Jump to content
Yaraliasik

Enam Suresi ve Faziletleri

Recommended Posts

günde 7 kez mi ?

ben 1 kez okudum o da 2 saatimi aldı,çünkü aradaki uygulamalar bayagı vakit alıyor,üstelik en'am sûresi bayagı uzun...günde 7 kez ortalama 1bucuk saatten 10 saate yakın yapıyor ve benım hıc vaktım yok ki 9_9 işten geLince namazlarımı kılıp basLadım okumaya ve dediğim gibi 2 saat sürdü,ben günde 1 kez 7 gün sanıyordum..

Allah kabul etsin.

Guest bird

yanlış mı oLdu yani anlayamadım ben hiçbişey.

ya da ben mi çok ağır okuyorum acaba?

yanlış mı oLdu yani anlayamadım ben hiçbişey.

ya da ben mi çok ağır okuyorum acaba?

Vesvese yaratma okumana devam et

Guest bird

pekii,boyle dewam edecegım oyleyse 9_9

Allah razı oLsun.

Guest HuRRiCaNe

Peygamber Efendimiz(s.a.v.) bu sure için;

''Kur'an'da Sure-i En'am'dan gayrı bir sure bana bir defada nazil olmadı.Şeytanlar bu sure için toplandıkları kadar hiç bir sure için toplanmamışlardır. Bu sure bana Cebrail ile maiyyetinde elli bin melaike olduğu halde gönderildi, bunu kuşatmışlar, bir düğün debdebesi ile getirdiler, havuza su kor gibi kalbimde kararlaştırdılar.Allah Teala bununla beni ve sizi öyle izzetlendirdi ki artık bundan sonra ebediyyen dalalete düşürmez. Bu surede müşriklerin bütün hüccetlerinin iptali ve Allah'ın hulf etmesi nakabil bir vaadi vardır. ''

''Sure-i Enam nazil olduğu vakit Resulullah tesbih etmiş ve bu sureyi, ufku kapatacak kadar melaike teşyi etmiştir!!.

Sure-i Enam etrafında yetmiş bin melek ''Subhanellahil azıym ,subhanellahil azıym'' diye tesbih getirdikleri halde hepsi birden Mekka'de bir gecede nazil oldu.''

Daha önce verdiginiz Yasin_i şerif uygulamaları ve dıger konularınızı ilgiyle takıp edıyor uygulamaya çalışıyorum arkadaşım.Bizleı aydınlattıgınız için teşekkurler.Allah razı olsun.

Allah dualarımızı kabul etsin inşallah.

ALLAH İSTEYENE OKUMAK NASİB ETSİN gerçekten sabırla okunması gereken bir sure aynen yazıldığı usulde birkaç kez okumuştum ALLAH kabul etsin inşallah

enam süresinin bu yöntemle okumayı bir kez yaptım duam kabul oldu sonrasında çok defa okumak istedim ama nasip olmadı etkisi olan bir dua ben buna yürekten inanıyorum 7 gün hergün bir tane okudum bendeki kitapta öyle yazıyordu...sizlerle bu duayı paylaşmayı çok istedim ama o kadar uzun olmasından dolayı benimde pc.de yazmam yavaş olduğundan yazamamıştım ALLAH YAZAN arkadaşımızdan razı olsun... sizlerde okuyun arkadaşlar ...

Banada sadece 1 kez okumak nasip oldu 2 saat sürdü..başka okumalarımda olduğu için devam edemedim ama ne olursa olsun vakit bulup okumaya başlıycam Allah ın izniyle..ilk olarak daha önce verdiğiniz 41 yasine başlamak istiyorum Allah nasip ederse bu gece ona başlıycam..Bizlerle paylaştığınız dualar çok güzel..Allah sizden razı olsun ve her el açıp dua ettiğinizde hakkınızda hayırlı kılıp isteklerinize kavuşmanızı nasip etsin..

Guest bird

tam anlamıyla yazıldıgı gibi uygulayıp okundugu takdirde 1.5 - 2 saat arası sürüyor 1 tanesi.bilgi isteyen arkadaslar için yazıyorum..