Jump to content
Mira

İçini Dök Rahatla Anlat Derdini Rahatla Muhabbet Olsun Gönüller Şenlensin

Önerilen İletiler

merhaba arkadaşlar

ben 24 yaşında genç bir kardeşinizim. son 7 yılını uyuşturucuya vermiş birisiyim. son 4 yıl ise konu eroin maalesef.

20 gündür ise ilk defa kendim candan içten isteyerek bıraktım sonunda ve uyuşturucu konusu kapandı. ben sürekli Allahı ve yarattıklarını düşünüyorum, sürekli onun gücünü ve kudretini, tarif edemediğim sevgisi ve yine taraf edemediğim gazabı hakkında düşünüyorum.

ibadetlerini yapmayan birisiyim ama inancım büyük. tam niyetleniyorum artık yapacağım diyorum, Allah'ın razı olduklarından olmam lazım diyorum tam başlıyorum ve en az 3 olmak üzere abdest alıyorum, şeytana daha fazla güç vermemek için sonunda ''Allah'ım sen hatamla kabul et vevese veeriyor diyorum''. tam camiye gidiyorum(sabah namazlarında hep niyelendim namazlara) bir bakıyorum camiye yetişememim, cami kapalı, namaza başlamışlar bile.

sonra çok üzülüyorum ve ''Allah dilemeden siz dileyemezsiniz'' aklıma geliyor üzülüyorum çok üzülüyorum ve başlamadan bırakıyorum. normal insanlar gibi olamıyorum içimde ki huzurluk hiç bitmiyor, normal insanlar gibi uyku düzenim yok, çalışmıyorum, her şey anlamsız geliyor(mesela insanların sosyal ilişkileri) Allahın kudreti karşısında. şimdi diyeceksiniz ne güzel işte düşünüyorsun evet düşünüyorum düşünüyorum ama her niyet edip uygulamaya kalkışım da bir aksilik çıkıyor ve benim bütün hevesim bir anda uçup gidiyor.

ibadet etmeyince olanları yukarda yazdım zaten.biraz uzun oldu ama hepinize teşekkür ederim ayrı ayrı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
merhaba arkadaşlar

ben 24 yaşında genç bir kardeşinizim. son 7 yılını uyuşturucuya vermiş birisiyim. son 4 yıl ise konu eroin maalesef.

20 gündür ise ilk defa kendim candan içten isteyerek bıraktım sonunda ve uyuşturucu konusu kapandı. ben sürekli Allahı ve yarattıklarını düşünüyorum, sürekli onun gücünü ve kudretini, tarif edemediğim sevgisi ve yine taraf edemediğim gazabı hakkında düşünüyorum.

ibadetlerini yapmayan birisiyim ama inancım büyük. tam niyetleniyorum artık yapacağım diyorum, Allah'ın razı olduklarından olmam lazım diyorum tam başlıyorum ve en az 3 olmak üzere abdest alıyorum, şeytana daha fazla güç vermemek için sonunda ''Allah'ım sen hatamla kabul et vevese veeriyor diyorum''. tam camiye gidiyorum(sabah namazlarında hep niyelendim namazlara) bir bakıyorum camiye yetişememim, cami kapalı, namaza başlamışlar bile.

sonra çok üzülüyorum ve ''Allah dilemeden siz dileyemezsiniz'' aklıma geliyor üzülüyorum çok üzülüyorum ve başlamadan bırakıyorum. normal insanlar gibi olamıyorum içimde ki huzurluk hiç bitmiyor, normal insanlar gibi uyku düzenim yok, çalışmıyorum, her şey anlamsız geliyor(mesela insanların sosyal ilişkileri) Allahın kudreti karşısında. şimdi diyeceksiniz ne güzel işte düşünüyorsun evet düşünüyorum düşünüyorum ama her niyet edip uygulamaya kalkışım da bir aksilik çıkıyor ve benim bütün hevesim bir anda uçup gidiyor.

ibadet etmeyince olanları yukarda yazdım zaten.biraz uzun oldu ama hepinize teşekkür ederim ayrı ayrı

Bunları yaşarken ailen yanindamiydi. Yani birakmanda sana destek oldular mi. Aslında söylemeye çalıştığım su ailenle uzun vakit geçirmeye çalış kendini sıkacak kadar ibadete verme ve mutlaka bir evcil hayvan al.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kimse kimsenin halini sormaz oldu. En son ne zaman bir arkadaşımıza birşeye ihtiyacin varmı diye sorduk.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Haberleri izliyordum canım sıkıldı kapattım tv...   Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Mersin e geçmiş olsun,

Rahipler nikah kıyıyor da, Müftüler neden kıyamıyor tövbe tövbe ne saçma sapan işlerle uğraşıyoruz :no:

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Büyük devletler bir birlerini yemeye başladı, Amerika, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa, İran, şerefsiz israil ve TÜRKİYE, yeni dünya savaşının aktörleri cephe almaya başladılar çoktan. Sular ısınıyor, gerilim artıyor! Küçücük bir kıvılcım değil orta doğu tüm Dünyayı ateşe atacak nitelikte ve bu günün kendini akıllı zanneden ahmak askerleri dünyayı görülmemiş bir kıyıma sürüklüyorlar! Her şey olacağına varacak elbette...

