Jump to content
Yaraliasik

Enam Suresi ve Faziletleri

Recommended Posts

161. De ki: Şüphesiz Rabbim beni doğru yola, dosdoğru dine, Allah'ı birleyen İbrahim'in dinine iletti. O, ortak koşanlardan değildi.

162. De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.

163. O'nun ortağı yoktur. Bana sadece bu emrolundu ve ben müslümanların ilkiyim.

164. De ki: Allah her şeyin Rabbi iken ben ondan başka Rab mı arayacağım? Herkesin kazanacağı yalnız kendisine aittir. Hiçbir suçlu başkasının suçunu yüklenmez. Sonunda dönüşünüz Rabbinizedir. Ve O, uyuşmazlığa düştüğünüz gerçeği size haber verecektir.

165. Sizi yeryüzünün halifeleri kılan, size verdiği (nimetler) hususunda sizi denemek için kiminizi kiminizden derecelerle üstün kılan O'dur. Şüphesiz Rabbin, cezası çabuk olandır ve gerçekten O, bağışlayan merhamet edendir.

---ALINTIDIR----

okumaya çalışacağım aydınlattınız için teşekkürler..

Guest bird

Allah razı olsun arkadasım,belirttiğin terkibi okuyacağım insallah..hep en'am suresını okumak ıstıyordum bı turlu nasıp olmamıstı..

7 gun yapmamız sart mı peki sanırım baya zaman alabılıcek bır uygulama nerden baksak 2-3 saat sürebilir 9_9 hanı 7 gun diye niyet ederim,bırakmıs gibi olmak istemiyorum olur ya bir aksam fırsat falan olmazsa diye günaha girmeyeyim 9_9

bi de bu sıralama var ya hani 13.ayet 7 kere tekrar edilir falan diye,enam suresını bastan sona okuyup sonradan bu belirttiklerinizi mi yapacagız yoksa okuma esnasında 13.ayete gelince 7 kere okuyup 14'e mi geçeceğizz?

şimdiden tesekkurler

Allah razı olsun arkadasım,belirttiğin terkibi okuyacağım insallah..hep en'am suresını okumak ıstıyordum bı turlu nasıp olmamıstı..

7 gun yapmamız sart mı peki sanırım baya zaman alabılıcek bır uygulama nerden baksak 2-3 saat sürebilir 9_9 hanı 7 gun diye niyet ederim,bırakmıs gibi olmak istemiyorum olur ya bir aksam fırsat falan olmazsa diye günaha girmeyeyim 9_9

Niyetinin ne kadar cabuk gerceklesmesini istiosan o kadar cabuk okumaya baslarsin.Önemli olan içinizdeki istek...Ne kadar cok cabuk gerceklesmeisni istiyorsaniz o sekilde baslarsiniz.Niyetiniz mi önemli??yoksa 2-3 saat okunmasi zor olmasimi önemli??Zor olmasi bana göre daha iyi vede guzel cunku zor oldugu icin azmederek okucaksiniz inatla...seytanin vesvesesi ile savascaksiniz.Rabbimden sizin azminizi ve sabrini görecektir...Dedigim gibi önce olmasini sitedigniz duanin niyeti ne kadar cokistedignizi dusunun sonrada kendinizden ne kadar cok feragat edeceginizi dusunun....Selametle..önemli olan zoru basarabilmektir...

--------------------

Gunaha da girmezsin...Sureye baslarken 7 gun okucam diye niyetlenmiosun cunku...

Allah razı olsun bu bilgilendirme için.Ben çok darda,çok sıkıntıda olduğum bir zamanda Mustafa iloglunun kitabına rastlamış ve bu surenin okunuşunu öğrenmiştim.okudum ve çok faydasını gördüm,şiddetle tavsiye ederim...

sevgili çakra bu uygulamayi mi yapmistin? ne guzel boyle paylasanlar icimize umut isigi doguruyorlar...

bu gerekli yerlerde yapılan tekrarlar,acaba kaynağı varmı?yoksa sizin önerinizmi?

Ben alim degilim ki kendim öneriym...kafamdan uydurma seyler yaziym....Lütfen sorularinizda daha makul mantikli olun.elbetteki kaynagi var hatta sizin yorumunuzdan 1 kişi öncesinde bir arkadas cakra nickli arkadasta bir kaynak belirtmiş...Cok istiyorsaniz.Kaynagini belirtirim...Sayfa numarasina kadar aksam bildiririm.

sevgili çakra bu uygulamayi mi yapmistin? ne guzel boyle paylasanlar icimize umut isigi doguruyorlar...

Evet kardeşim.belirtildiği gibi bazı ayetleri tekrarlayarak okumuştum...Rabbimin izniyle dualarım kabul oldu...

--------------------

Ama ben 7 kere değil bir kere yapmıştım.7 kere okumanın fazileti daha büyüktür muhakkak.Rabbimiz duada ısrarı sever...

Konudada yazdim en basinda en az 3 kere en fazla 7 gun 7 kere okunmasinda faide avrdir diye...Kimi 1 kere okur 1 gunde 1 saate kabul eder rabbim...kimi 70 gunde 70 kere okur öyle kabul eder rabbim...Önemli olan kalbinizdeki niyet kalben okumaniz azimle okuyup istemenizdir...Allah kabul etsin.