Jump to content
Yaraliasik

Enam Suresi ve Faziletleri

Recommended Posts

Sevgili Yaraliasik, bir sorum daha olacak, herhangi bir niyetimiz olmadan sanirim her gun bu okuma usulu ile de okudugumuzda faziletlerini goruruz demek istedin degil mi en basta...

Sevgili Yaraliasik, bir sorum daha olacak, herhangi bir niyetimiz olmadan sanirim her gun bu okuma usulu ile de okudugumuzda faziletlerini goruruz demek istedin degil mi en basta...

Niyetiniz olsada olmasada gunluk okumaya devam ettignizde gözlerinizle görerek yasarsiniz faziletlerini...

• Like 1

Guest smile07

Allah razı olsun yaraliasik işlerim dolayısıyla pek vaktim yok ancak başlayacağım bu duaya 3 gün sıkışmazsam eğer 7 güne tamamlayacağım kendimi.. Rabbim yardım eder inşallah...

Yaralıaşık kardeşim verdiğin dua terkibi için teşekkür ederim çok çok önemli bir dileğim var ve Rabbimin dualara cevap verdiğini görüyorum şükürler olsun bir şey sormak istiyorum bu terkibi okurken Enam Suresinin başından mı okumaya başlamalıyız

Yaralıaşık kardeşim verdiğin dua terkibi için teşekkür ederim çok çok önemli bir dileğim var ve Rabbimin dualara cevap verdiğini görüyorum şükürler olsun bir şey sormak istiyorum bu terkibi okurken Enam Suresinin başından mı okumaya başlamalıyız

Evet basindan sonuna kadar okuma sekli ile en az 3 gun en fazla 7 gun oku bu terkibi....gunde en az 7 kere okumaya alis. 1 hafta surmeden en akdar aizm ile ihlas bir kalp ile istedigine bagli oalrak cevabini alirsin kardesim

yaraliasik bu terkip tahmini ne kadar suruyor? bu arada ne kadar surdugu zorluk anlaminda onemli degil, sadece gece baslarsak, programimizi ayarlamak icin soruyorum, yoksa isterse 6 saat olsun, Allah yolunda feda olsun... ama calisan insanlar oldugumuz icin zamanimizi ayarlamamiz anlaminda asagi yukari bilirsek iyi olur...

yaralı aşık bu tertip günde 7 kezmi okunucak yani enam suresini belirttiğiniz şekilde 7 kezmi okuyacağız benmi yanlış anladım teşekkürler

1 – Surei enami arasinda dunya kelami konuşmadan 2 rekat Allah rizasi için namaz kiliarak cenabi hakk dan dilegini isteynin elleri bos cevrilmez..O ayicinde her bela serden zalimden korkulairndan dertlerinden kurtulur rabbimn o kişiyi korur.

emeğine sağlık kardeşim Allah razı olsun yalnız şunu anlamadım okumaya başladıktan sonra ortasındamı 2 rekat namaz kılacağız açıklarsan sevinirim

yaraliasik bu terkip tahmini ne kadar suruyor? bu arada ne kadar surdugu zorluk anlaminda onemli degil, sadece gece baslarsak, programimizi ayarlamak icin soruyorum, yoksa isterse 6 saat olsun, Allah yolunda feda olsun... ama calisan insanlar oldugumuz icin zamanimizi ayarlamamiz anlaminda asagi yukari bilirsek iyi olur...

Ben 2 saatte okurum baskasi 5 saatte kişinin kimin ne kadar hizli yada duzgun okuyacagini kişi kendisi bilir.Bu yuzden birsey diyemem ancak tahminimce en az 2 maksimum 3 saat arada mola vermeniz dinlenmeniz abdest tazalmeniz vs gibi islerle ugrasirsaniz sayet 3 saati bulur diye dusnuyorum.

--------------------

yaralı aşık bu tertip günde 7 kezmi okunucak yani enam suresini belirttiğiniz şekilde 7 kezmi okuyacağız benmi yanlış anladım teşekkürler

Gunde 7 kez en az 3 gun okunmasi gerek ama makbulu 7 gun 7 ser kez okunma usulu ile okunmasidir.

--------------------

emeğine sağlık kardeşim Allah razı olsun yalnız şunu anlamadım okumaya başladıktan sonra ortasındamı 2 rekat namaz kılacağız açıklarsan sevinirim

İster basinda ister sonunda yada diyelimki 3 kere okudunuz 4.ye baslamadan namaz kildiniz ki namaz duayi bir nevi guclendirir arasinda durup namaz kilip dua edebilirsiniz.

Guest bird

günde 7 kez mi ?

ben 1 kez okudum o da 2 saatimi aldı,çünkü aradaki uygulamalar bayagı vakit alıyor,üstelik en'am sûresi bayagı uzun...günde 7 kez ortalama 1bucuk saatten 10 saate yakın yapıyor ve benım hıc vaktım yok ki 9_9 işten geLince namazlarımı kılıp basLadım okumaya ve dediğim gibi 2 saat sürdü,ben günde 1 kez 7 gün sanıyordum..