Hiç kimse elinden geleni ardına koymasın, sorun değil de, bu savaşa hazırlanmak için elimden hiç bir şey gelmiyor, elbette gidip canımı ilk fırsatta ortaya koyacağım ama keşke, KEŞKE Ömer Halisdemir gibi bir pozisyon da olabilseydim. Bu kadar kenarda, bilinmeyen bir yerde, önemsiz biri olmak, elimden hiç bir şeyin gelmemesi kalbimi ağrıtıyor, bana dünyada hiç bir şey bu kadar zor gelmiyor, benliğim isyanlara yürüyor, sadece kendi nefsimle savaşıyorum, o savaşı da kaybediyorum!!!

Ruhu en yüksek uçurumlardan çaresizce düşen zavallı kadir...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İyi bir insanım iyi olaylar yaşamak hakkım. Mutluluk benimde hakkım.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim bir çantam vardı içindede sanırım karvizitim birkaç kağıt parçası flash disk vs.  gibi birşeyler vardı ve bu çantama (sanırım )bir takım olumsuz birşeyler dökülmüş gibi geldi ....uzunca bi süre balkonda tuttum kurusun diye sonra pek kullanasım gelmedi birine de vermek istemedim biraz daha tuttum baktım tut tut nereye kadar dedim ben bunu denize atayım en iyisi ... ah ah denizi kirletmek pahasina atmaya karar verdim cunku copede atamadim olumsuz birseyler dokuldugu için yakamadımda... velhasıl karar verdikten sonra bir süre daha tuttum sonra nasıl olduysa bir akşam deniz kenarına gittim çok hatırlamıyorum içine ağırlık yapsın geri dönmesin diye deniz kenarındaki taşlardanda koydum galiba ve fırlattım olabildiğince uzağa.... ohh dedim sonunda kurtuldum sonra arkama bile bakmadan eve geldim ...derken gunler gecti bir numara aradi beni actim.   ..... adasinda kaptanim ben hanfendi dedi sizin çantanızı buldum denizden çıkardım pirince yatırdım😃 ya o kadar uğraşmasaydınız kem küm ettim çanta önemli değil dedim ben flashı kurtardım belki bilgileriniz vardır dedi çok teşekkür ederim ben alayım sizden onu dedim artık...velhasıl birkaç ay zaman geçti .. alamadım bi kere almaya gittim adam bulamadı en sonunda geçen gün aradı ve bir yere bıraktı ... bugün gidip gene alıcam artık çünkü bıraktığı yerdeki adamada numaramı vermiş adam haklı olarak beni aradı gelin alın diye ...hayırlısı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beliza helal malmış. Neyse deniz gördü sayende gezdi tozdu seni buldu. İlginç denizde kağıtların yazıları silinmemiş. 

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

karvizit sağlammış gerçekten birde burda benim çalıştığım yerdeki bir amcaya getirip bırakmış gelin alın diyen adam bugün ....ben bu flash diski unutmuştum aklıma flas diyince başka bir flash gelmişti ama zannettiğim değilmiş işin ilginci çalışıyor hala...atmayacağım bakalım dursun biraz

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Beliza ben senin yerinde olsam o eşyaları baştacı yaparım. Beni terketmediler diye ve uğurlu eşya olarak saklarım. Hele birde deniz görmüşlerse.

Sanırım Aralık ayında Alanya ya gitmiştik, hava çok güzeldi paçalarımı sıyırdım denize giricem yani ayaklarımı suyla buluşturacam deniz durgun gidiyorum gidiyorum daha suya giremedim büyük dalga geliyor kaçayım derken komple yıkandım. Cebimi boşalttım sanıyorum sigara ve çakmak suyun üstünde denizde yüzüyor. Hadi ıslandım madem tam olsun dedim Peşlerinden gittim. Sigarayı kurtardım (çöpe attım ıslandı) çakmak gitti hediyem olsun dedim. Demesem ne olacak deniz aldı birkere. :D

tarihinde hacersş tarafından düzenlendi
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap