rahatsiz ediyor beni spor yapamiyorum amaliyatli oldugum icin karin kaslarimi calistiramiyorum 9_9

ne uygulamaliyim sizce göbüsümden kurtulmak icin :)

Guest Delitay21

doremi öyle evet insan yeter ki istesin her şeyi yapar ama benim gibi kilo veremeyince stres yapan biri için inan çok zor kg vermek:(sana da gerçekten bravo...

Guest yamukprenses

kilo hemen alınmadığı gibi verilmez geniş zamana yaymak gerekiyor ve devamında sabır gerekli

Delitay21 kardeşim sporu bırakmayın.Ekmeği kesmek yetmaz az ve sık beslen.Ara öğünleri atlama.Çünkü vücut aç kaldığında kıtlık alarmı verir ve daha sonra yediklerin yağ olarak depo edilir.Günde bir iki elma çok etkilidir.Suyu tesadüfe bırakmayın.Saate bakarak her saat başı bir bardak su için.

--------------------

Ve inanın her şey beyinde biter

--------------------

Sevgili Yasmin spor yapmasanız da kilo verebilirsiniz.Hareketli olun.Olabildiğince ayakta durun.Beyaz ekmeği, unluları, makarna, pilav gibi karbonhidratları kesin.

• Like 1

bende aslinda kilolu degilim 1.72 boyum var 68 kiloyum ama karin bölgemde dogumdan sonra kalan sislik var rahatsiz ediyor beni spor yapamiyorum amaliyatli oldugum icin karin kaslarimi calistiramiyorum 9_9

ne uygulamaliyim sizce göbüsümden kurtulmak icin :)

Bölgesel zayıflama için,hafif te olsa hareket şart...lahana yağı bölgesel zayıflamada etki ediyor..tavsiye ederim...

doremi öyle evet insan yeter ki istesin her şeyi yapar ama benim gibi kilo veremeyince stres yapan biri için inan çok zor kg vermek:(sana da gerçekten bravo...

Metabolizma "diyet" psikolojisine girince direniyor zaten...işin içine stres giriyor, "onu yememem lazım, bunu yememem lazım" lar işi zorlaştırıyor..

o yüzden ben diyet yapmadım..sadece beslenme şeklimi farklılaştırdım...günde abartısız 7-8 öğün yedim...1.5 saat aralarla, elma,havuç,hafif bisküvi,salata..ne bulursam yiyordum..amaç mideyi boş bırakmamak...bunlar ana öğünlerin haricinde tabi...

ana öğünlerimde de, karbonhidratla proteini çok sık bir arada almamaya gayret ediyordum...ekmeği falan kesmedim...her öğünde 1 er dilim kepek ekmeği yedim...ama gece yeme alışkanlığınız varsa, bunu yoğurtla,sütle,meyveyle geçiştirmeye çalışın...

Benim kilo vermem çok zor olmadı, belki de ilaçlar yüzünden aldığım saçma sapan bir kilo olduğu için kolay verdim..ama verdim işte :)

Guest pink

ben şişman değilim hatta kaburgalarım sayılıyor fakat basenlerim çok geniş,bacaklarım çok kalın ve selülitim çok.diyet uygulayamıyorum çünkü sadece vücudumun üst kısmı zayıflıyor yüzüm çöküyor basenler ve bacaklar yerli yerinde :( bu durum psikolojimi bozuyor aynanın karşına geçip ağladığım bile oluyor :( ne yapabilirim

Sevgili Pink bölgesel zayıflama istiyorsan spor yapmalısın.Özellikle yürüyüş.Ayrıca uzman tv de bölgesel zayıflama için güzel egzersizler var beceriksiz olduğum için ekleyemiyorum ama sağlıklı yaşam kategorisinden bulabilirsin.