Jump to content
Yaraliasik

Enam Suresi ve Faziletleri

Recommended Posts

teşk ederim arkadaşım emek verdigin çok belli bizleri bilgilendiriyorsun bilmillahirrahmanirrahimin güzelligini okuyarak senin sayende anladım Allah razı olsun

Ben tesekkur ederim Allah senden de razi olsun

Başka 3 - 5 sitede daha var kardeşim demek onları da Sen açtın isim vermeyeyim şimdi Sen bu konuyu açmadan önce oralarda aynı haliyle vardı hatta Enam Suresini kopyaladım kontrol etmedim vs hep aynı ifadelerle demek Sen açmışsın o konuları da teşekkür ederiz insanlara faydalı olmak adına yaptığın hayırlı iş için. Lakin bence zaten surenin okunuşunu kopyalamaya gerek yok çünkü orjinalinden okunmalı. Benim hatalar var dediğim kısımlar ise duaların olduğu yerlerde Bende bağışlanmamış bir günah bırakma demek gerekirken başına fiilin başına la koyulmadığı için bırak anlamına geliyor örneğin eğer arapça biliyorsanız bir bakıverin hem senben olmaz zenben olur o da peltek ze ile okunur bu ve benzeri yanlışlar var kardeşim Size zahmet madem elinizde kitap da var bir konrol edip düzeltiverin de yaptığınız hayırlı iş tamamına ersin derim

Başka 3 - 5 sitede daha var kardeşim demek onları da Sen açtın isim vermeyeyim şimdi Sen bu konuyu açmadan önce oralarda aynı haliyle vardı hatta Enam Suresini kopyaladım kontrol etmedim vs hep aynı ifadelerle demek Sen açmışsın o konuları da teşekkür ederiz insanlara faydalı olmak adına yaptığın hayırlı iş için. Lakin bence zaten surenin okunuşunu kopyalamaya gerek yok çünkü orjinalinden okunmalı. Benim hatalar var dediğim kısımlar ise duaların olduğu yerlerde Bende bağışlanmamış bir günah bırakma demek gerekirken başına fiilin başına la koyulmadığı için bırak anlamına geliyor örneğin eğer arapça biliyorsanız bir bakıverin hem senben olmaz zenben olur o da peltek ze ile okunur bu ve benzeri yanlışlar var kardeşim Size zahmet madem elinizde kitap da var bir konrol edip düzeltiverin de yaptığınız hayırlı iş tamamına ersin derim

evet farkli sitelerdede ben paylastim..enam suresinin tamamini farkli biryerden aldim cunku cogu kişi bazi sureleri bulamiyor..Dedikleirnizede dikkat edip kontrol edip duzeltmeleri yapicam.uyariniz icin tesekkur ederim.baska gördugnuz hatalar oldugundada yine uyarmanizi rica ederim.Allah razi olsun.

paylaşım için teşekkürler ama çok karışık benım duaları yazmam lazım onlarda çok uzun eğer kuranda herhangı bır surenın ayeti ise onu yazarsanız memnun olurum

yaralı hayatım sağolasın eline sağlık.2 sorum olacak (tabi seni bulursam:D)

1. ve üfevvizu emri ilallah innallahe basirun bil ibad bazı yerlerde ilallah bezı yerlerde ise illallah geçmesi bilinçli mi???? yoksa yazım hatası mı olmuş?????

2. 10-) 124. ayettin 1.kismi Ve iza caethüm ayetün kalu len nü'mine hatta nü'ta misle ma utiye rusülüllah burda da mü'mine olması gerekmiyor mu????

başka sorum yok bitti:D kestane kebap...acele cevap :)

yaralı hayatım sağolasın eline sağlık.2 sorum olacak (tabi seni bulursam:D)

1. ve üfevvizu emri ilallah innallahe basirun bil ibad bazı yerlerde ilallah bezı yerlerde ise illallah geçmesi bilinçli mi???? yoksa yazım hatası mı olmuş?????

2. 10-) 124. ayettin 1.kismi Ve iza caethüm ayetün kalu len nü'mine hatta nü'ta misle ma utiye rusülüllah burda da mü'mine olması gerekmiyor mu????

başka sorum yok bitti:D kestane kebap...acele cevap :)

1.sorun için kontrol edim

2. si dogru yazilmiş şekli....nü mine dogru.

bu konumu unutmustum yeni farkettim BEBEĞİM özür dilerim.

Guest mercedesamg102

Bu okuma şekli ile okundugunda dilegniz geri cevrilmezmis.En dogrusunu Allah bilir.cok makbul bir sure gercektende bir hazine cok degerli bir sure...okuyup deneyip görun arkadaslar.cok cok uzun aslinda ortalama 60 65 sayfa kadar fazileti mevcut ama ben özetliyerek ilerledim rotalama 2-3 aydir bu sure ustune yogunlastim ve sizlerin işine yaricak sekilde derledim.yani özetledim.Ve daha eklicegim faziletleri olacak..

Slmn alykm .. ustam.. bişi sormk istiyorm....bu enam suresinin fazileti 60 65 sayfa demişşsin.. tüm faziletlerini senden özel olarak öğrenebilirmiyim??? benım en am suresine özel bi baglılıgım var... o yüzden sordum...yardımcı olurmusunz??

arkadaslar hocalarımdan biri, enam suresinin 124. ayetini 1 kez okuyup dua edebilcegimi soylemisti

fakat ayetin tamamı okunmuyordu galiba

su an kendisine soramam, sizin ögrendiginiz usul ne?

124. ayet namaz sonrası konusmadan seccadeden kalkılmadan

enam suresi 124. ayet..

ayeti baştan rusulallah a kadar okuyorsun, dilegini bu arada soyleyip

Ve izâ câethum âyetun kâlû len nu’mine hattâ nu’tâ misle mâ ûtiye rusulullâh---burda dilegini söyle----ayete devam et bitir , allâhu a’lemu haysu yec’alu risâleteh, seyusîbullezîne ecremû sagârun indallâhi ve azâbun şedîdun bimâ kânû yemkurûn

diye devam edip ayeti tamamlıyorsun

1 kez okunucak..

yapıp da dileği olan bana da dua etsin allah rızası için

rabbim darda bırakmasın ümmet-i muhammed'i inşallah amin

13.ayeti kerimeyi ters ve zalim bir adamin yuzune akrsi 8-10 kere okunursa o kimse okuyana karsi terslik yapamaz şiddet de gösteremez .Mahkemede hakimin yuzune karsı devamli okumaya devam ederse hakim onun aleyhine hukum evrmezAgrıyan yere elini koyup 15 kere okursa agrisi geçer.